www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Britský útočník Chris Morrison: Kanada nás přehrála ve všech směrech

14.06.2009 | Petr Dejnožka, Daniel Bartonec

Už jen minimum týmů nemá odehraný svůj premiérový zápas na tomto mistrovství světa. Ve 14:00 se do statistik zapsal další stát ze skupiny B. Velká Británie vyzvala Kanadu. Pro reprezentanty z Britských ostrovů se tento zápas zapíše do historie černým písmem. Je pravda, že do utkání vstupovala jako outsider, ale příděl 21 gólů čekal málokdo. „Nebylo co řešit,“ okomentoval zápas autor jediné branky Britů Chris Morrison.

 
 
 

„Bylo to velmi vyčerpávající utkání a doufám, že nás tato porážka do dalších zápasů příliš nepoznamená, i když byla velmi vysoká,“ povzdechl si Chris Morrison. „Po dnešním utkání je naším hlavním cílem zlepšit útočnou fázi do dalších dvou zápasů a být drzejší směrem dopředu. Dnes se nám toto vůbec nevedlo.“

V prvních minutách hry hráči z Velké Británie ještě trochu stíhali, ale s přibývajícím časem nechali Kanadu hrát svůj kombinační a krásný hokejbal. „Bylo to pro nás velmi složité," hovořil unaveně.

Chris Morrison vstřelil jedinou branku poraženého týmu. „Můj gól byl z kategorie jednodušších. Jel jsem skoro sám na gólmana a tudiž jsem se soustředil na to, abych trefil branku. Zaplať pánbůh, že to tam spadlo.“ Velká Británie vstřelila gól až v samotném závěru a osvěžilo to alespoň trochu vývojem znuděné obecenstvo.

Dalším soupeřem týmu z Britských ostrovů budou Itálie a Portugalsko. „Také proti těmto soupeřům to bude nesmírně složité, jelikož oba mají mladý kádr, který touží po úspěchu.“ Na otázku, zda mají šanci získat to velmi důležité druhé místo, odpověděl takto: „O druhé pozici nyní moc mluvit nemůžeme, když jsme dostali takový příděl. Stále však není nic ztraceno. Jak proti Itálii, tak i proti Portugalsku můžeme zvítězit, ale o tom takto brzy diskutovat nebudeme."

„Kanada je nejlepší mužstvo na světě a přehrála nás ve všech směrech. Z toho se musíme poučit a jít do zbývajících dvou zápasů v naší skupině s čistou hlavou,“ podotkl na závěr.

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet