www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Finové se rozloučili ve velkém stylu

20.06.2009 | Radek Barkman

Zatímco Pákistán se po skončení bojů v základní skupině netajil cílem vyhrát alespoň B-pool, Finové jsou na šampionátu poprvé, a tak chtěli nasbírat ve zbytku turnaje ještě více zkušeností. Suomi všal zkušenějšímu soupeři mnoho nepovolili a s přehledem triumfovali 4:0.

 
 
 

V úvodu utkání byl k vidění opatrný hokejbal. První minuty sice patřily Pákistánu, ale ani velká šance I. Choudryho změnu skóre nepřinesla. S přibývajícím časem převzali otěže zápasu hráči Finska, kteří si také vypracovali svou velkou příležitost. Sám před Khanem se objevil Luukkanen, ale pákistánský gólman vyšel z tohoto souboje vítězně.

V prostřední části se už převážně finští diváci gólu dočkali. A k jejich radosti padl do sítě Khana. Paradoxně se tak stalo v oslabení, kdy se dvojice hráčů Suomi dostala k míčku, prošla s ním takřka celé hřiště a Henri Maenelainen nadvakrát posunul svůj tým do vedení. Seveřané byli od této chvíle lepším mužstvem a záhy přidali také druhou branku. Lehké nahození Tima Ruismakiho skončilo k údivu všech až za zády náhradního brankáře Zaidiho.

Také třetí třetina začala finským náporem. Ve velké šanci se ocitl nejprve Nurmikolu, vzápětí fauloval jeden z pákinstánských hráčů a na světě byla přesilová hra. Tu necelých 10 vteřin po jejím začátku využil krásnou ranou z pravého kruhu Henri Maenelainen a prakticky rozhodl zápas. Pákistánské snahy o vstřelení čestného úspěchu nebraly konce. V obrovské šanci se ocitl Joe Lucas, ale míček pod Niemiho betony nezasunul. Vítěznou pojistku pak trochu šťastnou střelou přidal v samotném závěru Janne Koskinen.

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet