www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Rozhovor s Petrem Sýkorou

13.11.2008 | Tomáš Lörincz

"Je to fantastická hra, při které se člověk pobaví - ať už jí hraje nebo se na ní jenom dívá. Padá hodně gólů, k vidění jsou pěkné akce," říká k hokejbalu hokejista Petr Sýkora, plzeňský odchovanec.

 
 
 

Petře, co vám vlastně říká hokejbal?
To je sport, ke kterému mám velmi blízko. Když jsem byl mladší a trávil jsem většinu času doma, v České republice, tak jsem se mu hodně věnoval a třeba přes léto hrál na různých turnajích. Je to fantastická hra, při které se člověk pobaví - ať už jí hraje nebo se na ní jenom dívá. Padá hodně gólů, k vidění jsou pěkné akce...

Říkáte - když jsem byl mladší... Teď už na aktivní zapojení do hokejbalového dění není čas?
Přesně tak, teď už je to s časem slabší. Mám malého kluka, takže když nějaké to volno mám, snažím se ho věnovat rodině. Naposledy jsem si hokejbal zahrál snad před pěti lety. Ale jedno vím určitě: až malý trochu povyroste, tak to budeme doma s tenisákem určitě mlátit a určitě se k hokejbalu vrátím.

Třeba se váš syn připojí k široké členské základně, která čítá už přes třicet tisíc členů.
Třeba. Je to finančně dostupná hra, kterou může provozovat skoro každý - takže má opravdu budoucnost. A skvělé je i to, že se většinou dávají dohromady party kamarádů. I když jsem začínal hrát já, tak to taky bylo s partou, která se znala odmalička. Zahráli jsme si, pak jsme si dali buřta, pivo... Zkrátka byl to krásný den. A tohle podle mě vydrží, členská základna poroste. Už proto, že hokej má v Čechách obrovskou tradici i základnu fanoušků a hokejbal z toho může těžit.

Vy jste se stal jednou z postav, na které by měla stát propagace světového šampionátu a která by měla přilákat diváky do hlediště. Tedy podobně, jako před čtyřmi lety v Pittsburghu Mario Lemieux, který se ale nakonec na hokejbalu ani neukázal. Vy asi plánujete jiný přístup, že?
Určitě, je to v Plzni, kde jsem hrál a vyrůstal a už proto bych chtěl turnaji pomoci. Faktem je, že je tu i riziko: kdybychom postoupili do finále Stanleyova poháru, tak se to časově kryje a může se stát, že nestihnu přiletět. Ale jestli vypadneme dřív, tak v Plzni určitě budu a turnaj si užiju. Jestli moje jméno pomůže, tak určitě udělám všechno, co bude v mých silách.

Mimochodem, když si tak někdy v zámoří povídáte s krajany, přijde aspoň tu a tam řeč i na hokejbal?
V Pittsburghu nemám teď z Čechů nikoho, takže to je v tomhle směru slabší. Vzpomínáme spíš s Pavlem Trnkou, se kterým jsem hrával. A že je na co vzpomínat - Pavel se v jednom hokejbalovém utkání dokonce i porval (smích).

Teď tedy nemáte na aktivní hokejbal čas, co třeba v budoucnu, až skončíte s kariérou? Hypoteticky: Uvidí vás třeba fandové v reprezentačním dresu?
Proč ne? Třeba Hemák (Aleš Hemský, pozn.) hraje za národní tým v in-line hokeji, tak proč ne? Až skončím aktivní kariéru, tak se nějakému sportu budu určitě věnovat, to vím jistě. Hokejbal má k hokeji blízko, baví mě to... Jestli bude čas, tak si určitě zahraju. Jestli za reprezentaci, to je druhá otázka (smích).

A ještě jedna otázka k samotnému turnaji. Jako člověk, který vyrůstal v Plzni, umíte asi odhadnout, jak bude město a organizátoři připraveni na celou akci.
Myslím si, že účastníci se už teď můžou na turnaj těšit. Hokej je v Plzni hodně populární a fandové si určitě najdou cestu i na hokejbalová utkání. Atmosféra bude určitě skvělá a věřím, že se mistrovství podaří po všech stránkách.

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet