www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Bermudský trojúhelník se nekonal

19.06.2009 | Jan Donauschachtl, třetí brankář

Čtvrfinále – toto utkání nemá spoustu sportovců rádo, vyprávět by mohli naši hokejisté :-) Tento zápas rozhoduje o bytí a nebytí, o úspěchu či neúspěchu. Pro mnoho týmů, tímto zápasem začíná turnaj – i letos jeden takový byl – Kanada, končí ve čtvrtfinále s USA, což je překvapení snad pro každého znalce hokejbalu, ale na druhou stranu se jim přece nemůže dařit pořád. :-) Poprvé v historii budou bez medaile. Ale komu to vadí? :-)

 
 
 
I já jsem bohužel zažil jedno nepovedené čtvrtfinále, v roce 2005 na MS v Pittsburghu.. Prohra s Portugalskem všechny dlouho bolela, ale myslím si, že letos všichni rádoby fanoušci z „diskuze“ viděli konečně na vlastní oči, že nehokejové a nehokejbalové státy jako Portugalsko, Indie, Bermudy, nejsou žádní nazdárci.

Naši kluci letos své čtvrtfinále zvládli, bez větších problémů a v podstatě tým Bermud k ničemu nepostili – hovoří o tom i poměr střel 55:2. Byla to velká exhibice české reprezentace, zadařilo se i střelecky a jsem moc rád, že se konečně ve velkém světle ukázali před „domácím“ publikem i klucí plzeňský :-) Zejména „Máca“ s „Gulášem“ – tuten :-) zápas byl velkým představením jejich lajny :-)

A je tu semifinále, podruhé si na tomto turnaji zahrajeme se Slovenskem. První utkání jsme vyhráli v základní skupině 2:0… Zejména specialista na Slováky – Petr Šulan, ten je vychytal už na minulém MS v Německu a i letos si na něm „bratři“ vylámali zuby. Věřím, že se to stane ještě jednou, do třetice!

Škoda, že s nimi musíme hrát už v semifinále, podle mě je to předčasné finále a zvu tímto všechny fanoušky hokejbalu, ale i fanoušky dobrého sportu a výborné atmosféry :-) Myslím, že bude „fullhouse“, tak to přijďte zažít. Představte si, že i moje mamka tu atmosféru chce zažít a jako sportovní neznalec (skoro) přijede zítra fandit :-) Podporu sedmého hráče – publika – budeme moc moc potřebovat. Myslím si, že toto utkání bude hodně vyhecované, těžší než to v základní skupině a dle mého názoru daleko těžší než případné sobotní finále :-) ale nepředbíhejme. Je to pouze můj názor, nikomu ho nechci podsouvat.

Souboj s „bratry“, teda spíš jsou to „ségry“, zažijí v pátek v hokejbalové aréně na Košutce i naše kolegyně hokejbalistky. Paradox je ten, že ve čtvrtek s nimi sehrály utkání v základní skupině – 2:2 a osud tomu chtěl, že si zahrají semifinále proti stejnému soupeři jako my. Tak v pátek 12:00, taky potřebujou podporu fanoušků :-)

TAK ČEŠI, ZBÝVÁ POSLEDNÍ KROK K VYTOUŽENÉMU FINÁLE! POJĎME HO ZVLÁDNOUT!

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

Jan Donauschachtl

Jan Donauschachtl Většina z Vás mě zná pod přezdívkou Donald a patřím mezi ty nadšence, kteří se intenzivně věnují sportu zvaný HOKEJBAL. Pocházím z Jindřichova Hradce, ale tam už hokejbalová pšenka moc nekvete, tak jsem se přes České Budějovice dostal až do Plzně, kde trávím už pátý rok kariéry. A právě z města Plzně Vám budu přinášet postřehy, zajímavosti a „bulvár“ z hokejbalového mistrovství světa 2009 a hlavně, patřím mezi trojici brankářů českého výběru, kteří se účastní tohoto mistrovství, takže informace budete mít přímo od zdroje :-) V Plzni jsem už jeden titul slavil, byl to ten extraligový v roce 2005! Věřte mi, že je to to nejlepší město na oslavy, takže Češi do toho :-) ať je co slavit :-)


 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet