www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Obránce Výborný: Byla to jen otázka času, kdy dáme vítězný gól

19.06.2009 | Michal Miškovský

Semifinále mezi Českou republikou a Slovenskem snad ani napínavější být nemohlo. Domácí reprezentanti prohrávali po druhé třetině 2:4, když třikrát inkasovali v oslabení střelou Slováků od modré. Zápas ale dotáhli do prodloužení, v jehož třetí minutě rozhodli. „Šli jsme za jedním cílem, kterým byl postup do finále. Teď si můžeme klást cíl nejvyšší, tedy vyhrát zlato,“ zaradoval se obránce Martin Výborný.

 
 
 

„Šli jsme do zápasu možná až moc přemotivovaní,“ připustil trenér českého týmu Leoš Rak. Výsledkem byl první inkasovaný gól už ve třetí minutě. „Věděli jsme, že na nás Slováci vlétnou, ale přesto nás to překvapilo a byl z toho rychlý gól,“ dodal útočník Jan Bacovský.

Češi sice dotáhli jednobrankové manko na začátku druhé patnáctiminutovky, jenže po ní zase prohrávali 2:4. „V přestávce před třetí třetinou jsme se hecovali. Nepřipouštěli jsme si, že bychom mohli prohrát,“ uvedl Martin Výborný, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem českého týmu.

„Myslím si, že ve třetí třetině jsme udělali všechno pro to, abychom zápas zvrátili. Stále věříme v sílu našeho mužstva, takže jsem věděl o našich možnostech. Šlo o to dostat se zpět do zápasu,“ nechal se slyšet trenér Rak.

To se jeho svěřencům povedlo hned v úvodu třetí třetiny, kdy po 33 vteřinách hry snížil Pospíšil. „Byl to rozhodující krok k obratu,“ doplnil Rak.

Necelých šest minut před koncem základní hrací doby se českým reprezentantům podařilo vyrovnat. „Když jsme šli na buly, Novas (Petr Novák) mi říkal, že dáme „rychlou“, což je signál, že zahraje vhazování pod sebe a já mám hned vystřelit. Plácnul jsem do míčku a pak už jsem jenom slyšel, jak zazvonil o tyčku a břevno a bylo to za čárou. Krásný pocit!“ popisoval trefu na 4:4 Jan Bacovský.

Zápas tak dospěl do prodloužení, v němž bylo rozhodnutou už po necelých třech minutách. „Chtěli jsme se pokusit dovést zápas do trestných střílení, protože jsme toho měli v prodloužení dost. Ale bylo to o jedné povedené střele a ta se povedla Čechům,“ litoval slovenský lodivod Roman Török.

„Slovákům už docházely síly. Bylo to jen otázka času, kdy dáme vítězný gól,“ řekl Martin Výborný.

Finále je na programu v sobotu od 17 hodin a Češi se utkají s vítězem druhého semifinále mezi Indií a USA. „Ať bude stát proti nám kdokoliv, budeme chtít vyhrát,“ prohlásil Jan Bacovský. „Nervozita asi trošku bude, ale trenéři se nás snaží psychologicky připravit, takže věřím, že se jim to povede. Finále si chceme užít, protože tenhle turnajový týden je opravdu náročný.“

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet