www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Kanada v tréninkovém tempu rozdrtila Velkou Británii

14.06.2009 | Tomáš Nejedlo

Zápas hokejbalového velikána s trpaslíkem. Tak by se dalo nazvat utkání Kanady s Velkou Británií. Jasný papírový favorit nenechal nikoho na pochybách a v klidném tempu Británii doslova rozdrtil v poměru 21:1. Na hráčích s javorovým listem na dresu byla vidět obrovská chuť hrát, což potvrdil i trenér Gortsos. Hokejbalistům Velké Británie se nedala upřít snaha, ale při vší úctě to na Kanadu nestačilo.

 
 
 
Zápas č. 5   •   aB   •   ne 14.6.2009   •   14:00   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Kanada 21:1Velká Británie
(6:0, 5:0, 10:1)
Di Gironimo (Aumais) - Musto, Pynn, Parravano, Nowakowski, Roy, Corbeil, Jarvis - Fontaine, Morello, Daoust, Ferone, Daniele, Bishop, Ryan, Russo, Chouinard, Labonte, Cook, Courtney, FrechetteArnertt (Archer) - Chahal, Clayton, Snowdon, Wood - Chohan, Cree, Dhillon, Elmes, Morrison, Morton, Porubsky, Svaboda, Ashfield
Branky a asistence: 4. Russo (Ferone), 8. Morello (Ryan, Daoust), 13. Bishop (Frechette, Roy), 14. Bishop (Nowakowski), 14. Cook (Ferone, Russo), 15. Fontaine (Labonte, Daoust), 19. Corbeil (Parravano), 23. Ferone (Jarivs), 27. Frechette (Bishop), 28. Fontaine (Daoust, Labonte), 29. Daoust (Roy, Labonte), 32. Labonte (Fontaine, Nowakowski), 33. Daniele (Ryan, Morello), 34. Daniele (Ryan ), 34. Pynn (Frechette, Bishop), 36. Cook (Chouinard, Corbeil), 36. Fontaine (Daoust), 38. Frechette, 40. Ferone (Roy, Labonte), 43. Fontaine (Daoust, Labonte), 44. Courtney (Daniele, Ryan) - 41. Morrison (Porubsky).
Střely: 71:9 (21:1, 25:4, 25:4). Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Friedli, Gaven. Diváků: 280.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

O favoritovi tohoto utkání snad ani nemohlo být sporu. Celek Kanady tyto papírové předpoklady naplnil již na začátku první třetiny. Johny Russo využil brankáře Arnetta k odrazu své střely do sítě. Britského gólmana pak perfektně vyšachovala trojice Daoust, Ryan a zakončující Sandro Morello, jenž měl již úlohu lehkou - 2:0. Třetí branku přidal v čase 12:24 Jeremy Bishop - 3:0. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Jeremy Bishop bekhendovou střelou zvýšil na 4:0. Zápas v exhibičním tempu pokračoval. Briant Cook byl pátým střelcem utkání - 5:0. A když těsně před koncem první části hry upravil Paul Roy v přesilovce skóre na šestigólový rozdíl, s Británií to vypadalo na ručník - 6:0.

Kanadský expres nezastavila, ba dokonce nepřibrzdila ani druhá třetina. Ukázkovou akci na jeden dotek předvedlo duo útočníků Mark Parravano a Martin Corbeil, přičemž druhý jmenovaný zamířil nechytatelně pod víko Arnettovy klece - 7:0. Osmou branku přidal mezi gólmanovy betony Paul Ferone - 8:0. Jak jednoduchý hokejbal je, předvedl Martin Frechette a v nájezdu se nemýlil - 9:0. Paul Roy si připsal jubilejní desátou trefu - 10:0. Na jedenáctigólový rozdíl poté upravil Jonathan Daoust - 11:0.

Kanaďané i nadále pokračovali v kanonádě. Mezi nohy vystřídavšího Archera se trefil Yannick Labonte - 12:0. Prakticky vzápětí přidal další trefu Biagio Daniele - 13:0 a stejný hráč upravil skóre na 14:0. Brankové hody nebraly konce, Jason Pynn obstaral gól s číslem patnáct - 15:0. Šestnáctou branku přidal Briant Cook - 16:0. Bezmocného Archera překonali i Ian Fontaine a Martin Frechette - 18:0. Další branky Kanaďanů přidali Martin Frechette, Paul Ferone, Ian Fontaine a skóre na 21:1 uzavřel Andrew Courtney. Za Velkou Británii čestný úspěch zaznamenal Chriss Morrison.

Po zápase jsme se na dojmy zeptali autora čtyř kanadských branek, Iana Fontaina: "Na začátku to nebylo tak jednoduché, ale pak nám to tam začalo padat, a když vedete 10:0, soupeř odpadne a už je pro vás lehké dávat další a další góly, navíc jsme měli hlad po dalších gólech. Britové hráli na dvě lajny, moc dlouho nespali a po první třetině byli prakticky vyřízení."

Autor: Tomáš Nejedlo

Ohlasy

George Gortsos (trenér Kanady): "Naši hráči byli na tento zápas patřičně hladoví, protože mají před sebou výzvu získat zlaté medaile. Náš soupeř působil unaveně, protože ten zápas pro něj byl náročný."

Carl Wood (hrající trenér Velké Británie): "Věděli jsme, že v utkání budeme outsider, protože Kanada je velice dobrý tým a tím zápasem se spíše bavila, což jsme předpokládali.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies