www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Chceme přilákat hokejbalisty i nejširší veřejnost, říká Josef Kadaně

28.11.2008 | Marek Chlupatý

Nejen o formách propagace mistrovství, rivalitě mezi hokejbalem a florbalem, hvězdách NHL a snaze přilákat na české zápasy tisíce fanoušků hovoří v rozhovoru pro web mistrovství předseda organizačního výboru Josef Kadaně.

 
 
 
Jedním z měřítek úspěchu šampionátu určitě bude počet diváků, kteří si hlavně na zápasy českého týmu najdou cestu. Jaké formy propagace a lákadla na diváky budete volit?
Možná je část hokejbalistů trochu nervózní, že se zatím o mistrovství moc nepíše, ale je otázka, jestli dělat nějakou masivní prezentaci ve chvíli, kdy jsou rozehrány soutěže a navíc se blíží florbalový šampionát v Praze a Ostravě. Florbal je velmi blízký sport a pro nás přímý konkurent. Po dohodě s marketingovou agenturou Delex jsme se rozhodli, že veškeré aktivity směrem k veřejnosti odložíme na leden, protože bychom byli neradi, kdybychom s florbalem splynuli. Jedinou výjimkou bude tisková konference případně tisková zpráva, která proběhne půl roku před akcí.

Můžete už teď prozradit něco konkrétnějšího a veřejnost trochu navnadit?
Od ledna do června bude probíhat kampaň, jejíž intenzita by měla postupně stoupat. Můžu odtajnit to, že připravujeme posluchačskou a čtenářskou soutěž s hráči hokejové NHL o ceny, které by pro všechny měly být hodně atraktivní a měly by přitáhnout pozornost.

Také pozornost českých médií se přece jen postupně obrací směrem k hokejbalu. Ten se vrátil na obrazovky České televize a extralize se věnují i další média…
Česká televize nevysílá hokejbalovou extraligu jen kvůli mistrovství světa. Je pravda, že jsme s Českou televizí někdy v říjnu jednali a dohodli jsme se, že všechny zápasy českého týmu budou odvysílány přímým přenosem. Stejně tak televizní diváci uvidí semifinále a finále, to i v případě, že by ve finále česká reprezentace nebyla, i když tak vůbec nepřemýšlíme. Pro ostatní média jsme jedenáct měsíců před mistrovstvím udělali na hokejbal nebývale velkou tiskovou konferenci a chceme s nimi dále pracovat. To je práce Tomáše Lörinze, on s novináři dále komunikuje a snažíme se rozvíjet povědomí o tomhle sportu.

Právě na zmíněné tiskové konferenci jste vyjádřil přání, aby si na zápasy našlo cestu co nejvíce fanoušků. Stále platí cíl přilákat na atraktivní duely českého týmu návštěvu okolo čtyř tisíc diváků?
Jsem přesvědčen, že taková čísla jsou reálná. Musíme ale hlavně, a to se nechci žádného hokejbalisty dotknout, přilákat lidi z Plzně a okolí, protože s výjimkou několika málo utkání si určitě nenajdou cestu tisíce lidí z celé republiky. Byli bychom však rádi a je to jedním z našich cílů, aby se přijelo podívat co nejvíce hokejbalistů. Ale náš tým se například v základní části utká s Indií a nedá se počítat s tím, že se pohrnou davy lidí z větší dálky. Pokud bychom však hráli finále, které bude navíc o víkendu, věřím, že by se několik tisíc hokejbalistů přijelo podívat na další snahu vystoupat znovu po roce 98 na samotný vrchol.

Takže prázdné hlediště není žádným aktuálním strašákem?
Chceme se hlavně vyvarovat tomu, co bylo časté při mistrovství v Litoměřicích, kde zápasy sledovalo hodně diváků, ale mnoho z nich se rekrutovalo ze základních škol. Nechtěl bych v Plzni vytvářet žádnou umělou stafáž, ale naopak spolu s hokejovým klubem a marketingovou agenturou budeme hledat cesty, jak oslovit širokou veřejnost a vyvolat v ní zájem o tuto akci. Navíc na utkání ve velké hale ČEZ Arény, která bude v době mistrovství již vybavena turnikety, bude možné zakoupit vstupenky na mnoha místech po celé republice. Instalace turniketů, provoz haly s tímto zařízením, plněním smlouvy, která je uzavřena mezi správcem haly a Sazkou, to všechno jsou věci, které trochu zpozdí informace o vstupenkách a možná i jejich prodej. Toto téma bychom měli rádi vyřešené nejpozději do konce února. Sám však předpokládám,že to bude ještě v lednu.

Již jste zmínil, že někteří hráči NHL se zapojí do propagace. Jaká je šance, že se některé známé jméno objeví také na soupisce reprezentace?
Nejsem trenérem týmu a nechci za něj hovořit, ale protože jsem nedávno trenérem nároďáku byl a několik jednání s těmito hráči proběhlo, vím, že šance je mizivá. Oni samozřejmě preferují to, co je živí. Nechtějí podnikat nic, co by mohlo jejich kariéru negativně ovlivnit. Na hřišti se s největší pravděpodobností žádný z hráčů NHL neobjeví, věřím, že se ukážou v hledišti a možná by mohlo dojít na nějakou exhibici, ale to je ještě daleko.
Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet