www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Hráli jsme zodpovědně, míní Michal Oliverius

14.06.2009 | Radek Barkman

Jak jistě mnozí z vás už vědí tým České republiky vstoupil do domácího mistrovství světa vítězně. V úvodním duelu tohoto turnaje totiž hladce smetl švýcarský výběr a byl u toho také debutant v národním dresu na akci tohoto formátu, Michal Oliverius.

 
 
 

"Já osobně jsem byl ve velkém očekávání. Na světovém šampionátu jsem doposud nikdy nestartoval, pouze jednou sem se zúčastnil evropského mistrovství v roce 1997, což ale bylo hrozně dávno a spousta věcí se od té doby změnila. Samozřejmě jsem si od spoluhráčů zkoušel zjistit, jak na tom Švýcaři jsou. Pokora i respekt z naší strany před zápasem byly, takže žádné podcenění nehrozilo. Hodně nám pomohl první gól, po jehož vstřelení jsme se uklidnili, vytvořili si větší tlak a nutili soupeře k faulům. Po druhém gólu už bylo prakticky rozhodnuto, soudí hráč, jenž v zimní sezoně obléká barvy druholigové České Lípy.

Švýcarsko je jak v hokeji, tak v hokejbale známo důraznou hrou zaměřenou na obranu a také v zahajovacím souboji tomu nebylo jinak. "Z tohoto hlediska bylo důležité držet je v jejich obranném pásmu a neustále ve třech, čtyřech lidech obíhat kolem brány a čekat na vhodnou příležitost ke skórování. Důraz jsme tedy při tréninku kladli na nestandardní situace, což znamená 5 na 3 nebo 5 na 4, zaměřili jsme se rovněž na uvolňování beků na modré čáře, a to se později ukázalo jako rozhodující," tvrdí Oliverius.

Sobotní utkání navštívily v plzeňské ČEZ Aréně necelé čtyři tisícovky diváků. Jistým způsobem to mohlo naše reprezentanty hnát kupředu, na druhou stranu je to mohlo trochu svázat. "Nejsem z generace mladých, takže už jsem podobných věcí zažil několik. Nohy mi to příliš nesvazovalo, ba naopak jsem se to snažil ze všech sil užít. Věřím, že divácká návštěva s přibývajícimi zápasy ještě poroste a třeba proti Slovensku by mohlo přijít hodně lidí, kteří by nám mohli pomoci zvládnout tento důležitý zápas," vyzývá k zopakování či dokonce vylepšení divácké kulisy.

Je známo, že mnoho hokejistů volí v letní přípravě hokejbal před tradičním drilem a snaží se zároveň trochu individuálně připravit na nadcházející sezonu. "Pro mě osobně je hokejbal jakási příprava na trénink, který mě v létě čeká. Je to podobný sport, běhá se u toho dost, takže o fyzickou kondici strach nemám. Já hrál hokejbal už od mlada, ale vždycky na něj byl kvůli hokeji čas až po konci sezony. Bohužel je vždycky už většina soutěží dohraná, a tak za Ústí stihnu tak 4-5 zápasů a spíš si tedy chodím jen tak zapinkat. Až teď se mi naskytla příležitost naskočit na čtyři víkendy do přípravných kempů a zřejmě se mi to povedlo natolik, že jsem teď tady," tvrdí spokojeně zkušený forvard.

V pondělí čeká na český reprezntační tým zápas s exotickou Indií. Ta se ale na minulých šampionátech prezentovala ve velmi dobrém světle a nebude rozhodně lehkým oříškem. "Diváky bych chtěl pozvat především na dobrý hokejbal, neboť už v dnešním střetnutí jsme si dokázali, že na to máme a svým výkonem jsme doufám potěšili všechny, kteří se na nás přišli podívat. Dařilo se nám zezadu, vyvarovali jsme se zbytečných faulů a k zopakování tohoto výkonu bychom potřebovali opět jejich podporu. Ostatně, kdy jindy by měli přijít než teď, zvláště pokud se mistrovství koná po 11 letech zase na naší půdě," apeluje na fanoušky.

Kromě našeho výběru si zálusk na zlatou medaili dělají také jiné země. Koho na této pozici vidí Michal Oliverius? "Nemůžu to sice úplně přesně posoudit, ale co jsem slyšel, tak samozřejmě Kanada, která už to několikrát vyhrála a je pro mě jednoznačně číslo jedna. Silné týmy mají i Portugalci či Italové, nemůžu zapomenout na Slováky. Dále se můžeme dočkat nějakého překvapení, třeba v podobě Finska či USA.

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet