www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Bermudy si po remíze 2:2 zajistily postup

16.06.2009 | Radek Barkman

Pro reprezentaci Pákistánu byl souboj s Bermudami bojem o postup do středeční kvalifikace o čtvrtfinále. Bermudy na tom před tímto soubojem byly o poznání lépe, neboť jim za určitých okolností stačila i mírná porážka. Asiatům velela povinnost vyhrát.

 
 
 
Zápas č. 19   •   bC   •   út 16.6.2009   •   12:30   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
Pakistán 2:2Bermudy
(1:0, 0:1, 1:1)
Khan - Chaudhry I., Chaudhry A., Choudhry S., Alvi, Dawood, Ayubi T., Lucas B., Buttar, Baig, Bilal, Patel, Mohammad, Rashid, Lucas J., Buttar O., Kalair, Khwaja, Ayubi S., Mahmood, Hassan. Fitzgerald - Brodsky, Drewicki, Coleman, McKay, Dort, Keer, Sproule, Miller, Critchley, Ingelman, Bertrand, Vezina, Desjardins, Bouwens, Gazzard, Angus, Merritt, Penton, Vezina, Bruce.
Branky a asistence: Branky a nahrávky: 13. S.Choudry (J.Lucas), 40. J.Mohammad (O.Buttar) - 20.McKay (Critchley), 36. Bouwens (Desjardins).
Střely: 28:18 (10:7, 9:4, 9:7). Vyloučení: 6:8, navíc J.Lucas (PAK) 10 min + do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Gareis, Sakkas.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

V úvodu bylo kromě urputného boje k vidění také několik vyloučení na obou stranách. Více šancí si vytvořil Pákistán, nicméně Osman Buttar míček za Fitzgeraldova záda neprotlačil. Veliké štěstí pak měli Bermuďané v osmé minutě, kdy rána Patela skončila na břevně. "Nastřelili jsme několik tyčí nebo trefovali výtečného Fitzgeralda," zhodnotil kouč Naveed. Ve 13. minutě byl vyloučen bermudský Penton a jeho faul za pár okamžiků potrestal tvrdou ranou Sami Choudhry - 1:0.

Tento stav svým způsobem nahrával oběma aktérům tohoto souboje. Ve druhé části hry se dlouho nic podstatného nedělo až do vyloučení Pákistánce Dawooda. Přesilovou hru sehráli Středoameričané na výbornou, když se ujala dělovka Shane McKaye a bylo tak vyrovnáno. Pákistán si poté vytvořil místy až drtivý tlak, ale Bermudy v čelem s výborným Fitzgeraldem odolávali. Dobrou pozici měl Khwaja, ale bermudský gólman lapačkou skvěle zasáhl.

Začátek závěrečného dějství pochopitelně patřil Pákistánu. Obrana Bermud však byla spolehlivá a všechny útoky postupně odrážela. Trpělivost přinesla své ovoce, neboť v 46. minutě se jim naskytla možnost hrát přesilovku 5 na 3. Už v jednoduché početní převaze napřáhl zpoza modré Desjardins a jeho pokus usměrnil za Khana Marcel Bouwens, čímž výrazně přiblížil Bermudy postupu. Zaslouženého vyrovnání se Pákistán dočkal rovněž v přesilovce. Z první se krásně trefil Junaid Mohammad a oživil tak už dost malou naději na zvrat. V závěru hrál Pákistán přesilovou hru a několikrát sahal po vyrovnání, jehož se nakonec přeci jen nedočkal.

Autor: Radek Barkman

Ohlasy

Mohammad Naveed (Pakistan): Myslím, že jsme byli lepším týmem. Nastřelili jsme několik tyčí nebo trefovali výtečného Fitzgeralda. Nyní si dáme den volna a pokusíme se ve zbytku turnaje vyhrát pool B.

Trevor Angus (Bermuda): Cítím se skvěle. Věděli jsme, že toto je rozhodující utkání, které nás může poslat domů. Bylo to těžké utkání, Pákistán je silný v rozích, což nám dělalo nemalé potíže. Nevíme co čekat od Britů, ale zajisté se popereme o postup.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies