www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Souboj ostrovních států pro Bermudy

15.06.2009 | Jakub Mezlík

Hokejbalisté Bermud si po včerejším kolapsu v závěru zápasu s Finskem připsali první vítězství v turnaji. V duelu dvou exotických ostrovních zemí porazili Kajmanské ostrovy 6:3. Po vyrovnané první třetině rozhodly Bermudy dvěma brankami v prostřední části, jejich soupeř už náskok nedotáhl.

 
 
 
Zápas č. 13   •   bC   •   po 15.6.2009   •   15:00   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
Kajmanské ostrovy 3:6Bermudy
(2:2, 0:2, 1:2)
Vanderwal (16. - 27. Lunt) - Allard, Bridges, Courtis, Windsor, Matheson, Bourne, Leadbetter, Spain - Lyon, Appleyard, Worth, Hather, Rivard, Missal, Cover, Holowchuk, Gossen, Gransch, MacDonald, MawFitzgerald - Brodsky, Drewicki, Coleman, McKay, Dort, Worthington, Tremblay, Miller Critchley, Ingelman, Bertrand, Vezinda, Desjardins, Bouwens, Gazzard, Anguss, Meritt, Penton, Bruce
Branky a asistence: 3. Cover (Appleyard, Maw), 14. Missal (Gossen, Lyon), 42. MacDonald (Maw, Worth) - 7. Bouwens (Desjardins, Bertrand), 9. Angus (Gazzard, Critchley), 19. Gazzard (Angus, Miller), 30. Merritt (Penton, Coleman), 43. Merrit (Drewicki, Penton), 45. Bertrand (Desjardins, Bouwens)
Střely: 15:36 (7:11, 4:13, 4:12). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Stefan Jamnig. Diváků: 100.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Svižný a bojovný hokejbal hned od úvodu utkání přinesl po dvou a půl minutách první gól. Kajmanské ostrovy se ujaly vedení zásluhou Patricka Covera, který si seběhl do dobré pozice před branku a trefil se přesně k tyči. Bermudy poté zatlačily svého soupeře a v polovině sedmé minuty v přesilovce vyrovnaly. Z dorážky se prosadil Marcel Bouwens.

Proti zakončení Chrise Merritta pak kajmanský gólman Vanderwal předvedl neuvěřitelný zákrok, když tygřím skokem zabránil téměř jisté brance, v deváté minutě už ale kapituloval. Z pravého kruhu mu nedal šanci Trevor Angus a poslal Bermudy do vedení. Minutu před přestávkou bylo ale opět srovnáno. Mark Missal dostal přihrávku zpoza branky a z bezprostřední blízkosti nezaváhal.

V 19. minutě získaly Bermudy náskok zásluhou Davida Gazzarda, který nadvakrát překonal kajmanského gólmana. Na rozdíl dvou branek navýšil v poslední minutě prostřední části Chris Merritt, který rychle oběhl branku a přesně zakončil.

V závěrečné patnáctiminutovce hokejbalisté Bermud dlouho pozorně bránili, na konci 41. minuty ale díky Timu Macdonaldovi v přesilové hře pět na tři Kajmanské ostrovy snížily a znovu bylo o co hrát. Jenže pouhou minutu a pětačtyřicet sekund. To se trefil Mathieu Desjardins, a osmnáct sekund před koncem ještě zpečetil vítězství Bermud 6:3 Eric Bertrand.

Autor: Jakub Mezlík

Ohlasy

Bassel Durzi (trenér Kajmanských ostrovů): "Hráli jsme se soupeřem, kterého známe, se kterým pravidelně hrajeme a opravdu jsme chtěli vyhrát, takže je to pro nás zklamání. Nicméně to byl dobrý zápas, vyrovnaný, férový, bohužel jsme ale neuspěli."
Chris Merrit (hrající asistent trenéra Bermud): "Po včerejší nepovedené třetí třetině jsme dnes opravdu chtěli vyhrát. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, hrálo se nahoru dolu, ale drželi jsme se naší hry a vyhráli jsme. Teď se musíme připravit na další zápas proti Pákistánu."
Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies