www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Kajmanské ostrovy překvapivě zvítězily nad Finy

16.06.2009 | Tomáš Nejedlo

Úvodní zápas čtvrtého hracího dne mezi sebe svedl mužstva Kajmanských ostrovů a Finska. Favoritem byli na mistrovství světa debutující Seveřané, ale v utkání plném zvratů se nakonec radoval ostrovní stát z Karibiku. Finové byli po zápase hodně zklamaní, což potvrzuje i trenér Hämäläinen. Aby také nebyli, vždyť po dvou třetinách měli utkání pevně ve svých rukou a nic nenasvědčovalo obratu, byť Kajmanské ostrovy zápas otočily.

 
 
 
Zápas č. 17   •   bC   •   út 16.6.2009   •   10:00   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
Kajmanské ostrovy 3:2Finsko
(0:0, 1:2, 2:0)
Vanderwal (Lunt) - Allard, Bridges, Courtis, Windsor, Matheson, Bourne, Leadbetter, Spain - Lyon, Appleyard, Worth, Hather, Rivard, Missal, Cover, Holowchuk, Gossen, Gransch, MacDonald, MawSalo (Niemi) - Selin, Nieminen, Palomäki, Harri Mäenalanen, Tourunen, Mäkinen, Koskinen - Ylämäki, Henri Mäenalanen, Kuntsi, Skyttä, Hedman, Vuorenmaa, Nurmikolu, Luukkanen, Ruismäki, Kuusela, Koskela, Viitanen
Branky a asistence: 20. Lyon (Gossen, Missal), 39. Holowchuk (Maw, Courtis), 45. Macdonald (Hather) - 23. Nurmikolu (Skyttä), 30. Nurmikolu (Skyttä)
Střely: 13:22 (2:9, 5:6, 6:7). Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Vokurka, Kirschner. Diváků: 325.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

První třetina zápasu byla z obou stran velice aktivní, ale střelec se ani na jedné straně nenašel. Po většinu času byli nebezpečnější Finové, ale obětavá obrana Kajmanů v čele s gólmanem Vanderwalem s velkou námahou odolala. K převaze Seveřanů napomohly i přesilové hry, které však zůstaly nevyužity.

Ve druhé třetině dostali Kajmani příležitost přesilové hry a beze zbytku toho využili. Z dorážky se prosadil Jamie Lyon. Početná enkláva fanoušků Finska však vyburcovala své miláčky k větší aktivitě a Marko Nurmikolu v přesilovce vyrovnal. A když stejný hráč ke konci třetiny svojí druhou brankou otočil stav, v hledišti to vřelo. " Před takovou kulisou se nám hraje skvěle, fanoušci jsou naším dalším hráčem," nešetřil chválou kapitán Finů Henri Mäenalanen.

Zápas byl ve třetí třetině stále ještě otevřen a Kajmani vytěžili ze své aktivity vyrovnávací branku. Od modré čáry propálil Sala Pet Holowchuk. V poslední minutě utkání Tim MacDonald nechytatelnou střelou z mezikruží rozhodl o překvapivé výhře Kajmanů. "Jsme zklamaní, chtěli jsme tento zápas vyhrát, což se nepovedlo," uzavřel kapitán Seveřanů.

Autor: Tomáš Nejedlo

Ohlasy

Bassel Durzi (trenér Kajmanských ostrovů): "Byl to velmi těžký zápas a dobrá zpráva je, že jsme nakonec díky závěru zvítězili. Musíme se na to dívat tak, že turnaj pro nás začal dnes, důležité je, co uděláme zítra."

Panu Hämäläinen (trenér Finska): "Jsme zklamaní, velice zklamaní. Chtěl bych poděkovat fanouškům, byli naším šestým hráčem na hřišti."

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies