www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Češi v infarktovém závěru udolali Indii

15.06.2009 | Daniel Bartonec

Drama až do posledního okamžiku. Přesně tak by se dal stručně okomentovat dnešní zápas mezi Českou republikou a Indií. Svěřenci kouče Raka v něm sice dlouho vedli o dvě branky, ale o svůj náskok ve třetí části přišli. Nakonec se k nim k radosti vynikajícího publika hokejbalové štestíčko přece jen přiklonilo, když patnáct sekund před koncem rozhodl o třech bodech pro pořadatelskou zemi Jan Pospíšil.

 
 
 
Zápas č. 14   •   aA   •   po 15.6.2009   •   17:00   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Indie 2:3Česká republika
(0:1, 0:1, 2:1)
Hundal (Bokhari) - Sohal, Chowsen, Esmail, Uppal, Brar, Mann - Kalkat, Kaila Sh., Kaila Sm., Brar, Dusanj, Sahota, Singh, Basi, Mohamed, Chohan, Sandhu R., Mostaghim, Sandhu S.Šindelář (Šulan) - Pospíšil, Střeska, Rejthar "A", Dědič, Hodovník "A", Výborný, Růžička - Trčka, Sýkora, Tyburec, Topolánek, Novák "C", Bacovský, Kubeš, Kypet, Kejř, Lendl, Oliverius, Příhoda, Rouša
Branky a asistence: 35. Kaila (Kalkat, Mostaghim), 37. Mostaghim (Kalkat) - 13. Novák (Příhoda), 23. Pospíšil (Hodovník, Kejř), 45. Pospíšil
Střely: 21:35 (3:10, 8:14, 10:11). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Fridli, Soraperra. Diváků: 2025.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Úvodní minuty tohoto střetnutí se nesli v duchu defenzivy. Ani jeden celek nechtěl udělat chybu. Domácí tým začínal mít s rostoucím časem převahu, k níž velkou měrou přispělo několik vyloučení na indické straně. Hostující hokejbalisté je ovšem zvládali více než dobře. Češi, namlsaní na druhou výhru v řadě, se nemohli dlouho ani v početní výhodě proti svému soupeři prosadit. Velmi slušná návštěva v plzeňské ČEZ aréně se však branky v první patnáctiminutovce přece jen dočkala. Běžela 13. minuta, když obecenstvo poprvé vybouchlo. Tíhu zodpovědnosti vzal na sebe kapitán českého celku Petr Novák, jež střelou od modré překonal Hundala v indické svatyni. V závěru první části ještě mohl přidat branku Kubeš, ovšem svůj samostatný únik zakončil prachbídně.

Češi nepolevili ve svém tlaku ani po příchodu z kabin. K druhé uklidňující brance byl velmi blízko Střeský. Ke smůle českého týmu ovšem jeho pumelici skončila jen o milimetry nad. První větší šanci si Indové vytvořili až ve 21. minutě, kdy shodou okolností hráli přesilovou hru. Gólman Šindelář si ovšem jak proti střele tak i následné dorážce poradil na jedničku s hvězdičkou. Hostující převaha však neměla dlouhého trvání. Češi v plném počtu opět vyrovnali hru a ve 28. minutě přišel i druhý gól z hokejky Honzy Pospíšila, jehož střelu od modré našel Hundal až za svými zády. Hosté se i ve zbývajících minutách prostřední části museli bránit před nájezdy českých kočovníků. Ti si vypracovali několik více než slibných příležitostí, ale se všemi si poradil vynikající Hundal. Po druhé třetině tak platil stav 2:0 pro svěřence kouče Raka.

Poslední patnáctiminutovka již přinesla jiný scénář. Indie v prvních minutách této části výrazně zlepšila svoji hru směrem dopředu a ve 35. minutě se dokonce dočkala snížení. Po závaru před bránou využil přesilovou hru Sharny Kaila. To však nebylo ze strany asijského státu vše. O minutu později přišel další úder. Boris Mostaghim si pohrál s celou českou obranou a svoji akci zakončil přesnou střelou za zkoprnělého Šindeláře. Mohlo být ovšem ještě hůře. Češi sice bušili do hostujícího obranného valu, ale zapomněli na své díry v obraně. Právě jedné takové málem využil Kalkat, který jel úplně sám na Šindeláře, ale trestuhodně tuto příležitost zahodil. Tato situace pravděpodobně byla v dalším vývoji utkání klíčová. Kdyby totiž Indové tuto šanci využili, s největší pravděpodobností by dnes vyhráli. Ovšem na kdyby se nehraje. Běžela 45. minuta a Češi rozhodli. Jan Pospíšil se zmocnil puku po vyhraném buly a střelou nad rameno překonal Hundala . Zbývajících patnáct sekund již diváci oslavovali tříbodový zisk pokřikem „Kdo neskáče, není Čech. Hop, hop, hop.“

Ohlasy

Leoš Rak (trenér České republiky): Myslím si, že jsme dnes viděli vynikající utkání. První dvě třetiny jsme byli alespoň podle mne lepším týmem. Minutový výpadek mezi 35. a 36. minutou nás však málem stálo zápas. Domnívám se, že i když byl závěr utkání velmi hektický, tak jsme vyhráli zaslouženě.

Ranbir Singh (trenér Indie): Byl to fantastický zápas. Obdivuji své hráče, jak dokázali ze stavu 0:2 srovnat na 2:2. V závěru jsme ovšem udělali zbytečnou chybu, kvůli níž jsme přišli o bod.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies