www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Rakušané rozstříleli Hong Kong 8:1

14.06.2009 | Ondřej Kalát

Ke svému prvnímu zápasu na šampionátu nastoupily v 15 hodin týmy Rakouska a Hong Kongu. Utkání se neslo od začátku do konce víceméně ve stejném duchu. Hokejbalisté Rakouska svého soupeře přehrávali ve všech herních činnostech s jedinou výjimkou z 34. minuty, kdy tým z jihu Asie vstřelil svůj jediný gól utkání. Zápas měl dva hrdiny. Thomas Raffl a Benjamin Petrik stihli oba nasázet svému soupeři po třech brankách a stali se tak hlavními strůjci rakouského vítězství.

 
 
 
Zápas č. 6   •   bD   •   ne 14.6.2009   •   15:00   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
Rakousko 8:1Hong Kong
(4:0, 2:0, 2:1)
Del Fabro, Maier - Aalai, Balloch, Edlinger, Essinger, Ettlmayr, Gappitz, Grünwald, Hassler, Neugebauer, T. Raffl, Petrik, Petrini, M. Raffl, Fanftl, Schumnig, Skreinig, Stanossek, Tschernutter, Entersteiner, WildmannLui - Tkachyk, Davidson, Aldridge, Harper, Langille, Judas, Champion, Kuzma, Prohaska, Foster, Nardella, Ressaro, Mullally, Stark, Wall, Winia, Chan, Wong, Brennan, Cottini.
Branky a asistence: 1. Raffl T. (Petrik, Ranftl), 9. Petrik (Raffl M., Schumnig), 11. Petrik (Raffl M., Rantfl), 14. Raffl T. (Schumnig), 19. Ranftl (Petrini), 19. Raffl T. (Gapppitz, Rantfl), 39. Petrik (Ranftl, Raffl M.), 42. Stanossek (Raffl M.) - 34. Foster (Tessaro)
Střely: 26:17 (11:5, 8:6, 7:6). Vyloučení: 3:10, navíc Foster 10´OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Kirschner, Krist. Diváků: 177.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Už první sekundy nasvědčovaly tomu, že se utkání ponese v režii Rakušanů. Brankář Hong Kongu Lui se musel pořádně ohánět a až nezvykle často si ocital tváří v tvář rakouským střelcům. První gól padl již v čase 0:41, kdy se prudkou střelou zápěstím prosadil poprvé v utkání Thomas Raffl.

V 9. minutě byly diváci svědky nejkrásnější akce utkání. Po přesilovkové kombinaci na jeden dotyk rozvlnil síť Benjamin Petrik. „Byla to nacvičená situace. Dostal jsem krásnou přihrávku a měl jsem před sebou prázdnou branku. To jsem nemohl nedat,“ řekl bezprostředně po závěrečné siréně rakouský střelec. Po této brance už Hong Kong přestal klást větší odpor a Rakušanům se tak otevřel prostor pro další pohledné kombinace. V 19. minutě zkompletoval Thomas Raffl svůj hattrick a zvyšoval tak už na 5:0.

Za stavu 6:0 už Rakousko mírně polevilo a povolilo reprezentantům Hong Kongu pár útočných výletů. Jeden z nich se jim dokonce podařilo přetavit ve snížení na 1:6. Po obrovské chybě Benjamina Petrika se do samostatného úniku dostal Doug Foster, který střelou pod vyrážečku rakouského brankáře rozjásal celou hongkongskou střídačku. „Byla to velká chyba. Klukům za to koupím přepravku piva,“ kál se po utkání chybující Benjamin Petrik. Zbytek utkání si již hokejbalisté Rakouska pohlídali a dvěma brankami v závěru upravili konečný výsledek na 8:1.

Autor: Ondřej Kalát

Ohlasy

Harak Pscherning (Rakousko): Velmi se nám povedl úvod utkání. Padlo nám tam prakticky vše, na co jsme sáhli, což nám velmi pomohlo. Poté už jsme si výsledek hlídali. Ve třetí třetině jsme měli nějaké problémy, ale jsem rád, že jsme vše zvládli a úspěšně vstoupili do tohoto mistrovství.

Victor DeMelo (Hongkong): Byla to pro nás velká lekce hokejbalu. Byli jsme často vylučovaní, čímž jsme to soupeři hodně usnadnili. Ale pro náš jsou tato utkání hlavně velká škola. Bylo by hezké vyhrát nějaký zápas, ale my si tento šampionát hlavně užíváme a snažíme se reprezentovat naši zemi.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies