www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Šťastný střelec Mostaghim: Moje branka byla důležitá, ta životní ještě přijde

16.06.2009 | Petr Dejnožka, Daniel Bartonec

Indie, překvapení turnaje, je zatím velmi nebezpečným soupeřem pro favorizované týmy, jako jsou Slovensko nebo domácí Česká republika. Jedním z tahounů týmu je i střelec vítězné branky v zápase proti našim východním sousedům - Boris Mostaghim. Na šampionátu získal zatím čtyři kanadské body za dvě branky a stejný počet asistencí.

 
 
 

Na turnaji se dosud příliš mnoho překvapivých výsledků neudálo, ale určitě největší senzací je nečekané vítězství Indie nad Slovenskem. Indie je brána jako exotická země, ve které nejsou míčové sporty hlavním koníčkem. Jenže hokejbal se v tomto státě začíná pomalu, ale jistě rozvíjet. „Začátky byly těžké, ale postupem času jsme se stále jako tým zlepšovali. V Indii začíná hrát stále více hráčů, což slibuje mnoho dobrých výsledků do dalších mistrovství,“říká Boris Mostaghim.

„Chceme hrát atraktivně a dávat spoustu gólů, našim snem je zahrát si o víkendu v bojích o medaile, turnaj je však velmi dlouhý a může se stát cokoliv. Klidně můžeme postoupit do bojů o medaile, ale i skončit už v kvalifikaci,“ přemýšlí nadějný indický forvard. Indie je na Mistrovství světa celkem potřetí. Premiéru si odbyla v roce 2005 v Pittsburghu, kde skončila na šesté pozici. O dva roky později v německém Ratingenu se o jedno místo zhoršila. „ Našim cílem je stále se zlepšovat a předvádět kvalitnější výkony, díky kterým bychom se mohli dostat na úroveň hráčů Kanady a České republiky,“doufá indický útočník.

V zápase se Slovenskem se Indové po většinu první třetiny bránili, ale byli to právě oni, kteří se dostali do vedení. „První třetina se nám příliš nepovedla, ale postupem času jsme se stále zlepšovali. Náš gólman předvedl mnoho skvělých zákroků proti několika dobrým šancím soupeře,“děkuje na dálku svému spoluhráči.

Na konci druhé části přišel druhý gól z hokejek indických hráčů. To Slováky srazilo do kolen a ihned po začátku poslední třetiny inkasovali potřetí. Poté se ale, v době, když už to nikdo nečekal, Slovensko zvedlo a začalo mohutně dohánět náskok soupeře.„Vyhrávali jsme již 3:1, ale poté jsme se zbytečnými chybami o toto vedení připravili. Slováci nás začínali přehrávat, ale rozhodlo jejich nedorozumění v obraně a následná branka,“ říká autor vítězné branky.

Do zápasu s Českou republikou šli s cílem překvapit, stejně jako proti Slovensku. Svého soupeře sice potrápili, ale na rozdíl od nedělního střetnutí, odcházeli ze zápasu bez bodu. „Brzy jsme prohrávali 2:0, nevzdali jsme se a dokonce jsme sahali po třech bodech, které ale nakonec získal soupeř,“ smutní indický forvard. Na otázku, zda rozhodující gól nedělního utkání, byl jeho životní, odpověděl stručně:,,Moje branka byla sice velmi důležitá, ale doufám, že ta životní ještě přijde.“

Po dvou odehraných zápasech mají Indové na svém kontě dva body. K jistotě přímého postupu do čtvrtfinále musí porazit outsidera skupiny A Švýcarsko a nebo doufat, že Slovensko neporazí rozjeté Čechy. „Švýcaři mají velmi nadějné a mladé mužstvo. Byli jsme se podívat na jejich zápas s Českou republikou a i když prohráli vysokým rozdílem, tak se v jejich hře našlo mnoho pozitiv. Chceme však zvítězit a rovnou postoupit do čtvrtfinále,“ uzavírá Boris Mostanghim.

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet