www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Češi na si úvod hladce poradili se Švýcary

13.06.2009 | Tomáš Nejedlo

Očekávaný první zápas mistrovství světa v hokejbale se stal lehkou záležitostí českého výběru. Svěřenci trenéra Leoše Raka v plzeňské ČEZ aréně porazili nepříjemné Švýcary v poměru 5:0. Reprezentanti helvétského kříže po dvě třetiny vzdorovali, ale ve třetí třetině se český brankostroj zastavil až na čísle pět. Domácí svého soka převyšovali v agresivitě a lepší kombinaci. Vděční plzeňští fanoušci pak tým po zásluze odměnili bouřlivým aplausem.

 
 
 
Zápas č. 1   •   aA   •   so 13.6.2009   •   20:00   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Česká republika 5:0Švýcarsko
(1:0, 1:0, 3:0)
Šulan (Šindelář) - Pospíšil, Střeska, Rejthar, Dědič, Hodovník, Výborný, Kadaně, Růžička - Trčka, Sýkora, Tyburec, Topolánek, Novák, Bacovský, Kubeš, Kypet, Švancar, Kejř, Lendl, OliveriusWeber (Sidler) - Bossard, Faina, Fuchs, Hedinger, Hefti, Muchagato, Ramseier, Rindlisbacher - Aegerter, Beiersdöfer, Duc, Meier, Mellinger, Métroz, Reber, Röthlisberger, Ruppen, Sonderegger, Stucki, Wittwer
Branky a asistence: 14. Novák (Trčka, Sýkora), 24. Sýkora (Pospíšil, Střeska), 31. Pacovský (Kubeš, Novák), 40. Kejř (Lendl, Topolánek), 41. Novák (Topolánek).
Střely: 43:6 (19:1, 16:2, 8:3). Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Jamnic (Rak.), Mintz (Kan.). Diváků: 3894.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Do plzeňské ČEZ arény si na úvodní zápas světového šampionátu našly cestu téměř čtyři tisícovky natěšených příznivců, kteří celou první třetinu český národní tým mohutně povzbuzovali.

Úvod zápasu byl z obou stran velice opatrný a první větší příležitost měli Švýcaři. Jejich střela však o kousek minula českou klec, kterou jako jednička strážil plzeňský Petr Šulan. Neuběhla ani minuta a Miroslav Růžička zle zatápěl švýcarskému gólmanovi, ale Weber si s jeho pokusem i následnou dorážkou poradil. Postupem času si Češi vytvořili drtivý tlak, vše ještě podnítily dvě přesilovky domácího celku. Slavomír Švancar měl na hokejce úvodní gól, ve vyložené šanci však selhal, když švýcarskou branku přestřelil. Další početní výhoda s sebou přinesla i další gólovku. Tentokrát Rejthar ležícího Webera ještě nepřelstil. V čase 12:38 dostal diváky do varu Michal Trčka. Pohledným manévrem před bránou se stahovačkou zbavil dotírajícího švýcarského beka, ale Weber byl i na tomto případě pevný jako skála. Bylo jen otázkou času, kdy se Čechům podaří vstřelit úvodní branku zápasu. Tempo sílilo a diváci si poprvé zakřičeli gól v 13:36. Střela Trčky propadla Weberovi mezi betony a kapitán Petr Novák již věděl, jak má s neposedným míčkem naložit – 1:0.

I druhou část zápasu začali aktivněji svěřenci kouče Leoše Raka, ale Weber stále držel reprezentanty Švýcarska nad vodou. Při vyloučení Hodovníka se dokonce do zakončení dostal Kejř, ale jeho samostatný průnik ze strany vykryl u tyčky pozorný gólman ze země helvétského kříže. Ve 22. minutě se dělovou ranou z oblasti kruhů prezentoval Jan Bacovský, Weber i tentokrát nekapituloval. Na druhé straně se z ničeho nic objevil před brankou Duc, ale v nejvhodnější okamžik promáchl. V čase 23:22 se zrodila akce, z níž padl uklidňující druhý český gól. Vyraženou střelu Pospíšila dorazil za bezmocného Webera Milan Sýkora - 2:0. Nabuzení Češi mohli přidat i další branku. Hlavní aktér přesilovkou souhry, obránce Martin Výborný, pálil dvakrát nad. Těsně před koncem druhé části hry promarnili obrovskou šanci na zvýšení výsledku Pospíšil s Bacovským, když postupovali sami na gólmana, jenže svou souhru se jim do zdárného konce dovést nepodařilo.

Poslední třetina začala z české strany jako z říše snů. Již v čase 30:15 se totiž potřetí v utkání měnilo skóre. Pavel Kubeš okamžitě po získání míčku střílel a tuto přímočarou akci dotáhl ke gólové tečce Jan Bacovský, jenž střelou nad rameno Webera vymetl ze šibenice všechny pavouky – 3:0. Diváci se předváděným stylem hokejbalu očividně bavili a plzeňskou ČEZ arénou dokonce obíhaly mexické vlny. Ve 46. minutě se za českou obranu dostával agilní Martin Reber, ale jeho jmenovec Kadaně ho včasným a čistým obranným zákrokem odzbrojil. Poté pálil od modré Rejthar, jeho tvrdá dělovka trefila gólmana Webera, jenž v tu chvíli neměl možnost míček vůbec vidět. Jako správný kapitán šel Petr Novák svému týmu příkladem, když se prezentoval bezchybnou stahovačkou a jeho střelu Weber pokryl. V čase 39:43 diváci ve stoje tleskali nejpovedenější akci zápasu. Kejř poslal přihrávku na Marka Lendla, který mu „ťukesem“ míček vrátil a Ondřej Kejř již neměl problém zavěsit – 4:0. Švýcaři již prakticky odpadli. Při vyloučení hostujícího kapitána Rindlisbachera se po přihrávce Topolánka z rohu hrací plochy trefil český kapitán Petr Novák a střelou do horní poloviny brankou vsítil svůj druhý zásah v zápase a uzavřel tak skóre na konečných 5:0. Nejlepším hráčem českého výběru byl vybrán Jan Pospíšil a za Švýcarsko po zásluze gólman Jérome Weber.

Autor: Tomáš Nejedlo

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies