www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Spojené státy rozhodly zápas s Řeckem až ve třetí třetině

14.06.2009 | Ondřej Kalát

V prvním utkání skupiny D se od 10 hodin setkaly Spojené státy s týmem Řecka. Favorizovaní Američané se dlouho nemohli prosadit přes úporně bránící řeckou obranu v čele s výborně chytajícím brankářem Johnem Loisisem. Zápas plný tvrdých soubojů a rvaček nakonec tým USA zvládl hlavně díky soustředěnému výkonu ve třetí třetině a po vítězství 4:2 si na své konto připsal první tři body.

 
 
 
Zápas č. 2   •   bD   •   ne 14.6.2009   •   10:00   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
USA 4:2Řecko
(1:0, 1:2, 2:0)
Schreib (Rethage) - Tarantino, Hildreth, Hadley, Zimmick, Molitierno, Sholtz, Saulnier - Housser, Nickel, Lajoie, Leveseque, Gregory, Sullivan, Allen, Sweat, Hughes, Fortunato, Gazzo, SchlegalLiosis(Moshonas) - Govas, Vassilakos, Bolanakis, Maleganeas, Vassilakis, Moshonas, Kontitsis, Typaldos - Bozinakis, Koutsogiannopoulos, Kipopoulos, Papastergiou, Bovoletis, Stavrianos, Vouloumanos, Kourousis, Trougakos, Kamisis, Tsakalos
Branky a asistence: 15. Leveseque (Hadley), 22. Leveseque (Gazzo), 32. Housser (Hildreth), 37. Allen (Housser) - 18. Maleganeas (Papastergiou), 27. Vouloumanos.
Střely: 39:28 (10:4, 11:13, 18:11). Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Soraperra, Čačko. Diváků: 120.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

První třetina probíhala pod taktovkou týmu ze zámoří. Po většinu času držel míček na svých hokejkách a Řecko se bylo často nuceno pod tlakem vyhazovat míček za cenu zakázaného uvolnění. Nicméně hlavně zásluhou Johna Loisise v brance Řecka byl stav utkání dlouho nerozhodný 0:0. Když už se zdálo, že Řekové uhájí bezbrankový stav do první sirény, přišel nejhezčí moment prvního dějství. Matt Levesque si vyměnil míček s Brandonem Gazzem a střelou do pravého horního rohu nedal řeckému brankáři šanci.

Ve druhé patnáctiminutovce se hra vyrovnala a hlavně díky několika vyloučením Spojených států se Řekové dostali do hry. „Takovýmto vyloučením říkáme „líná vyloučení“. Naši hráči málo běhali a museli si pomáhat hokejkami. Rozhodčí nás poté právem vylučoval a díky tomu se náš soupeř dostal do zápasu,“ připustil trenér USA Chris Housser. V polovině 18. minuty Řekům dokonce podařilo vyrovnat. Greg Maleganeas prudkou střelou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. O 3 minuty sice vrátil vedení na stranu USA svým druhým gólem v utkání Matt Leveseque, ale Řecko díky pohotové dorážce dorážce George Vouloumanose opět srovnalo krok.

Poté se ovšem projevila zkušenost amerického výběru, který na začátku třetího dějství dvěma rychlými góly sebral mužstvu z jihu Evropy jakoukoliv šanci na úspěch. Závěr utkání si už Američané pohlídali a mohou se tak radovat z prvního kroku k postupu do čtvrtfinále. „Sice jsme vyhráli, ale nebylo to nijak lehké utkání. Řekové hráli velice dobře a hlavně jejich brankář nám činil problémy. Byl to ovšem první zápas, jsme rádi, že jsme ho zvládli a doufáme, že v dalších střetnutích předvedeme lepší výkon,“ zhodnotil utkání střelec dvou amerických branek Matt Leveseque.

Autor: Ondřej Kalát

Ohlasy

Chris Housser (USA): Myslím, že to bylo velice pěkné utkání. Obě mužstva hrála rychlý běhavý hokejbal. O našem vítězství rozhodla naše větší zkušenost.

Alkiviadis Zisidis (Řecko): Začali jsme velmi zvolna a hlavně v první třetině nás soupeř přehrával. Poté jsme se ovšem dostali do tempa a podařilo se nám vyrovnat. V závěru utkání jsme se snažili utkání zdramatizovat, ale bohužel to nevyšlo. Teď se hlavně musíme soustředit na další zápas.


 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies