www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Konkurence ještě vzroste, říká Slavomír Švancar

18.05.2009 | Marek Chlupatý

První víkendové soustředění národního týmu před blížícím se světovým šampionátem se uskutečnilo 16. a 17. června v hokejbalové hale v Plzni. Úvodní kemp zhodnotil muž, který se představil ve vloženém přípravném duelu s celkem Dobřan na centru první formace, Slavomír Švancar.

 
 
 
Česká reprezentace se poprvé před mistrovstvím sešla na víkendovém soustředění v plzeňské hokejbalové hale. Kromě vydatných tréninků fyzičky i herní stránky si reprezentanti zahráli přípravný duel s celkem Dobřan, který se připravuje na extraligovou baráž.

Na centru první lajny se mezi plzeňskými křídly Kejřem a Lendlem představil Slavomír Švancar, záda jim kryla zkušená dvojice Kadaně, Čížek. „Kluky znám a hrálo se mi s nimi dobře, oba jsou hodně běhaví,“ hodnotil souhru útoku zkušený forvard a dále prozradil, že utkání bylo zpestřeno i pravidly uvnitř týmu: „Zakončovat vždy směl jen jeden hráč z útoku a oba obránci, což nám dost stěžovalo práci. Navíc obránci byli nuceni chodit do soubojů jeden na jednoho, protože směli přihrávat až za modrou čárou. Nemohli tedy dávat dlouhé pasy a rozehrávka mnohdy vypadala hodně kostrbatě.“

Přesto výběr v žlutých tréninkových dresech zvítězil v duelu hraném na třikrát dvacet minut jasně 11:0. Diváci, kteří si našli do haly cestu, viděli několik parádních souher. „V tuhle chvíli je jedno, kdo dává góly. Dobřany dobře bránily, ale je jasné, že bylo povinností se přes ně prosadit. Povedlo se nám pár pěkných akcí, kdy jsme si to dali skoro až do prázdné brány,“ libuje si Švancar a jedním dechem dodává: „Každý z nás hraje o místo v sestavě pro mistrovství světa v tuto chvíli je v nominaci nějakých třicet jmen.“

I v dalších formacích totiž nastoupili hráči, kteří dlouhodobě podávají dobré výkony nebo mají aktuálně vynikající formu a řekli si o nominaci na přípravný kemp. „Ještě chybí možná osm, devět lidí z Kladna a Hradce. Nebyli tu Kalla, Kameš a Ondráček. Konkurence ještě vzroste,“ upozorňuje mostecký lídr.

I proto je důležité, aby každý, kdo chce na šampionátu hrát, uspěl nejen na hřišti, ale také v dalších testech, které trenéři připravují. „Dostáváme hodně do těla, i před zápasem jsme běhali pět čtyřstovek. Není to nic jednoduchého, kdo by celý rok netrénoval, sáhl by si na dno,“ popisuje Švancar a potvrzuje, že spoluhráči jsou fyzicky připraveni dobře: „Dobřanům už docházely síly a nám se v poslední třetině začalo střelecky dařit. Vyhráli jsme ji 6:0.“

A vedlo se i brankářům. Nikdo z trojice Šindelář, Šulan, Donauschachtl nekapituloval. „V každé třetině měli gólmani dva, tři dobré zákroky, takže dokázali, že do nominace patří. Všichni nás podrželi,“ chválí osmatřicetiletý útočník.

Souboj o místo v sestavě bude pokračovat další víkend. A v takovém rytmu až do samotného mistrovství. „Jsme zvyklí o víkendu hrát zápasy, takže to není velká změna, i když náročnost je zas o kousek vyšší. Ale fyzická příprava je důležitá, abychom pak v zápasech se silnými soupeři jen nekoukali. Každý z nás se chce o mistrovství porvat a na nasazení je to znát,“ uzavírá.

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet