www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Na otloukánkovi z Hong Kongu si pochutnali i Američané

15.06.2009 | Tomáš Pavlíček

Americké mužstvo na turnaji potvrzuje, že má mnohem vyšší cíle než pouze odehrát utkání nižší divize a odjet zpět za moře. Po výhře nad Řeckem Spojené státy rozstříleli výběr Hong Kongu 13:2 a směle míří za prvenstvím ve skupině.

 
 
 
Zápas č. 11   •   bD   •   po 15.6.2009   •   12:30   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
Hong Kong 2:13USA
(0:6, 0:5, 2:2)
Lui (15. - 30. White) - Tkachyk, Davidson, Aldridge, Harper, Langille, Judas, Champion, Devolz - Prohaska, Foster, Nardella, Tessaro, Mullally, Stark, Wall, Winia, DeMelo, Wong, Brennan, Cottini.Rethage - Tarantino, Hildreth, Hadley, Zimmick, Molitierno, Sholtz, Saulnier - Housser, Nickel, Lajoie, Leveseque, Gregory, Sullivan, Allen, Sweat, Hughes, Fortunato, Gazzo, Schlegal.
Branky a asistence: 43. Wong, 44. Wall (Tessaro, Champion) - 2. Leveseque (Sullivan, Gregory), 3. Molitierno (Housser, Nickel), 7. Gazzo, 11. Sweat (Allen), 11. Schlegal (Lajoie), 12. Schlegal (Gregory), 16. Hildreth (Sullivan, Leveseque), 17. Allen (Sweat), 19. Housser (Molitierno, Nickel), 20. Sullivan (Molitierno), 23. Lajoie (Nickel, Zimmik), 33. Sullivan (Leveseque, Gregory), 36. Hadley.
Střely: 15:52 (2:28, 6:13, 7:11). Vyloučení: 7:1. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Mintz, Čačko. Diváků: 103.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Američané již od úvodních sekund duelu prokazovali svou sílu a po celou první část doslova mučili svého protivníka před jeho brankovištěm. Hongkongské odhodlání splnit nemožnou misi zmizelo hned po třech minutách. To si totiž favorit vytvořil již dvoubrankový náskok zásluhou Levesequeho a Molitierna.

Zoufalí hokejbalisté Hong Kongu se ani neodvažovali překročit půlící čáru, kvalitativně o pár desítek tříd lepší hráči Spojených států ihned trestali jejich jakékoliv výjezdy mimo jim určená obranná postavení, a díky tomuto taktickému manévru tak inkasovali v první třetině „pouze“ šestkrát.

Druhá třetina se odvíjela v konstantním tempu amerických tréninků, branky padaly vždy po několika minutách a americký brankář Rethage by za svůj pobyt na hřišti snadno stihl nalouskat plný pytel buráků. Stav před závěrečným dějstvím tak byl hrozivý – 0:11.

„Hong Kong nepatří k nejsilnějším týmům, nebylo to zase ale tak jednoduché. Oni se za žádnou cenu nevzdávají,“ ocenil bojovnost hokejbalových amatérů americký obránce Andrew Hildreth.

A měl pravdu. Hong Kong dřel i ve třetí třetině o každý míček a nakonec se mu zaslouženě podařilo proti laxním Američanům hned dvakrát skórovat, a vizuálně tak vylepšit konečný stav. „S třetí částí jsem opravdu velmi spokojen. O přestávce jsme burcovali mužstvo, ať alespoň jednu branku vstřelíme. A to se povedlo!“ chválil asistent trenéra Juraj Kuzma.

Autor: Tomáš Pavlíček

Ohlasy

Juraj Kuzma (asistent trenéra Hong Kongu): Američané byli jasně lepší. My jsme jen parta kamarádů. Zápas jsme si užili a samozřejmě jsme hráli na sto procent našich schopností. Věřil jsem v lepší výkon, Američané byli ale ve všem rychlejší, a tak myslím, že výsledek 2:13 je férový.

Chris Housser (trenér Spojených států): Zdálo se mi, že soupeř byl poměrně unavený. Byli jsme všude o několik kroků dříve a pak snadno nastříleli branky. Ve třetí třetině jsme již zvolnili a dostali dva góly, to už ale nehrálo roli.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies