www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Itálie nastřílela Velké Británii jedenáct branek

15.06.2009 | Petr Košatka

Po úvodní prohře hokejbalistů Itálie s Portugalskem si tým z Apeninského poloostrova spravil chuť proti outsiderovi z Velké Británie. Utkání bylo od první minuty jednoznačnou záležitostí a počet branek italského týmu se zastavil až na jedenáctce. Nejužitečnějším hráčem Itálie byl Tomasicchio, který zaznamenal pět kanadských bodů za dvě branky a tři asistence. Čestný úspěch na straně Velké Británie obstaral Svaboda.

 
 
 
Zápas č. 12   •   aB   •   po 15.6.2009   •   14:00   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Velká Británie 1:11Itálie
(0:6, 1:3, 0:2)
Archer (16. Arnett) - Chahal, Clayton, Snowdol, Wood, Chohan, Cree, Dhilon, Elmes, Morrison, Morton, Porubsky, Svaboda, Ashfield.Dinaro (9. Pelicori) - Conte, Contento, Mittone, Palermo, Scarlato, Verrelli, Defina, Divizo, Ferlisi, Fiaconi, Giummarra, Miceli, Tomasicchio, Venier, Ventullo, Vero, Peragine, Giordano, Andreacchi.
Branky a asistence: 26. Svaboda (Chahal) - 2. Conte (Tomasicchio), 4. Giummarra 6. Tomasicchio (Peragine, Palermo), 9. Ventullo (Palermo) 11. Palermo (Vero, Peragine) 15. Venier (Palermo) 17. Andreacchi (Tomasicchio, Defina) 26. Peragine (Tomassicchio) 28. Miceli (Contento, Giummarra) 38. Vero (Venier) 42. Tomasicchio (Fiacconi, Peragine).
Střely: 18:48 (4:18, 4:20, 10:10). Vyloučení: 5:5, navíc Snowdon 10 min.. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Sakyal, Kirschner.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Úvodní okamžiky utkání patřily Itálii a hned v první minutě mohl otevřít skóre Giummarra, jeho pokus ale dokázal gólman Anglie Archer pokrýt. O minutu později se však skóre již měnilo. Conte po vyhraném buly napřáhl zpoza modré čáry a ranou mezi betony poslal Itálii do vedení – 0:1. Ani na druhý gól se nemuselo dlouho čekat a bekhendem se brankově prosadil Giummarra – 0:2. Šestá minuta přinesla další trefu do černého v podaní Itálie – po pěkně provedené akci zvýšil křížnou střelou Tomasicchio – 0:3. Hokejbal připomínal hru kočky s myší i nadále a ještě nebyla odehrána ani polovina první části a Itálie už vedla o čtyři branky – Palermo vystřelil od modré čáry a odraženého míčku od zadního mantinelu využil Ventullo - 4:0. V první třetině se Itálie ještě dvakrát brankově vyjádřila. Nejprve se přesně trefil Palermo, na 6:0 pak upravil Venier.

Po prvně třetině odstoupil z anglické branky Richard Archer a jeho místo zaujal náhradník Arnett. Ani s ním ale soupeř neměl slitování a tak byl Archerův nástupce v permanentním zápřahu. Prvním, kdo přinutil Arnetta lovit míček z branky, se stal v přesilovce italského týmu Andreacchi – 0:7. Počet italských střelců se rozšířil v šestadvacáté minutě, kdy se z mezikruží přesně trefil Peragine – 0:8. Stejná minuta přinesla ještě jednu branku, tentokrát na straně zakřiknutě vypadající Anglie – v závaru před brankou se nejlépe zorientoval Svaboda a postaral se tak o čestný úspěch svého týmu – 1:8. Koncert v podání Itálie však pokračoval i nadále – perfektní souhru zužitkoval v devátou trefu Miceli - 1:9.

Rozdíl po čtyřiceti minutách byl osmibrankový a podle toho také vypadala předvedená hra ve třetí třetině, kdy se ani jeden z týmu do ničeho zbytečně nehnal. Počet branek italského týmu se zakulatil v polovině osmatřicáté minuty, kdy se Vero proháčkoval anglickou obranou a perfektní ranou pod horní tyčku nedal Arnettovi sebemenší šanci – 1:10. Na rozdíl deseti branek dále upravil skóre Tomasicchio, který zužitkoval individuální akci – 1:11. Stejným výsledkem nakonec utkání také skončilo a Itálie si tak připisuje svou první výhru na mistrovství světa.

Autor: Petr Košatka

Ohlasy

Carl Wood, trenér Velké Británie: „Rozhodně jsme dneska hráli lépe než proti Kanadě, bohužel to ale zdaleka nestačilo k tomu, abychom mohli pomýšlet na výhru.“

Lino Chioma, trenér Itálie: „Dnešní utkání bylo, stejně jako každé utkání na turnaji, složité. Soupeř bojoval a hlavně měl výborného gólmana. Chtěli bychom se dostat do semifinále, víme, že nás ve čtvrtfinále bude čekat těžký zápas. V dalším utkání proti Kanadě musíme hrát tvrdě, osobní obranu a spoléhat se na výkon gólmana.“

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies