www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Marcela Mannová: Nejvyšší metou budou boje o zlato!

13.02.2009 | David Kalista

Na MS v hokejbalu se nepřipravují jen čeští muži, ale na svoji část turnaje se těší i zástupkyně něžnějšího pohlaví. Jednou z možných akvizic v obranných řadách národního týmu je kapitánka plzeňského hokejového Lasselsbergeru Marcela Mannová, dvojnásobná mistryně ČR v hokejbalu a držitelka bronzové medaile z německého Ratingenu. S jakými pocity se upíná k blížícímu se šampionátu, jaká bude příprava a jaké jsou cíle, čtěte v našem rozhovoru.

 
 
 
Marcelo, s jakými pocity vyhlížíte blížící se konec ligové, hokejové sezóny? Přece jen jste s Plzní nepostoupila do finálových bojů...
Určitě konec nevyhlížím s nějakými negativními myšlenkami. Zklamání z nepostupu do play-off už vyprchalo, teď si ty zápasy zase trochu jinak – bez velkého stresu – užívám. Je sice fakt, že někteří soupeři jsou o třídu jinde, kde jsme třeba my se Slávií (Slavia Praha má nesrovnatelné podmínky s ostatními ligovými týmy, pozn. red.), ovšem podmínky jsou prostě rozdílné a tak se to musí brát. Užívám si trénování, protože mě baví, a těším se na zápasy, ve kterých se jde trochu „na krev“. Každopádně příští rok už nechci, a věřím, že nikdo už nechceme, hrát nadstavbu, ale rozhodně chceme zasáhnout do bojů o medaile. Všechno špatné je vždycky k něčemu dobré, o tom jsem přesvědčena.

Jak se těšíte na mistrovství republiky, resp. Mistrovství světa v hokejbalu?
Těším se moc, letos mě hodně potěšil fakt, že Mistrovství republiky se bude hrát v Plzni a navíc v novém hokejbalovém svatostánku na Lochotíně. Zatím jsem osobně halu ještě neokusila, nicméně slyším na ní ze všech stran jen samou chválu. Jsem ráda, že se letos na mistrovství ukáže mnohem více hráček z mého hokejového týmu, protože v minulých letech je hodně odrazovalo třeba cestování do Karviné... No, a komentáře k Mistrovství světa nejsou ani potřeba. Věřím, že celé Mistrovství světa bude organizačně velice dobře připraveno, a myslím si, že si Plzeň podobné akce rozhodně zaslouží, protože jsme zkrátka město dýchajícím sportem.

Jaké jsou vaše cíle, pokud se dostanete do kádru pro MS?
Mé cíle by v tom případě byly rozhodně být platnou hráčkou týmu. Odevzdat pro tým na ploše všechno, čeho jsem schopná a nebo co umím – prostě jet na maximum. Fakt, že se hraje před domácím publikem, je rozhodně hodně motivující. Jaké budou cíle české ženské reprezentace na MS?
Zúčastnila jsem se hokejbalového mistrovství světa v Ratingenu, kde byl český ženský hokejbal na mezinárodní úrovni ještě trochu v plenkách, teď už jsme o kus dál. Vzhledem k faktu, že jsme tenkrát získaly bronzovou medaili, tak si určitě budeme přát letos mířit výš. Takže určitě probojovat se, co nejdál to jen půjde. Nejvyšší metou bude samozřejmě finále a boj o světový titul.

Má současný hokejbalový výběr žen na boj o medaile?
Myslím si, že rozhodně má. Do týmu je určitě z koho vybírat, ale to už bude spíše otázka pro trenéry národního týmu, na Mistrovství republiky sami zhodnotí formu jednotlivých hráček a pak už bude jen na nich, jak poskládat tým, aby šlapal jako celek na výbornou. Všechny celky víceméně známe, favority jsou rozhodně týmy Kanady, USA a Slovenska. Velkou neznámou bude tým Švýcarska, který se objevuje na mezinárodní scéně poprvé, takže odhadnout jeho sílu je velmi těžké. Hokejově je na tom Švýcarsko hodně dobře, věřím, že nezklame ani v hokejbalu.

Jak se budete na MS připravovat?
Já osobně začnu tím, že se budu nejdříve připravovat na Mistrovství republiky. Až sundám brusle, tak se zaměřím především na fyzickou kondici, protože hokejbal je hodně o atletice. Bez perfektní fyzičky to každopádně nepůjde, takže to bude hodně o běhání, spinningu apod. Dále bychom se měly jako tým začít pravidelně scházet na hokejbalovém hřišti, abychom se co nejvíce sžily s míčkem místo puku a na již zmiňovaném Mistrovství republiky dopadly, co nejlépe to jen půjde. Cílem je rozhodně obhajoba mistrovského titulu z loňského ročníku.

Valná část zápasů se bude hrát v Plzni na Lochotíně. Myslíte si, že o zápasy ženské a mužské reprezentace bude zájem u veřejnosti? Kolik fanoušků bude podle vás chodit na jednotlivé zápasy?
Myslím si, že divácky atraktivnější bude pro diváky bezpochyby mužský hokejbal. Naši hráči patří ke světové špičce a předvádějí na hřišti skutečně úžasné akce. Myslím si, že na český tým bude rozhodně nabito, protože Plzeň je zkrátka hokejové město a rádi fandíme. Návštěvnost ženského hokejbalu bude nepochybně mnohem nižší, protože nejpočetnější diváctvo bude tvořeno především rodinami hráček, přátelé, kamarádi atd. Ale platí pravidlo, že někdy méně znamená více. Jsem si jistá, že vytvoří na Lochotíně takovou atmosféru, kterou jsme zatím nezažily, a která nás požene vpřed jako další hráčka. Spoluhráčky z hokejového týmu budou mít fandění pravděpodobně povinné.

Díky za rozhovor.
Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet