www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Čechy moc dobře znám, bude to perfektní utkání, těší se bývalý brankář Sudoměřic Komenda

14.06.2009 | Tomáš Pavlíček

Reprezentační mužstvo Slovenska přicestovalo do dějiště šampionátu včera pár hodin po poledni, oproti kanadským hokejbalistům však v o mnoho lepší náladě a kondici. Vpodvečer naši východní sousedé absolvovali krátký trénink a dnes utkáním s Indií už vstoupí do víru turnaje. Na soupisce se jistě objeví i gólman Ľubor Komenda, a právě on byl cílem několika otázek.

 
 
 
Ľubore, teprve před několika hodinami jste přicestovali sem do Plzně, jak moc vás unavila dlouhá cesta ze Slovenska?

Ani moc ne. Vše proběhlo zcela bez problémů. Přijeli jsme, ubytovali se, potom jsme lehce potrénovali a teď se chystáme na ceremoniál. (rozhovor probíhal po včerejším tréninku)

Na soupisce Slovenska jste jeden z nejzkušenějších, kolikátý to pro Vás bude šampionát?

Teďka se chystám na třetí...

A jak se na něj těšíte? Povídá se, že by se mělo jednat o hokejbalový turnaj století...

Tak určitě čeští organizátoři se snaží, aby byl turnaj na vysoké úrovni, o tom nepochybuji. Hrál jsem tu, a tak to dobře znám.

Jaká bude letos Vaše pozice v mužstvu? Už trenér určoval, kdo bude brankářskou jedničkou?

Já jsem sem přijel v roli dvojky. Stanislav Petrik by měl být jednička. Ale uvidíme, jak se situace vyvine – všechno záleží na trenérovi.

Co očekáváte od prvního zápasu proti Indii? Je to sice exotický tým, ale říká se o nich, že to jsou hodně běhaví hokejbalisté

Tak je to trochu exotická země, ale nemůžeme je podcenit. Musíme se na ně připravit stejně jako třeba na Českou republiku nebo Kanadu.

Považujete sami sebe za favority šampionátu?

Tak medaili máme určitě v našem hledáčku, ale jestli jsme favoriti, to spíš o nás musí povědět soupeři.

Hned ve skupině narazíte na bývalého federálního spojence Českou republiku a pro Vás zvláště by to měl být prestižní zápas vzhledem k Vašemu působení v Sudoměřicích.

Tak samozřejmě, v Čechách jsem hrál několik let a ty hráče dobře znám. Nevím, jestli proti Čechům nastoupím, každopádně to ale bude perfektní zápas.

Přípravné utkání proti Čechům však příliš dobře neskončilo, soupeř vás rozstřílel 9:3..

Toho jsem se nezúčastnil. Ona polovina hráčů, která v tom zápase nastoupila, tak už tu vůbec není. Mužstvo se hodně obměnilo, takže si myslím, že teď jsme mnohem silnější.

V jakém klubu momentálně působíte? Před nedávnem jsi ještě chytal za české Sudoměřice, v současné době jste ale zmizel českým příznivcům z dohledu...

V Sudoměřicích jsem už skončil. Měl jsem nějaké nabídky do jiných klubů, byl jsem ale na operaci s kolenem a půl sezony jsem vynechal. Nemělo tak smysl si hledat nějaké angažmá v Čechách, šel jsem do menšího klubu ve Skalici a vybojoval jsem si tam pozvánku na šampionát.

Jaký je kvalitativní rozdíl mezi oběma soutěžemi?

Myslím, že ta česká je na vyšší úrovni. Úplně jinak se tam pracuje s mládeží, a to se pak samozřejmě odráží na výkonnosti seniorských celků.

Často se stává, že do hokejbalu přechází hokejisté. Myslíte, že tento trend bude pokračovat, či se to už bude více specializovat?

Těžko říct, jak se to bude dále vyvíjet. Já jsem také ale přešel z hokeje, kde jsem musel skončit kvůli zranění. Myslím, že i hokejista může být dobrým hokejbalistou. Znám hodně hokjistů, kteří umí perfektně hokejbal. Určitě to je pro hokejbal přínosem.

Konkrétně u vás v mužstvu jsou nějací hokejisté?

Ano, máme tu hokejisty. Myslím, že jich je hned pět.

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet