www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní

22.06.2009 | Jan Donauschachtl, třetí brankář

"Tak dneska by to šlo," říkal jsem si v sobotu ráno, když jsem se probudil. Dneska by to šlo… Pro mě třetí, ale zaručeně poslední šance, jak vyhrát něco, kvůli čemu jsem za svoji kariéru najezdil tisíce kilometrů, hrál jsem ve čtyřech extraligových klubech, zlomil jsem desítky hokejek, prošoupal desítky bot, platil pár pokut policii za rychlou jízdu, žil hokejbalem – Dneska by to šlo, vyhrát titul mistra světa!

 
 
 
Když jsem měl první dvě šance, měl jsem v týmu trochu jinou roli. Byl jsem druhý brankář, byl jsem součástí týmu na střídačce a zachytal si i pár zápasů – včetně utkání proti Kanadě v Ratingenu v základní skupině. Moc českých brankářů, kteří měli tuto možnost není… Letos jsem za dvojicí hokejových gólmanů plnil roli trojky. Pro mě dost nová situace a tak doufám, že i když jsem neodchytal ani minutu, tak jsem týmu pomohl k úspěchu i jiným, méně viditelným způsobem :-) Třeba zrovna psaním těchto blogů :-)

A ono to dneska (v sobotu) ŠLO! :-) Nebylo to jednoduché, ale on nebyl jednoduchý celý turnaj. Tento tým měl sílu, měl výborné fanoušky, měl své lídry, měl touhu vyhrát, vyhrávat, zvítězit, být nejlepší na světě! Rozhodla přesná střela kapitána Petra „Novase“ Nováka, jako by vyslyšel má slova z předchozího blogu, kde jsem psal, aby kluci používali všechno, čím mě v sezóně neskutečně štvou, když hrajeme proti sobě a to jsou přesně tyto „Novasovy“ střely, prostě když tě to netrefí, tak není šance to chytnout :-) Díky!!!

O tom, že je Plzeň skvělá na oslavy, už jsem taky psal… Naše spanilá jízda městem, na hotel a zpátky, pochod od hospody k hospodě – nezapomenutelné... První cíl autobusu mistrů světa vedl na plzeňské náměstí. „Šófa“ byl super, troubil a zastavoval tam, kde jsme chtěli… První výstup a oslavný tanec, „MY JSME MISTŘI, NO A CO?“ se neslo náměstím a přiběhlo nás pozdravit i pár fanoušků. To nebylo plánovaný, ale bylo to krásný. Hotel, večeře a stále zpíváme, pořád zpíváme (omlouváme se tímto té svatbě na hotelu, ale to nešlo být potichu)…

Naštěstí jsme to nenechali na „INDY“ a tak oslavy mohly naplno proběhnout i v centru města. Tak přijede pro nás ten autobus nebo nepřijede? Nečekáme, jdem na tramvaj. :-) Nevyšlo to, autobus přijel a jedem do první hospody. After party organizátorů mistrovství, moc se nezdržujeme a jdeme dál... A hele tramvaj! Snad největší zážitek nočních oslav, jízda jednu zastávku „šalinou“ – výborné. „Kdo neskáče není Čech, hop hop hop“ – tak vykolejí ta tramvaj nebo ne? :-) Vydržela, sborově jsme poděkovali řidičovi a za pokřiku „My jsme mistři, no a co?“ pokračujeme městem. Projdeme pár podniků (my zkušení Plzeňácí víme, kam jít) a nakonec zakotvíme v našem oblíbeném Mefistu. Tam to všechno začalo, tam jsme tmelili partu, tam to taky skončilo, oslavou titulu mistrů světa!

Někdo odpadl dřív někdo později :-) ale všichni, úplně všichni jsme si to báječně užili, někteří určitě naposled, tak nebyl důvod se moc šetřit :-) A kluci, nezapomeňte, že máme přijet ke Slávovi na svatbu, jsme přece všichni zvaní! Chudák neví, co ho čeká :-)))

Rád bych se se všemi, kteří trávili čas nad mými blogy z mistrovsví světa v hokejbalu rozloučil a poděkoval… Poděkoval za celý tým mistrů světa. Kdybych děkoval jmenovitě, určitě bych na někoho zapomněl (stejně Vás vlastně všechny ani neznám) :-) a to bych nerad, proto prostě DĚKUJEME VŠEM !!!

Mistrovství světa v hokejbalu 2009 v Plzni je minulostí, jsme mistři světa a troufám si dnes už na 100% tvrdit, že to BYL „hokejbalový turnaj století“. A dlouho bude, jak po stránce hokejbalové, tak po stránce organizátorské a kdo nás může porazit? A to jak na hřišti tak v organizaci? Bratislavo 2011, máš hozenou rukavici, tak se předveď! My tam budem!!! :-) A budem zase silní!!!

Pod čarou

Tak kluci, ještě jednou a doufám že ne naposled: "My jsme mistři, no a co, no a co, no a cóóo? My jsme mistři no a co, no a co, no a cóóo? My jsme mistři no a co, no a co, no a cóóo? My jsme mistři no a co, no a co, no a cóóo? My jsme mistři no a co, no a co, no a cóóo?

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

Jan Donauschachtl

Jan Donauschachtl Většina z Vás mě zná pod přezdívkou Donald a patřím mezi ty nadšence, kteří se intenzivně věnují sportu zvaný HOKEJBAL. Pocházím z Jindřichova Hradce, ale tam už hokejbalová pšenka moc nekvete, tak jsem se přes České Budějovice dostal až do Plzně, kde trávím už pátý rok kariéry. A právě z města Plzně Vám budu přinášet postřehy, zajímavosti a „bulvár“ z hokejbalového mistrovství světa 2009 a hlavně, patřím mezi trojici brankářů českého výběru, kteří se účastní tohoto mistrovství, takže informace budete mít přímo od zdroje :-) V Plzni jsem už jeden titul slavil, byl to ten extraligový v roce 2005! Věřte mi, že je to to nejlepší město na oslavy, takže Češi do toho :-) ať je co slavit :-)


 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies