www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Portugalsko dokázalo porazit Itálii

14.06.2009 | Jiří Rada

Italové i přes svoji disciplinovanost nedokázali Portugalcům vstřelit branku. Do utkání sice vstoupili aktivněji, ale postupem času se hra vyrovnala a v závěrečné třetině měli navrch Portugalci, kteří si dvěma góly připsali první body do tabulky skupiny B.

 
 
 
Zápas č. 3   •   aB   •   ne 14.6.2009   •   11:00   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Itálie 0:2Portugalsko
(0:0, 0:1, 0:1)
Pellicori (Dinaro) - Conte, Contento, Mittone, Palermo, Scarlato, Verrelli - Defina, Divizo, Ferlisi, Fiacconi, Giummarra, Miceli, Tomasicchio, Venier, Ventullo, Vero, Peragine, Giordano, Andrea Medeiros (Arruda) - Vitoria, Do Couto, Aragao, Cabral, Ferreira V., Creador, Cardoso - Monteiro, Duarte, Azevedo, Da Silva, Perreira, Da Costa, Ferreira C., Fernandes, Silveira, Pacheco, Correia
Branky a asistence: 28. Duarte (Perreira, Da Silva), 33. Ferreira (Vitoria).
Střely: 19:19 (9:4, 4:6, 6:9). Vyloučení: 0:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Jahoda, Darsh. Diváků: 270.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Souboj mezi Itálií a Portugalskem nabídl zajímavou podívanou. Do utkání vkročili aktivněji Italové, ale nedokázali se prosadit v zakončení. V závěru 2. minuty se ocitl před prázdnou brankou italský hráč David Peragine, ale než stačil přesně zamířit, rozhodčí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti. Italové i nadále předváděli útočně laděný hokejbal, ale nedařilo se jim v koncovce. Zhruba od poloviny utkání o sobě dali vědět i Portugalci. Jmenovitě jejich nejlepší hráč Monteiro, který se prokličkoval až na kruhy, ale jeho přízemní střelu vyrazil pravým betonem italský brankář Pellicori.

Na začátku druhé třetiny dostali Portugalci možnost zahrát si první přesilovou hru, jenže přes dobře bránící Italy se nedostali do přímého ohrožení branky. Hra se stále přelévala ze strany na stranu, ale bez vyložených šancí. Až ve 28. minutě prostřelil italského brankáře Paulo Duarte0:1.

Ve třetí třetině byl k vidění aktivní hokejbal, ale aktivnější byli Portugalci. Již ve 3. minutě poslední třetiny přidal branku portugalský střelec Ferreira po krásné kombinaci s Vitoriou – 0:2. Italové ohrožovali portugalskou branku spíše sporadicky. V 39. minutě se opět radovali Portugalci, ale rozhodčí gól neuznal. Závěr utkání se dohrával v poklidu, a tak se hráči Portugalska se mohli radovat z první výhry na šampionátu. ,,S výsledkem jsme nadmíru spokojeni, na Itálii jsme se důkladně připravili a tak jsme věděl co budou hrát. Náš cíl je jedna z medailí,“ řekl po utkání portugalský útočník Johnathan Perreira.

Autor: Jiří Rada


 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies