www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Slovensko povedenou druhou třetinou lehce porazilo Švýcarsko

15.06.2009 | Tomáš Nejedlo

V posledním zápase třetího hracího dne dokráčelo Slovensko k poklidné výhře nad Švýcary. V zápase dvou poražených celků z minulých dnů ve skupině A si Slovensko ve druhé třetině otevřelo v ČEZ aréně doslova střelnici a díky čtyřem brankám rozhodlo zápas. Švýcarský brankář Weber dokonce raději přepustil své místo svému náhradníkovi Mäderovi, který ve zbytku zápasu předváděl skvělý výkon, odvrátil prohru však ani on nedokázal.

 
 
 
Zápas č. 16   •   aA   •   po 15.6.2009   •   19:30   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Slovensko 5:0Švýcarsko
(0:0, 4:0, 1:0)
Petrík (31. Komenda) - Giba, Minárik, Kapánek, Filip, Danko, Haring, Blahut, Cvik - Škvaridlo, Hrivnák, Pobeha, Dubec, Lajčiak, Tóth, Rimsky, Románek, Polák, Ladiver, Svitana, Slovák Weber (23.Mäder) - Bossard, Faina, Fuchs, Hedinger, Hefti, Muchagato, Ramseier, Rindlisbacher - Aegerter, Beiersdöfer, Duc, Meier, Mellinger, Métroz, Reber, Röthlisberger, Ruppen, Sonderegger, Stucki, Wittwer
Branky a asistence: 19. Škvaridlo (Kapánek), 20. Kapánek (Petrík), 23. Škvaridlo (Svitana), 25. Pobeha (Dubec, Lajciak), 45. Dubec (Pobeha, Hrivnak)
Střely: 35:9 (8:4, 22:2, 5:3). Vyloučení: 8:5, navíc Lajciak (SVK) 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Vokurka, Grewall. Diváků: 515.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Hned v úvodu se Slováci dostali do nepříjemné situace. Museli se totiž skoro dvě minuty bránit ve třech, ale křest ohněm hned na počátku ustáli bez úhony. V 6. minutě se do samostatného úniku dostal Beiersdörfer, Petrík ho však vychytal. "Šel na mne sám, dělal jsem jen svou práci, od toho v té brance jsem, abych chytil něco navíc," objasnil gólman Petrík. Prakticky celou první třetinu byli Slováci lepším týmem, ale gólově se prosadit nedokázali.

První branky se diváci v ČEZ aréně dočkali až po více jak osmnácti minutách hry. Tomáš Škvaridlo několikrát dorážel střelu Kapánka a až napotřetí propasíroval míček do sítě. Druhá branka padá na vrub švýcarského gólmana Webera. Střela Tibora Kapánka od červené čáry mu prošla až do branky. Švýcaři poté již odpadli a Tomáš Škvaridlo s Richardem Poběhou přidali další branky.

Třetí třetina se nesla v poklidném tempu a na jasném vítězství slovenského výběru se již nic převratného nezměnilo. V brance se představil náhradník Komenda. "Určitě to mělo své opodstatnění, zítra hrajeme s Čechy, chceme ušetřit síly," uvedl Petrík. V poslední minutě v přesilovce Marek Dubec upravil na konečných 5:0. "Zápas se mi celkově hodnotí pozitivně, protože jsme vyhráli a splnili jsme si povinnost," uzavřel brankář francouzského hokejového Epinalu Stanislav Petrík.

Autor: Tomáš Nejedlo

Ohlasy

Roman Török (trenér Slovenska): "První třetina nám nevyšla úplně podle představ, měli jsme hodně vyloučených. Ve druhé třetině jsme čtyřmi brankami prakticky rozhodli zápas. S výsledkem jsme spokojeni, ale zítra nás čekají Češi a my tento zápas chceme vyhrát, máme jim co oplácet."

Sébastian Pico (trenér Švýcarska): "Měli jsme šanci rozhodnout v první třetině v přesilovkách, ale vzhledem k tomu, že se nám početní převahy nevedly, stálo nás to zápas."

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies