www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

První překvapení je na světě, Indie porazila Slovensko

14.06.2009 | Petr Dejnožka

Posledními týmy z elitní skupiny, kteří ještě nezasáhly do bojů mistrovství světa, bylo Slovensko s Indií. Do zápasu vlétli naši sousedé s chutí a odhodlaností, ale jako první se skóre měnilo na straně jejich soupeře. Slovensko mělo obrovské problémy s indickou obranou, ale nakonec se ujala až střela Patrika Svitany. Příliš dlouho se ale slovenští hráči z malinko příznivějšího stavu neradovali, protože 41 sekund před koncem druhé části přesně vypálil Kaila. Zkázu dokonal ihned po začátku třetí patnáctiminutovky svojí střelou z první Kalkat. Jenže dvěma góly stihli slovenští hráči vyrovnat. Definitivní ránu favoritovi zasadil 22 sekund před třetí sirénou Mostaghima. První překvapení je na světě, Slovensko podlehlo Indii.

 
 
 
Zápas č. 7   •   aA   •   ne 14.6.2009   •   17:00   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Slovensko 3:4Indie
(0:1, 1:1, 2:2)
Petrík (Komenda) - Giba, Minárik, Kapánek, Filip, Danko, Haring, Blahut, Cvik - Varga, Škvaridlo, Hrivnák, Pobeha, Dubec, Lajčiak, Tóth, Rímsky, Románek, Polák, Ladiver, Svitana. Hundal (Bokhari) - Sohal, Chowsen, Esmail, Uppal, Brar, Mann - Kalkat, Kaila Sh., Kaila Sm., Brar, Dusanj, Sahota, Singh, Basi, Mohamed, Chohan, Sandhu R., Mostaghim, Sandhu S.
Branky a asistence: 23. Svitana, 40. Tóth (Románek), 42. Škvaridlo (Minárik, Giba) - 12. Brar D. (Kalkat, Kaila Sm.), 30. Kaila Sh. (Mostaghim), 32. Kalkat (Kaila Sm., Kaila Sh.), 45. Mostaghim (Dusanj)
Vyloučení: 9:6, navíc Dampy Brar (10.min OT). Využití: 0:3. V oslabení: 0:1.
Rozhodčí: Woods, Vokurka. Diváků: 770.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

V úvodu slovenští hokejbalisté dokazovali, že patří do skupiny týmů, kteří budou bojovat o nejvyšší posty na tomto mistrovství světa. Již v první minutě totiž unikl všem protivníkům Škvaridlo, ale Bokhari jeho únik zlikvidoval. Nejblíže vedoucímu gólu byl na konci sedmé minuty Patrik Svitana, jehož nenápadná střela z mezikruží orazítkovala levou tyč! Indie hrála se zabezpečenou obranou s jistým gólmanem Turabem Bokharim a do bezhlavých útočných akcí se pouštěla jen velmi zřídka. A tato taktika se jim nakonec i vyplatila. Ve 12. minutě jim rozhodčí nabídl výhodu dvou mužů v poli a oni ji bez váhání využili. Po dlouhých kombinacích se ke střele odvážil Harpreet Kalkat a na brankovišti dobře postavený Dampy Brar v poklidu dorazil míček do poloprázdné branky – 0:1. I v dohrávané přesilovce byli aktivnější indičtí hráči, ale gólman Petrik již překonán nebyl.

Do druhé periody vstoupili Slováci také aktivněji, ale opět jejich útočné snaze chybělo správné zakončení. Tomas Skvaridlo vypálil z prostoru kruhů a jeho dělovku na poslední chvíli vytáhl překrásným zákrokem Bokhari. I na druhé straně mohlo být veselo, když Kik Brar zakončil svojí individuální akci jen do levé tyče slovenské svatyně. Slovenští útočníci si nadále lámali zuby na skvěle bránící indickou obranou. Jednoduchost nade vše! Proč by se měl útočník prodírat neprostupnou obranou, když se může na modré čáře napřáhnout a vypálit? Přesně takto to udělal Patrik Svitana a zajistil Slovensku ten velmi důležitý vyrovnávací gól – 1:1. Hrál se pěkný a rychlý hokejbal se spoustou šancí a tvrdých zákroků. Slovenští hráči dostali nepěkný dárek na cestu do kabiny těsně před koncem druhé třetiny od indického útočníka Sharnyho Kaila. Obdobně, jako před několika minutama jeho slovenský sok, se napřáhl za modrou čarou a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Hráči našeho velmi blízkého souseda odcházeli do kabin opařeni nejen z výsledku, ale i z jejich předvedené hry.

Ihned po vstupu do třetí patnáctiminutovky dostali Slováci další bolestivou ránu. Na levém kruhu dlouze čekal na přesnou přihrávku Harpreet Kalkat, dočkal se ji od Sharnyho Kaila a nemýlil se – 1:3. V tuto dobu si Slovensko nedokázalo pořádně přihrát a proti výborně bránicím Indům by jim pomohl snad jen zázrak. A ten přišel. V čase 39:08 vstřelil gól naděje Peter Toth, když si počíhal na křižnou přihrávku od Jana Románka – 2:3. O dvě minuty později vyrovnal Škvaridlo – 3:3. Na slovenské střídačce panovala euforie, jenže několik sekund před koncem utekl v oslabení indický Boris Mostaghim a definitivně srazil Slovensko na kolena – 3:4.

Autor: Petr Dejnožka

Ohlasy

Roman Torok (Slovensko): Nakonec jste to viděli sami, doplatili jsme na vlastní nedisciplinovanost. Nemůžeme mít za zápas deset vyloučených hráčů, z toho pět útočných faulů. Doufáme, že se to zlepší, ale bude to hodně těžké.

Ranbir Singh (Indie): Odehrálo se pěkné utkání, Slovensko je velmi silný tým. My jsme rádi, že jsme vyhráli v základní hrací době.


 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies