www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Spadl nám kámen ze srdce, tvrdí Rejthar

20.06.2009 | Radek Barkman

Velkou měrou se o zisk mistrovského titulu přičinil také obránce Tomáš Rejthar. V prodloužení infarktového duelu se Slováky totiž napřáhl od modré čáry a přesnou ranou posunul český tým do boje o zlato. V samotném finále se sice bodově neprosadil, ale svou spolehlivou prací patřil k základním oporám týmu.

 
 
 

Česká republika se po 11 letech opět může radovat ze zlatých medailí. Před šampionátem byl na tým vyvíjen tlak a očekávalo se vítězství. „Určitě nám spadl kámen ze srdce, neboť jsme věděli, že je potřeba udělat nějaký úspěch. Tým však držel dlouho pohromadě a chtěl odčinit předchozí neúspěchy. V Pittsburghu jsme skončili už ve čtvrtfinále, o dva roky později jsme ve finále utrpěli debakl s Kanadou a teď se to konečně povedlo,“ radostně zhodnotil Rejthar.

Příprava týmu se od předchozích utkání nijak výrazně nelišila. „Na toto utkání jsme se připravovali stejně, i když jsme tušili, že při rozcvičení nesmíme nic podcenit,“ stručně vysvětlil čerstvý mistr světa. Indie zejména v první polovině zápasu herně držela s českým týmem krok. „Myslím, že hlavní příčinou byla jejich vysoká úspěšnost na vhazování. Dále se mi nelíbil náš nedůraz, Indové nás totiž v rozích dokázali přehrát a vytvořit si tak půdu pro rychlé přechody do útoku.

Tým si během své zlaté cesty musel projít několika úskalími. „Podle mě bylo zlomovým bodem semifinálové utkání se Slovenskem, kdy jsme se dokázali za stavu 2:4 vrátit do zápasu,“ jasně vypíchl nejtěžší chvilku V témže zápase navíc Rejthar vstřelil v prodloužení vítězný gól. „Byl to určitě můj nejkrásnější moment v dosavadním průběhu kariéry, budu mít na co vzpomínat,“ uzavírá český obránce Tomáš Rejthar.

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies