www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Finové udolali v hektickém závěru Pákistán 2:1

15.06.2009 | Radek Barkman

Svůj druhý zápas dnes odehrála také mužstva Pákistánu a Finska. Asiaté se v případě výhry mohli s absolutní jistotou těšit na středeční kvalifikaci o postup do čtvrtfinále. Finsko ve svém úvodním duelu získalo bod, když remízu 4:4 s Bermudami zachraňovalo až v samotném závěru.

 
 
 
Zápas č. 15   •   bC   •   po 15.6.2009   •   17:30   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
Finsko 2:1Pakistán
(0:0, 1:1, 1:0)
Niemi - Selin, Nieminen, Palomaki, Maenelainen Harri, Tourunen, Makinen, Koskinen, Ylamaki, Maenelainen Henri, Kuntsi, Skytta, Hedman, Vuorenmaa, Nurmikolu, Luukkanen, Ruismaki, Kuusela, Koskela, Viitanen.Zaidi - Chaudhry I., Hussain, Choudhry S., Alvi, Dawood, Ayubi Tariq , Lucas B., Buttar B., Bilal, Patel, Mohammad, Rashid, Lucas J., Buttar O., Kalair, Khwaja, Ayubi S., Mahmood, Hassan.
Branky a asistence: Branky a nahrávky: 16. Khwaja (Buttar B.) - 20.Luukkanen (Maenelainen Henri, Ylamaki), 38. Viitanen (Koskinen, Skytta).
Střely: 21:29 (6:8, 7:9, 8:12). Vyloučení: 12:12, navíc Nurmikolu (FIN) 5 min + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Bent, Čacho.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Do zápasu vstoupili aktivněji Finové, kteří si hned v úvodních minutách vypracovali Koskelou velkou šanci. Postupně se začali osmělovat také Pákistánci a v 5. minutě měl blízko ke vstřelení branky Joe Lucas, jehož parádní individuální akci zastavil až gólman Niemi. V 8.minutě se už Pákistánci radovali, nicméně gól Sami Choudhryho v přesilové hře nebyl uznán pro signalizované vyloučení jednoho z jeho spoluhráčů. Finové pak se štěstím ustáli několik oslabení.

Vstup do druhé třetiny patřil Pákistanu. Po pěkné kombinaci s Bilalem Buttarem uklidil míček za Niemiho záda Emmad Khwaja a přiblížil svou zemi vytoužené kvalifikaci. Finové po inkasované brance přidali na aktivitě a nutili soupeře k faulům. V 25. minutě si na nabídku Ylamakiho naběhl Valtteri Luukkanen a přesnou ranou k tyči srovnal skóre. "Hráli jsme opravdu velmi dobře v těchto fázích zápasu," prohlásil po utkání kouč Suomi Hamalainen. O pár okamžiků později vstřelil Pákistán druhý gól, ten mu však opět nebyl uznán. V 29. minutě pak Osman Buttar trefil v jasné pozici pouze připraveného Niemiho.

Do třetí periody vstoupil lépe výběr Finska, který měl hned zkraje výhodu početní převahy. V té si sice vypracoval několik dobrých možností, ale žádnou z nich neproměnil. Útočit začal také Pákistán, Patel však vstřelení druhé branky rázně odmítl. Poté byl faulován Koskela a Suomi měli k dispozici početní převahu. Tu zužitkoval ve 38. minutě Arttu Viitanen a Finsko mělo rázem navrch. Pákistán si sice v závěru vytvořil nápor, který však brankově vyjádřit nedokázal. "Rozhodčí se někdy až příliš nechal unést vývojem hry," uzavřel pákistánský kouč Naveed.

Autor: Radek Barkman

Ohlasy

Panu Hamalainen: Podali jsme opravdu velmi dobrý výkon. Stáli jsme proti silnému soupeři, což se také potvrdilo a museli jsme si sáhnout až na dno, abychom toto cenné vítězství udrželi. Rozhodně jsme nečekali, že hned na svém prvním turnaji budeme bojovat o čtvrtfinále, ale je to pro nás velký zážitek, tak si to užijeme.

Mohammed Naveed: Finové dnes hráli fantasticky, výborně běhali a dostávali nás do úzkých. Také mi přišlo, že se rozhodčí až příliš nechal unést průběhem zápasu a několikrát nás naprosto zbytečně vyloučil. Zítra nás čeká duel s Bermudy, s nimiž jsme už předtím hráli. Je to výborný tým, ale věřím v naší výhru.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies