www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Kanadský kouč Gortsos: V úvahu připadá jen první místo

13.06.2009 | Michal Miškovský, David Schlegel

Jednoznačný cíl si dávají před startem hokejového šampionátu v Plzni Kanaďané. Výběr kouče George Gortsose obhajuje prvenství a nic jiného tedy ani letos nepřipadá v úvahu. „Je to pro nás stejné jako v hokeji. Když hrajete za Kanadu, druhé místo není dost dobré,“ bez okolků přiznává.

 
 
 

Závěrečná příprava Kanady se nesla na první pohled v netradičním duchu. Den před slavnostním zahájením turnaje sehrála zápas s Kajmanskými ostrovy. „Pro nás to zvláštní není. Takhle to praktikujeme každý rok. Hráče totiž sleduji celý rok pouze prostřednictvím turnajů a tým se pokaždé schází až na místě,“ vysvětluje trenér George Gortsos.

Duel s Kajmanskými ostrovy měl být z pohledu kanadského obra jednoznačnou záležitostí. Opak byl však pravdou. Favorizovaná Kanada prohrávala už 0:2, ale i přes bídný výkon otočila vývoj zápasu ve svůj prospěch na 4:2. „Nešlo nám vůbec o výsledek. Prvořadé pro nás bylo, že se nikdo nezranil,“ nepřekvapil svou odpovědí.

„Zápas jsme odehráli dvě hodiny po našem příletu. Tým byl hodně unavený, ale to byla součást naší taktiky. Chtěli jsme, aby hráči usnuli a zvykli si na místní čas,“ doplňuje.

Samotná kvalita kanadského výběru tedy podle posledního přípravného zápasu hodnotit nelze. „Máme v týmu dvanáct nováčků, takže je zatím těžké odhadovat, jak silní budeme a jak do sebe jednotlivé „součástky“ týmu zapadnou,“ nepouští se do žádných velkých rozborů.

Cíl Kanaďanů i přesto zůstává jednoznačný. „Bude to dramatický turnaj, ale pro nás je to stejné jako v hokeji. Když hrajete za Kanadu, druhé místo není dost dobré. V úvahu připadá jen první místo,“ říká závěrem.

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet