www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Kateřina Bogliová: Naše cíle? Stále chceme zlato!

17.06.2009 | Ondřej Kalát

V zimě hraje hokej za Litvínov, v létě se prohání po hokejbalových hřištích. To je Kateřina Bogliová, která reprezentuje český hokejbal na světovém šampionátu žen v Plzni. Mimo hokejky umí zacházet i s fotoaparátem a navíc pracuje v restauraci. Teď ovšem s partou kamarádek bojuje o úspěch a neklade si nijak nízké cíle. „Spokojeny budeme s jakoukoliv medailí. Ale myslím si, že přes prohru se Švýcarkami máme na zlato,“ říká sympaťačka z Karlových Varů.

 
 
 
Jak byste zhodnotila dosavadní vystoupení českých hokejbalistek na MS?
Zatím máme za sebou 3 utkání. Dvě jsme vyhrály a jedno prohrály. Hlavně výkony dnes (17.6.) nebyly ideální. První zápas turnaje jsme zvládly velmi dobře a přesně jsme plnily pokyny trenéra. V první třetině jsme Američanky prakticky nepustily přes červenou čáru. Pak jsme byly párkrát zbytečně vyloučeny, čímž jsme soupeřky dostaly na koně. Měly také pár velkých šancí, ale naštěstí se jim je nepodařilo proměnit. My jsme potom přidaly třetí gól, po kterém bylo prakticky rozhodnuto. Myslíme si, že se na Američankách podepsal časový přesun a doufáme, že se ještě proberou a potrápí Slovenky a Kanaďanky. Naproti tomu zápas s Řeckem z naší strany nebyl příliš vyvedený. A zatím naše poslední utkání se Švýcarskem bylo ještě horší. Navíc jsme naprosto selhaly v koncovce. My neumíme hrát proti slabším soupeřkám a vždy se přizpůsobíme jejich hře. Nejsme jako Kanaďanky, které jdou do každého zápasu hlava nehlava.

Jak se vám hraje v nové speciální hokejbalové hale, která je na vašich zápasech „až po okraj“ naplněna diváky?
Je to fantastické. My jsme si s holkami dělaly srandu, když na náš trénink přišly děti ze školky, tak že to je nejvíc lidí, co přijde. Ale nakonec jsme rádi, že chodí tolik diváků a my jim za to děkujeme. Je to úžasné hrát v takovéto atmosféře. Hala je krásná. Vůbec to neklouže. Naopak problém je, že když se chcete trochu sklouznout, tak to nejde. (úsměv).

Jaká se v české reprezentaci sešla parta?
Parta je výborná. Možná vypadáme trošku zvláštně, protože vždycky, když jedeme auty, tak z okének vyvěšujeme vlajky, abychom upozornily, že je v Plzni i ženská reprezentace. (smích)…Ne, musím říct, že jsme si holkami sedly.

Čím si myslíte, že je, že zatím většina utkání skončila vysokými výhrami favoritek a neviděli jsme moc vyrovnaných zápasů?
Já si myslím, že nejsilnější týmy tady má Kanada, USA, Slovensko a my. Další týmy jsou kvalitativně o úroveň níže a tím si myslím, že je to dané. Ale například Švýcarky dnes ukázaly, že umějí zahrát velmi dobře.

S jakým umístěním byste byly spokojené?
Člověk si má samozřejmě dávat ty nejvyšší cíle, takže bychom byly spokojené se zlatem. Ale naším cílem je každopádně medaile.

Jak probíhaly výběr a příprava na mistrovství světa?
Výběr probíhal na mistrovství republiky tady v Plzni. Vytvořila se širší nominace, která byla od čtvrtka v Plzni, kde jsme společně trénovaly. A poté se širší nominace ještě zúžila o 4 hráčky.

Vy hrajete lední hokej na Litvínov. Jak jste se k hokejbalu dostala?
Asi stejně jako většina holek z týmu, protože máme jenom 3 holky, které hrají pouze hokejbal. Je to dobrá příprava během letní pauzy. Míček je lehký a hodně poskakuje, což mi pomáhá zlepšit práci s pukem. U hokejbalu se také hodně běhá a je to fyzicky náročný sport. Je to zkrátka dobrá průprava, když zrovna nehraji hokej.

Hokejbal je také hodně kontaktní sport. Jak to snášíte vy osobně? Nebolí to?
Bolí to, ale v tom zápalu boje to člověk tolik necítí. Řekla bych, že to je stejné jako u chlapů, ale ženy nejsou tolik agresivní a nevyžívají se moc v osobních soubojích. Záleží na typu hráčky, ale myslím si, že holkám o ten kontakt tolik nejde.

Kdybyste měla srovnat hokej s hokejbalem, kde vidíte největší rozdíly?
Pro nás pro hokejistky je trošku problém to, že hokejbal není na bruslích a je o dost pomalejší. Všechno je o hodně dál. Občas nedokážeme odhadnout vzdálenost od střídačky, a když se moc unavíte, tak stejně musíte na střídačku makat, co to dá. V hokeji má člověk nějakou rychlost a stačí, když se párkrát odrazí a už je na střídačce. Jedna věc mě ovšem překvapila. Rozhodčí v hokejbalu daleko víc pouštějí zákroky hokejkou. V hokeji jsme obalené chrániči, v hokjbale nemáme vesty, takže ty zákroky hokejkou bolí o hodně víc.

Vy pracujete pro hokejový klub Karlovy Vary, do toho hrajete hokej Litvínové, navíc také novinaříte. Jak to vše zvládáte časově?
Velmi těžko. Dělám v restauraci, do toho pracuji v managmentu Energie a pak také příležitostně novinařím a fotím. Plus hokej a hokejbal, takže je to velice náročné. Nezbývá mi čas na nic jiného a už mi to bylo z rodinného kruhu vytýkáno. Ale musím říct, že mě to baví.

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet