www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Organizátoři věří, že přijdou tisíce fanoušků

21.07.2008 | Redakce

Josef Kadaně, předseda organizačního výboru MS 2009, se na akci těší. Jako správný šéf věří tomu, že se jeho týmu povede zorganizovat podnik, který po sportovní, společenské i ekonomické stránce obstojí na jedničku.

 
 
 

Jak jste zatím spokojen se stavem příprav?
Dá se říci, že jsem vcelku spokojen. Zatím nejsou na obzoru žádné problémy, které by měly ztížit nebo komplikovat realizaci našich představ o tom, jak by turnaj měl vypadat.

Bývá obvyklé, že se organizátoři podobných akcí setkávají například s nedostatkem financí. Jak jste na tom vy?
Peněz v neziskovém sektoru a ve sportovním prostředí obecně není nikdy dost. Ale věřím, že rozpočet, který jsme si stanovili, se nám povede naplnit. Značnou část příjmové stránky rozpočtu tvoří granty a město i kraj se k mistrovství světa zatím staví velmi vstřícně.

Hokejbal je sportem, kteří možná mnozí ještě před pár lety nebrali příliš vážně, přitom členská základna u nás čítá bezmála pětatřicet tisíc lidí. Slibujete si od turnaje i to, že může ještě zvýšit zájem o hokejbal a zvednout prestiž tohoto sportu v očích laické veřejnosti?
Nepochybně ano. Samotnou akcí však nesmí naše snaha o získávání dalších zájemců o tento sport končit. Věříme, že nám k úspěchu pomůže i to, že poprvé v historii budou mít možnost sledovat zápasy českého týmu v takovém měřítku i diváci u televizních obrazovek. Ve spolupráci s Českou televizí připravujeme minimálně sedm přímých přenosů včetně zápasů o medaile, i bez případné účasti českého týmu. Samozřejmě ale věříme, že český výběr ve finále chybět nebude.

Jak složité je připravit na takovou akci odpovídající zázemí? Plzeňská ČEZ Aréna je po rekonstrukci ve výborném stavu, budete moci využívat veškeré její výhody?
Určitě a jsme za to moc rádi, hokejový klub Lasselsberger Plzeň nám vyšel a vychází maximálně vstříc, a to už nyní. Dá se i říct, že v Plzni je prakticky všechno připraveno už teď, tedy pokud jde o sportoviště pro turnaj mužů jako takové.

Ženy se představí ve speciální hokejbalové hale, první svého druhu v republice. Co se o ní dá říct?
Především to, že zatím ještě není dokončená. Ale jedním dechem musím dodat, že všechno pokračuje podle plánu a stavba by měla být během měsíce uvedena do provozu. Nabídne hokejbalistům veškerý možný komfort. Možná bychom se mohli zmínit i o tom, že třeba časomíra bude lepší než na řadě extraligových hokejových zimních stadiónů – připravujeme LED obrazovku o rozměrech 2,5 x 1,5 metru, která může být propojena s počítačem nebo televizními kamerami.

Pojďme zpátky k mužskému turnaji, který se uskuteční tedy v ČEZ Aréně. Ta má kapacitu přes osm tisíc diváků, s jakou návštěvností počítáte?
Slibujeme si, že především na zápasy českého týmu si diváci cestu najdou a hala bude zaplněna minimálně z poloviny. Systém distribuce vstupenek v současné době ještě řešíme, stejně jako přesnou cenovou hladinu. Rádi bychom ale, aby celodenní vstupenka nepřesáhla sto korun.

Když už jsme u diváků, ti se rádi přijdou podívat i na známé hokejisty. Dá se už teď odhadnout, zda jim budoucí reprezentační výběr nabídne některou známou tvář?
Tohle je spíš otázka pro reprezentačního trenéra, ale já sám si troufám odhadovat, že nějaké to známé hokejové jméno se ve výběru určitě objeví.

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet