www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Závěrečný blog: Shrnutí

23.06.2009 | Domenic Di Gironimo, prezident ISBHF

Jsem rád, že jsem si počkal plných čtyřiadvacet hodin před napsáním mého závěrečného blogu týkajícího se světového šampionátu v Plzni. Dalo mi to příležitost po noci plné oslav podívat se na celou událost z jiné perspektivy.

 
 
 

V mých cestách večer/v noci bezprostředně po finálovém utkání mistrovství světa, které zahrnovaly nezbytné poskakování v baru, jsem procházel okolo skupinek hráčů z různých týmů. Kolem těch, které získaly medaile (Česko), kolem těch, které nenaplnily svůj skutečný potenciál (Kanada) a také kolem dalších, které byli rádi, že tu vůbec mohly být (Finsko, Indie, Hong Kong, Kajmanské ostrovy a další. Neviděl jsem žádné ženské týmy, ale možná znají lepší bary a nám ostatním to nechtěli prozradit.

Společné měli všichni odhodlání slavit bez ohledu na jejich výsledky v aréně. Mistrovství bylo ukončené, a nyní se tato událost oslavovala, vše bylo fantastické, od velmi dobře organizovaných služeb, přes rozjařené početné publikum, dramatické boje v play-off žen i mužů, a to jak A poolu, tak B poolu, skvělé uspořádání, až po město Plzeň. Zkušenosti, které tady hráči získaly jsou velmi cenné. Kamarádství je pouto, které se nejlépe rozvíjí prostřednictvím výzvy a právě sport není nic jiného než řada výzev a bitev, člověk proti člověku, muž proti muži, žena proti ženě, tým proti soupeři. A tak jsme všichni slavili. Každý ve své vlastní skupině, a často i navzájem mezi skupinami. Na konci jsme zjistili, že jsme všichni na stejné úrovni, výborní lidé oceňující okamžiky.

V Plzni bylo vše výborně zorganizované. Všechna zařízení a hotely se nacházely v částech přilehlých k centru města, což zajistilo, že hráči byli v docházkové vzdálenosti od arény, jídla, nákupů, zábavy. To pomohlo vytvořit vztahy i s fanoušky a pocit náležitosti k hokejbalové komunitě, i když to bylo na světové scéně. Bude těžké v budoucnosti zopakovat takové mistrovství světa, jaké bylo letos v Plzni.

V mé závěrečné řeči jsem poděkoval mnoha dobrým lidem, protože pomohli zorganizovat a provozovat tuto úspěšnou akci. Oni vědí, kdo jsou. A já vím, že to ocení.

Opravdu věřím, že hokejbal nebo street hokej, ať už to nazýváte jak chcete, je nejlepší sport na světě. Když si vezmeme, že 65 zemí se dívalo na finále na Eurosportu, věřím, že statisíce lidí nyní budou vědět o hokejbale více. Jsem hrdý na to, že jsem byl jako dobrovolník u jeho růstu a rozvoje. Jsem hrdý, že jsem byl součástí MS 2009 v Plzni a jsem hrdý, že jsem mohl oslavovat se všemi ostatními v historické sobotní noci.

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

Domenic di Gironimo

Domenic di Gironimo Domenic di Gironimo je dlouholetým prezidentem mezinárodní hokejbalové federace ISBHF a také šéfem kanadské hokejbalové asociace CBHA. Lednový rozhovor.


 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies