www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Oslavy budou bouřlivé, smála se Laura Pešková po zisku bronzu

20.06.2009 | Ondřej Kubát

České hokejbalistky to dokázaly. Přestože v pátečním semifinále podlehly Slovensku, dokázaly zmobilizovat poslední zbytky sil, a v utkání o třetí místo porazit Spojené státy Americké v poměru 3:0. Češky dokráčely k bronzu díky obrovské vůli, hrály se sebezapřením a radost po závěrečné siréně byla v ČEZ Aréně o to větší: "Byly jsme trošku nervózní, protože jsme před domácím publikem chtěly bezpodmínečně vyhrát," přiznala bezpostředně po duelu jedna ze tří českých střelkyň Kateřina Bogliová.

 
 
 

Ta byla pochopitelně šťastná. Na ploše plzeňské ČEZ Arény se svými spoluhráčkami slavila a ještě stíhala odpovídat novinářům. "Zápas to byl hrozně těžký, protože Američanky hrály výborně, hodně běhaly. My jsme je místy těžko chytaly, protože si narozdíl od nás výborně nahrávaly. Byly jsme trošku nervózní, protože jsme před domácím publikem chtěly bezpodmínečně vyhrát. Takže nám to trošku svazovalo ruce. Hrozně nás podržela gólmanka, chytila asi tři jasné branky. No a my jsme byly efektivní, podařilo se nám proměnit naše šance. Proto jsme zaslouženě vyhráli," popsala celý souboj o třetí místo Bogliová.

Česká republika navíc své soupeřky důvěrně znala, protože se s nimi na turnaji utkala už v základní skupině: "My jsme je v tom prvním zápase celkem jasně přehrály. Ale řekly jsme si, že se na nich podepsala ta aklimatizace, a teď už na tom budou lépe. Chtěli jsme hrát takticky stejně, jako po celý turnaj. Tedy hrát útočně, napadat. Trošku jsme se zalekly toho velkého hřiště. Ale makaly jsme se a odehrály jsme to dobře," podotkla.

Bogliová si v zápase připsala důležitý druhý gól. Ten padl tak trochu kuriózně. Do konce třetiny totiž chyběly pouhé tři vteřtiny. "Byla tam střela, já jsem se dokázala vytrhnout ze souboje, míček jsem v první chvíli vůbec neviděla, ale slyšela jsem křičet diváky. Tak jsem skočila, šťouchla jsem do toho a ono se to tam prokutálelo. A že do konce chyběly jen tři vteřiny, to jsem vůbec nevěděla." popsala svůj gól Američankám do šatny.

Velmi spokojená byla se ziskem bronzu i obránkyně Laura Pešková: "Spokojenost určitě. My jsme si tu medaili strašně přály, protože jsme s USA hrály zápas už ve skupině. A doufali jsme, že to dopadne stejně, jako tehdy," řekla Pešková. Ta se se svým týmem musela vypořádat se změnou haly – v ČEZ Aréně je totiž hřiště širší: "Problém to trošku byl. Klouzalo to, bylo to trochu jiné na běhání. Ale myslím si, že jsme to zvládli dobře," pochválila svůj tým.

Taktika pro utkání se Spojenými státy byla velmi jednoduchá. Česky chtěly hrát stejně jako po celý turnaj. "Věděli jsme, že musíme hodně střílet, držet si pozice," prozradila. A i Pešková si připsala gól. Hned ten první ve čtvrté minutě, který Češky hodně uklidnil: "Hráli jsme přesilovku a měli jsme nacvičené, že se vymění beci a vystřelíme. Bylo štěstí, že to tam padlo, ale je to dobře," radovala se. "Oslavy budou určitě bouřlivé," dodala s úsměvem ve tváři a už utíkala do šatny, kam se šampaňským v ruce směřovaly i její spoluhráčky.

Trenér Karel Manhart: Medaili jsme zkrátka chtěli

Hlavní kouč Karel Manhart musel odtrénovat zápas z tribuny. Ve včerejším semifinále si totiž vylil zlost slovně na rozhodčích a vyfasoval za to trest ve hře. Jeho tým byl přesto v boji o bronz úspěšnější: "My jsme obhajovali bronz a tu medaili jsme zkrátka chtěli. Hrozně mě mrzí ta včerejší porážka se Slovenkami. Ale máme placku a to byl cíl. Hráčky měly obrovskou vůli, hráli jsme s pěti zraněnými klíčkovými hráčkami. Takže to bylo se sebezapřením. Museli jsme stahovat obranu, posílat hráčky z útoku do obrany. Ale vůle byla obrovská," našel klíčový element českého úspěchu Manhart.

I on se vrátil ke změně prostředí. České hráčky totiž odehrály dosavadní průběh šampionátu v hokejbalové aréně na Košutce. Teď se poprvé představily ve velké ČEZ Aréně: "Ten přesun do ČEZ Arény nebyl tak hrozný. Vědělo se to dopředu, počítalo se s tím. S některými hráčkami tady navíc v sezóně hrajeme lední hokej, takže s přesunem do této haly problémy nebyly," uvedl český kouč. "Měli jsme kabinu nahoře, takže jsme museli přecházet. Kdybychom hráli finále, měli bychom kabinu dole. Ale zvládli jsme to a to je hlavní," soustředil se Manhart na zápas.

Český ženský hokejbalový tým porazil Spojené státy 3:0 a obhájil bronz z minulého mistrovství světa.

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies