www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Ve Finsku se hraje hokejbal zatím spíš na ulicích, prozrazuje trenér Suomi Hämäläinen

14.06.2009 | Jakub Mezlík

Hokejbalisté Finska toužebně vyhlížejí svůj historicky první zápas mistrovství světa. V neděli odpoledne budou jejich premiérovým soupeřem Bermudy. „Jsem vzrušený, plný očekávání, ale zároveň také docela nervózní,“ přiznává trenér Suomi Panu Hämäläinen. „Světový šampionát bude úplně o něčem jiném, než soutěže ve Finsku.“

 
 
 

Finové do Plzně přicestovali dva dny přes svým úvodním zápasem a už od pátku se v místě dějiště připravovali. „Let byl sice trochu zpožděný, ale jinak vše proběhlo bez komplikací, už jsme si udělali i krátkou procházku do města,“ popisoval program finský kouč. Zároveň dodal, že se mu západočeské město líbí. Tým Suomi přijela do Česka podpořit také skupina fanoušků, jejich počet odhaduje kouč asi na desítku.

Hämäläinen připravuje své svěřence na zápas proti Bermudám prakticky bez zkušenosti a kontaktu se světovým hokejbalem. „Naživo jsme ještě neviděli žádný zápas mistrovství světa, žádný jsme ještě nehráli, je těžké říct, jak dopadneme v konfrontaci s ostatními zeměmi.“ Finsko v turnaji změří síly ještě s Pákistánem a Kajmanskými ostrovy. Názvy týmů s exotickým nádechem však často skrývají hráče ze země minulých šampionů – Kanady.

Hokejbal na profesionální úrovni se ve Finsku teprve rozvíjí, ale jinak je podle Hämäläinena tento sport poměrně oblíbený. „Není to sice druh takového oficiálního sportu, hraje se převážně v létě na ulicích, ale je to u nás populární.“ V nedělním premiérovém zápase se Finové konečně mohou změřit se světovými týmy.

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet