www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Rozhovor s Dominikem Haškem

21.03.2009 | Marek Chlupatý

„Na mistrovství světa v Plzni se přijedu podívat,” říká česká hokejová legenda Dominik Hašek. V exklusivním rozhovoru se dozvíte více o vztahu bývalého vynikajícího brankáře k hokejbalu. Není to totiž poprvé, co s ním spojuje své jméno.

 
 
 
Vaše jméno je jasně spojeno s českým hokejem a jeho úspěchy. Ale řada hokejistů v létě zkouší různé podobné sporty. Vyzkoušel jste si sám, jaké to je být hokejbalovým brankářem?
Samozřejmě, že jsem si hokejbal zahrál a ne jednou. Vlastně jako kluk jsme často hráli s tenisákem za barákem, což je hokejbalu hodně podobné. A na opravdovém hokejbalovém hřišti jsem v různých exhibicích také několikrát nastoupil. Vždy jsem však nastupoval v poli, a tedy nemůžu posoudit, jaké je to být hokejbalovým brankářem.

A vaše zkušenosti na nezvyklé pozici v útoku...
Jako útočník? No, nějaký gól jsem dal. (smích) Myslím, že hokejbal je dost namáhavý na kondici. Na ledě, když už nemůžete, tak to dojedete setrvačností. To u hokejbalu neplatí.

S kamarády hokejisty jste určitě v kontaktu. Prozraďte, kdo z nich se chystá na mistrovství do Plzně?
Ted přesně ještě nevím, kdo se pojede podívat. Co jsem slyšel, tak určitě Martin Straka.

I po skončení hráčské kariéry jste u sportu zůstal, v minulosti jste navíc již propagaci hokejbalu pomáhal. Bude vaše jméno opět výrazněji spojeno s plzeňským šampionátem, přijedete se na některé utkání podívat?
Ano, vždy jsem hokejbal podporoval a to především mezi mladými lidmi a tedy hlavně na základních školách. Je to sport, který se dá hrát celý rok. Co se týče mistrovství světa, tak do Plzně se určitě přijedu podívat. Nebude to však poprvé, kdy uvidím MS v hokejbalu. Už před několika lety jsem byl navštívit a sledovat MS ve Švýcarsku.

Právě blížící se mistrovství světa je největší událostí několika posledních let. Co může hokejbalu přinést?
Každé MS kromě zajímavých zápasů a sportovních zážitků má velký vliv na popularitu daného sportu. Přesně to od tohoto mistrovství světa očekávám i nyní. Navíc, pokud si dobře pamatuji, tak u MS ve Švýcarsku byl velmi pěkný doprovodný program. Takže se diváci, ale i hráči dobře bavili mezi zápasy a po zápasech. Věřím, že něco podobného pořadatelé připraví i v Plzni.

Setkání hráčů z různých zemí dělá ze světových šampionátů opravdu výjimečné akce. Hokejbalisté dorazí z řady exotických končin. To není ve všech spotech zvykem...
Přesně tak. Neboť se hokejbal nehraje na ledě a má o to větší šanci proniknout do mnoha exotických zemí. A to má něco do sebe. Přesto si myslím, že favorité přijedou opět ze severní Ameriky. Bylo by hezké na stupních vítězů změnit tradici z posledních let. Co byste všem, kteří se budou na akci jakkoliv podílet, na závěr popřál?
Aby se všichni dobře bavili. Myslím, že k tomuto sportu patří uvolněná atmosféra, a proto by tento týden měl v Plzni v takovém duchu probíhat. A hokejbalistům samozřejmě přeji hodně štěstí.

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet