www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Řecko v souboji s Rakouskem vybojovalo cenný bod díky neuvěřitelné třetí třetině

15.06.2009 | Petr Dejnožka

V pořadí již třetí hrací den začal v Malé hale soubojem skupiny D mezi Rakouskem a Řeckem. Úvodní nemohoucnost střelců ukončil v 10. minutě svojí střelou od modré Maleganeas. Z vedení se však Řekové neradovali dlouho. Slabší moment si vybral gólman Moshonas po střele Wildmanna. Rakušané nakonec otočili vývoj utkání a na začátku poslední třetiny vedli 4:1. Jenže v neuvěřitelné třetí třetině Řekové vyrovnali. Zápas skončil 4:4 a oba týmy si do tabulky D připisují po jednom bodu.

 
 
 
Zápas č. 9   •   bD   •   po 15.6.2009   •   10:00   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
Rakousko 4:4Řecko
(1:1, 2:0, 1:3)
Del Fabro (Maier) - Aalai, Neugebauer, M. Raffl, Schumnig, Wildmann, Weinzierl, Untersteiner - Edlinger, Essinger, Ettlmayr, Gappitz, Grünwald, Hassler, Raffl Thomas, Petrik, Petrini, Fanftl, Skreinig, Stanossek, Tschernutter, Wildmann. Moshonas (Liosis) - Govas, Vassilakos, Bolanakis, Maleganeas, Vassilakis, Moshonas, Kontitsis, Typaldos - Bozinakis, Koutsogiannopoulos, Kipopoulos, Papastergiou, Bovoletis, Stavrianos, Vouloumanos, Kourousis, Trougakos, Kamisis, Tsakalos.
Branky a asistence: 11. Wildmann, 20. Schummig (M. Raffl, T. Raffl), 29. Petrik (Oberrauner), 31. Petrik (T. Raffl, Skreinig) - 10. Maleganeas (Konstantinos), 33. Kipopoulos (Bovoletis), 36. Tsalakos (Bovoletis), 39. Kamilis (Koutsogiannopoulos)
Vyloučení: 3:2. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1.
Rozhodčí: Gareis, Grewall. Diváků: 200.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Úvod zápasu se nesl v duchu obranném, cílem obou mužstev bylo neudělat chybu. S několika málo šancemi si oba gólmani v poklidu poradili. Skóre se poprvé měnilo po deseti minutách, když se v přesilovce střelou od modré prosadil Greg Maleganeas po přihrávce Konstantinose Kourousise – 0:1. Řekové se nechali unést tímto výsledkem a o chvíli později inkasovali. Šťastná střela od Richarda Wildmanna propadla Moshonasovi mezi rukou a betonem – 1:1. „První třetina byla velmi složitá, byli jsme rádi, že to bylo jen 1:1,“ hodnotil Konstantinos Kourousis.

Druhá patnáctiminutovka začala náporem Rakouska a přišla i tížená druhá branka. K odraženému míčku se dostal Martin Schumnig a uklidil ho do poloprázdné branky – 2:1. Po inkasovaném gólu se Řecko trochu vzpamatovalo a začalo více kombinovat, ale jejich tlak malinko utišovala vyloučení. Na zápas se přišla podívat početná skupina fanoušků, jejichž většinu tvořily děti z mateřských školek. Šance měli Řekové, góly dávali Rakušané. Ve 29. minutě poslal přesnou přihrávku z rohu hřiště Oberrauner na volného Benjamina Petrika, který v pohodě doklepl míček do branky – 3:1. ,,V této části jsme udělali mnoho chyb a to už se nesmí opakovat,“ litoval Kourousis.

Úvod poslední třetiny vyšel na jedničku našemu sousedovi. Po sedmnácti sekundách z mezikruží přesně umístil střelu Benjamin Petrik a zaznamenal svůj druhý gól v utkání – 4:1. Rozdíl tří branek ale vydržel pouhé dvě minuty, když gólmana Del Fabra propálil mezi betony Athanasios Kipopoulos – 4:2 Kdo si na začátku této třetiny myslel, že je rozhodnuto, mýlil se. Po přihrávce Bovoletise prostřell George Tsakalos vše, co mu stálo v cestě a dostal Řecko zpět do zápasu – 4:3. Neskutečné se stalo skutečným! Billa Kamilis dorážel tak dlouho, až propasíroval míček do branky – 4:4. Snaha Řeků neskončila ani po vyrovnání. Vedoucí branku už ale nevstřelili, a tak zápas skončil nerozhodně 4:4. „V této poslední části jsme hráli o hodně lépe než v těch dvou předchozích,“dodal na závěr řecký útočník. Rakouský útočník Renato Petrini podotkl: „Nakonec můžeme být rádi, že máme alespoň bod.“

Autor: Petr Dejnožka

Ohlasy

Alkiviadis Zisidis (trenér Řecka): Začátek tohoto střetnutí se nám podle mne příliš nepovedl. Udělali jsme několik zbytečných chyb. V poslední části jsme se vrátili do hry a začali soupeře přehrávat. Jak jsme hráli v poslední třetině, tak musíme hrát i další utkání.

Harald Pschernig (trenér Rakouska): V první a druhé třetině jsme si vybudovali dvougólový náskok, ovšem ve třetině třetí jsme o něj kvůli individuálním chybám přišli. V této části zápasu nás soupeř jednoznačně přehrával a z toho se musíme do zápasu s USA oklepat a co nejlépe se na něj připravit.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies