www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Finský hokejbal představuje Jaakko Karjalainen

25.04.2009 | Marek Chlupatý

Finský tým, který uvidíme na mistrovství světa v Plzni, v rozhovoru představil jeho generální manažer Jaakko Karjalainen. Mimo jiné přiblížil fungování hokejbalu v této severské zemi a zmínil se o velkých očekáváních před nadcházejícím šampionátem.

 
 
 
Pro začátek nám řekněte pár vět o finském hokejbalu...
Jak určitě víte, Finsko je velmi sportovní země, speciálně je to země hokeje. Ale Finové jsou nadšení i z dalších nových sportů a hokejbal přijali velmi dobře. I když stále ještě čekáme na větší průlom, což je dáno tím, že tu jsou sporty jako hokej a další, které stahují většinu pozornosti médií a sponzorů. Ale jsme stále na dobré cestě a účast na světovém šampionátu by nám mohla pomoci zvýšit publicitu a zájem o hokejbal.

Ve Finsku se nehraje tradiční ligová soutěž. Můžete nám přiblížit systém, jakým se určuje národní šampión?
V každém větším městě se hrají místní turnaje a finálové setkání se pak odehrává v hlavním městě Helsinkách. V roce 2004 při prvním ročníku se zúčastnilo 71 týmů a 1200 hráčů, hrály se tři kvalifikační turnaje a jeden finálový. Loni už bylo týmů 180 a 3100 hráčů, kvalifikačních turnajů bylo šest. I na tom je vidět ten enormní vývoj. Zároveň se vždy hraje all-stars game, ve kterém se představí nejlepší hokejbalisté a hráči finské hokejové ligy a NHL.

Vítěz národního šampionátu má možnost účastnit se mistrovství světa. Jste členem týmu Siivikkalan Pelikassit, který letos šampionát vyhrál. Jste opravdu nejlepší ve Finsku, jak dlouho hrajete spolu dohromady v ustáleném složení?
Samozřejmě, že jsme, o tom není pochyb. Mnoho našich hráčů i organizátorů soutěže se zná už od dětských let, někteří spolu chodili do školky nebo do školy. Jádro našeho týmu tak je spolu dvacet let, samozřejmě někteří přišli až déle. Myslím si, že to je právě důvod, proč jsme tak dobří. Stále jsme spolu a duch týmu je velmi silný.

Oslavy vítězství na finském národním šampionátu

Je to vaše první účast na tak významném turnaji. Co od šampionátu očekáváte? Jaký je váš cíl a jakým stylem byste se chtěli prezentovat?
Máme velká očekávání, myslím si, že to bude ohromný zážitek. I když je to naše první účast na mezinárodní akci, nebudeme se vymlouvat, v každém zápase musíme hrát na sto procent. Chceme se prezentovat vlastním finským stylem a získat si podporu diváků. I s jejich podporou pak bojovat se soupeři. Máme respekt před všemi soupeři, kteří se turnaje zúčastní, bohužel toho zatím o jejich hře moc nevíme. Přesto je jasné, že favorité přijedou z Kanady, vždyť jsou to několikanásobní mistři světa. Silní budou také Češi, před svými diváky udělají všechno, aby se dostali na pódium. Naším snem je medaile, ale to by vyžadovalo naprosto dokonalý výkon ve všech zápasech.

Světový šampionát se koná v Plzni. Jak moc znáte toto město?
Plzeň je pro nás město neznámé, ale v Praze už byli mnozí z nás. Češi se hodně zajímají o sport a já doufám, že vytvoří kulisu při každém zápase mistrovství. Turnaj by měl být nezapomenutelný pro hráče i fanoušky. V tom bude hrát pořadatelské město Plzeň velkou roli. Doufám, že si to užijeme tak, že se budeme chtít do Plzně znovu vrátit.

Poslední otázka - jakým způsobem budete chtít získat přízeň fanoušků?
Věřím, že čeští fanoušci ocení náš styl hry, naše nasazení a nadšení, stejně jako ti finští. myslím si, že češi jsou hodně společenští a že nebudeme mít problém se s nimi s přátelit, stejně s hráči jako s fanoušky.
Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet