www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Bermudy se s Finskem rozešly smírně 4:4

14.06.2009 | Radek Barkman

Jako poslední zasáhly do turnaje mužstva Bermud a Finska. Pro Finsko to byla na světovém šampionátu premiéra, a tak bylo zajímavé sledovat jak se s tímto úkolem hokejbalisté Suomi poperou. V hale se sešla poměrně slušná návštěva, jejíž hlavní jádro tvořili převážně hluční finští fanoušci.

 
 
 
Zápas č. 8   •   bC   •   ne 14.6.2009   •   17:30   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
Bermudy 4:4Finsko
(0:1, 4:0, 0:3)
LeClerc - Fitzgerald, Brodsky, Drewicki, Coleman, McKay, Dort, Worthington, Sproule, Miller, Critchley, Ingelman, Bertrand, Keer, Desjardins, Bouwens, Gazzard, Angus, Merritt, Penton, Goose, Bruck. Salo - Selin, Nieminen, Palomaki, Maenelainen Harri, Tourunen, Makinen, Koskinen, Ylamaki, Maenelainen Henri, Kuntsi, Skytta, Hedman, Vuorenmaa, Nurmikolu, Luukkanen, Ruismaki, Kuusela, Koskela, Viitanen.
Branky a asistence: Branky a nahrávky: 16. Bouwens (Bertrand, Coleman), 20. Gazzard (Drewicki, Critchley), 21. Gazzard (Angus, Drewicki), 24. Critchley (Gazzard) - 5. Maenelainen Harri (Nieminen, Kuusela) 34. Maenelainen Henri (Viitanen, Luukkanen), 35. Nurmikolo (Skytta, Makinen) 38. Koskinen (Viitanen, Makinen).
Střely: 24:24 (7:8, 11:5, 6:11). Vyloučení: 7:7, navíc McKay 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Jamning, Štípek. Diváků: 200.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Jako poslední zasáhly do turnaje mužstva Bermud a Finska. Pro oba celky to byla na světovém šampionátu premiéra, a tak bylo zajímavé sledovat jak se s tímto úkolem poperou. V hale se sešla poměrně slušná návštěva, jejíž hlavní jádro tvořili převážně hluční finští fanoušci.

Na hřišti ale zpočátku nebyl žádný respekt znát a hned od úvodní minuty bylo na co koukat. Už v první minutě dokázali Středoameričané přečíslit soupeřovu obranu, avšak zakončující Gazzard trefil z velmi dobré pozice pouze Salovu vyrážečku. O pár vteřin později mohla propuknout radost také na druhé straně, ale rychlý útok 2 na 1 zakončil Kuusela nepřesnou střelou mimo. První gólový moment tak přišel až v páté minutě, kdy zpoza modré čáry napřáhl Maenelainen, gólman LeClerc nic neviděl a míček skončil až v síti. Od té doby byla k vidění finská převaha, mnoho vyloučení, nicméně žádná branka.

Pakliže v závěru úvodního dějství byla v Malé hale cítit severské zima, na počátku toho druhého pohltilo diváky karibské teplo. Uběhlo pár vteřin a na konci krásné akce Erica Bertranda stál zakončující Marcel Bouwens a vyrovnal na 1:1. Bermudám narostla křídla a i nadále podnikali reprezentanti tohoto středoamerického ostrůvku nebezpečné výpady. David Gazzard o sobě svým výkonem dával vědět už v první třetině, teď to zúročil také gólově. Po nahrávce Drewickiho osvědčil rovněž důraz před brankou a na třetí pokus překonal Sala. Seveřané neunesli průběh této části hry a stále více faulovali. V době, kdy na trestné seděl Makinen navíc Bermudy vstřelily třetí gól. Finové nejprve propadli v útočném pásmu, míček se dostal k Angusovi, ten vysunul Gazzarda, který bekhendovým blafákem přidal třetí gól svého týmu. Aby toho nebylo mále, rozhořčení Finové zapomněli na naprosto volného Critchleyho, jenž s přehledem střelou do šibenice přidal čtvrtý zásah. Seveřané zahrozili až v samotném závěru, ale tvrdá rána Luukkanena skončila mimo.

Do třetí třetiny vstoupily Bermudy opatrněji a s cílem ubránit poklidný tříbrankový náskok. Finové ale přidali na důrazu a vynutili si několik supeřových faulů. Jeden z nich také gólově potrestali. Po obléhání Salovy klece napřáhl ke střele Valterri Luukkannen a upravil na rozdíl dvou branek. Seveřané i nadále hýřili aktivitou a nutili Bermudy k nedovoleným zákrokům. Ve 36. minutě se navíc hrálo ve čtyřech, když důraz před brankou uplatnil Skytta a Suomi byli rázem ve hře. Od té doby se na hrací ploše výrazně přiostřilo, některé fauly byly za hranicí únosnosti. Ve 38. minutě Finové dokonali to, co předtim započali. Míček se dostal na modrou čáru ke Koskinenovi, který dělovkou srovnal na 4:4. Finové ještě více přitlačili, ale Nurmikolu svůj samostatný nájezd v 42. minutě neproměnil. V poslední minutě utkání pak prázdnou branku netrefil bermudský Goose. Utkání tak dospělo k první remíze na turnaji.

Autor: Radek Barkman

Ohlasy

David Gazzard (BER): S výsledkem jsem nespokojený, neboť jsme vedli již 4:1 a naprosto zbytečně jsme vrátili Finy do hry. Bermudy nejsou na MS žádným nováčkem. "Ano se světovými šampionáty máme již bohaté zkušenosti. Hrál jsem před dvěma lety v Německu, předtím v Pittsburghu a zúčastnil jsem se také turnaje v roce 2003 a 2001. Bermudy si stejně jako jiné týmy vytyčily určité mety, kterých by v průběhu mistrovství chtěli dosáhnout. "Naším cílem je zlepšovat se s každým zápasem, ale víme, že nás čeká ještě mnoho práce. Ačkoliv jsou Bermudy malým ostrůvkem, o hokejbalové reprezentaci tam vědí všichni. "Samozřejmě, denní tisk se tímto turnajem zaobírá ve velkém rozsahu a tento sport je u nás na Bermudách hodně populární," uzavírá nejlepší hráč svého týmu.

Ilari Salo (FIN): "Dnes se mi hrálo velice těžce, protože v hale bylo hrozné dusno, teplota dosahovala až 30 stupňů, a proto se nyní cítím velice unavený," vysvětluje své bezprostřední dojmy. "Ve druhé třetině už jsem pomalu ani nehrál, ale spíše bojoval s tím ohromným horkem. Myslím, že to na náš výkon mělo velký vliv," tvrdí. Pro Finsko to je vůbec první start na MS. "Samozřejmě jsme si to všichni užili, je to krásný sport, krásný turnaj a věřím, že si ještě pořádně zahrajeme," chválí Salo. "Na závěr poněkud stručně, ale skromně dodává: "Naším cílem je vyhrát každý zápas, a to bez rozdílu," dodává na závěr finský gólman.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies