www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Vyrovnaný souboj nakonec vyzněl lépe pro Rakousko

18.06.2009 | Petr Košatka

Zajímavý zápas odehrály výběry rakouské a finské reprezentace, přičemž více ze hry měli Rakušané, kteří nakonec berou výhru 5:3. Nejvíce branek padalo v prostřední patnáctiminutovce, kdy se průběžné skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Nejaktivějším hráčem utkání byl rakouský útočník Thomas Raffl, který zaznamenal tři přesné zásahy.

 
 
 
Zápas č. 31   •   bQF   •   čt 18.6.2009   •   12:30   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
Finsko 3:5Rakousko
(0:1, 3:3, 0:1)
Salo (3. Niemi) - Selin, Nieminen, Palomäki, Mäenelainen Harri, Tourunen, Mäkinen, Koskinen, Ylämäki, Mäenelainen Henri, Kuntsi, Skyttä, Hedman, Vuorenmaa, Nurmikolu, Luukkanen, Ruismäki, Kuusela, Koskela, Viitanen.Del Fabro (Maier) - Aalai, Neugebauer, Raffl Michael, Schumnig, Wildmann, Weinzierl, Untersteiner - Edlinger, Essinger, Ettlmayr, Gappitz, Grünwald, Hassler, Raffl Thomas, Petrik, Petrini, Fanftl, Skreinig, Stanossek, Tschernutter, Wildmann.
Branky a asistence: 16. Luukkanen (Mäenalanen, Kuusela), 21. Nurmikolu (Viitanen, Skyttä), 28. Kuusela (Mäenalanen) - 15. Ranftl (Raffl M., Petrik), 22. Raffl T. (Raffl M.), 24. Raffl T. (Petrik), 29. Ranftl (Petrik), Raffl T. (Ettlmayr).
Střely: 18:32 (4:11, 7:12, 7:9). Vyloučení: 6:3, navíc Koskinen (FIN) - 10.. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Vokurka, Čačko. Diváků: 120.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Na začátku utkání se do útočného pásma natlačili hráči Finska, ani jeden pokus ale nemířil mezi tyče Del Fabrovy klece. Poměrně brzy skončilo utkání pro finského gólmana Sala, který ve třetí minutě přenechal pro potíže s nohou své místo v brance Niemimu. V osmé minutě utkání Rakousko udeřilo, pro posunutí branky ale rozhodčí branku Pschernigova týmu neuznal. Aktivnějším celkem byli v první patnáctiminutovce jednoznačně Rakušané a gól do šatny byl zcela zasloužený. Šestnáct vteřin před koncem úvodního dějství dorazil míček za Del Fabrova záda Ranflt.

Brzkého vyrovnání se dočkali Finští hráči v úvodu druhé části. Luukkanen se proháčkoval obranou soupeře a přesnou trefou mezi betony rozjásal početnou skupinu finských příznivců. Finy vyrovnávací branka nabudila a po druhé trefě Luukkanena šli do vedení. Stejný stav ale netrval příliš dlouho. Na začátku čtyřiadvacáté minuty totiž z dálky propasíroval puk mezi Niemiovy betony Balloch a bylo vyrovnáno. O čtyřiačtyřicet vteřin později dokonali Rakušané obrat. Proti dělovce Petrika od modré neměl Niemi příliš mnoho možností. Skóre utkání se přelévalo z jedné strany na druhou také v dalších fázích utkání. Nejdříve vyrovnal povedeným zakončením k tyči Kuusela, jenže vedení na stranu Rakouska opět překlopil z dorážky Ranftl.

Do poslední patnáctiminutovky tak vstupovali Rakušané s brankovým náskokem. Ten byl krátce poté po individuální akci Thomase Raffla navýšen a Rakousko vedlo 5:3. Stejným poměrem nakonec utkání také skončilo. „Bylo to poměrně vyrovnané utkání. To potvrzuje i průběh utkání, kdy byl nejednou stav nerozhodný. Soupeř dával jednoduché góly po našich chybách, to rozhodlo utkání,“ domnívá se obránce Finska Ricky Tourunen.

Autor: Petr Košatka

Ohlasy

Panu Hämäläinen, trenér Finska: „Bylo to výborné utkání. Bohužel jsme v něm udělali hodně chyb, které soupeř uměl potrestat. To bylo pro tento zápas rozhodující.“

Hara Pschernig, trenér Rakouska: „Podle mě to bylo kvalitní utkání. Nebylo z naší strany úplně bezchybné ale myslím, že jsme hráli celkem dobře.“

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies