www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Portugalsko přejelo Velkou Británii

16.06.2009 | Petr Košatka

Reprezentace Portugalska si ve třetím utkání v základní skupině připsala druhou výhru, a to nad výběrem Velké Británie. Portugalci byli po celý zápas lepším týmem a do britské sítě postupně nastříleli devět branek. Také Británie se nakonec dočkala čestného úspěchu, když jedinou branku svého týmu vsítil v početní převaze Chahal. Stejný hráč byl, společně s Portugalcem Da Silvou, vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

 
 
 
Zápas č. 20   •   aB   •   út 16.6.2009   •   14:00   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Velká Británie 1:9Portugalsko
(0:4, 0:4, 1:1)
Arnett (Archer) - Chahal, Clayton, Snowdon, Wood - Chohan, Cree, Dhillon, Elmes, Morrison, Morton, Porubsky, Svaboda, Ashfield.Medeiros (23. Arruda) - Vitoria, Do Couto, Aragao, Cabral, Ferreira V., Creador, Cardoso - Monteiro, Duarte, Azevedo, Da Silva, Perreira, Da Costa, Ferreira C., Fernandes, Silveira, Pacheco, Correia.
Branky a asistence: 42. Chahal (Svaboda, Morrison) - 4. Da Silva (Azevedo), 6. Silveira (Ferraira C.), 8. Creador (Ferraira V.), 16. Da Costa (Fernandes), 17. Da Silva (Duarte), 19. Monteiro (Silveira), 22. Cardoso (Da Silva), 34. Monteiro (Silveira, Ferreira C.)
Střely: 17:34 (8:11, 3:16, 6:7). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Friedli, Woods.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

V první vážnější situaci utkání ještě udržel britský gólman Arness míček pod svou výstrojí, z následující akce však šli Portugalci do vedení – Da Silva využil odražené střely a otevřel skóre zápasu – 0:1. na druhou branku Portugalska se taktéž nemuselo dlouho čekat. V šesté minutě odrazil Arness nastřelený míček před sebe přímo na hůl Silveiry, pro něhož už nebylo složité zvýšit – 0:2. Branky hody pokračovaly i nadále – portugalský obránce Creador na modré čáře napřáhla propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:3. Na vstřelení dalšího gólu stačilo hráčům Portugalska pouhých sedmnáct vteřin. Z dorážky doklepl míček za Arnettova záda Vitoria a situace Britů byla v osmé minutě kritická – 0:4.

Další branková porce přišla na začátku druhé třetiny. Nejprve přesnou trefou mezi betony upravil Da Costa a v sedmnácté minutě završil pěkně provedenou kombinaci Da Silva – 0:6. Drtivá převaha tlačila do britské klece jednu branku za druhou. Proti přesné ráně Monteira švihem Arnett neměl příliš mnoho šancí – 0:7. Mezi střelce se připsal také Cardoso, jenž Arnetta přesnou ranou zblízka pokořil – 0:8. Tempo hry začínalo opadat, i přesto měli Portugalci i nadále navrch. V závěru druhé patnáctiminutovky ještě pálil tvrdě od modré čáry Perreira, proti němu ale vytáhl britský gólman Arnett efektivní zákrok lapačkou. Druhá část tak přinesla, stejně jako první, čtyři branky v síti Velké Británie a Portugalsko tak po třiceti minutách přesvědčivě vedlo 8:0.

Hra ve třetí části čítala řadu nepřesností a patřilo jí převážně střední pásmo. K „desítce“ přiblížil portugalský tým Monteiro, který se po pěkně provedené individuální akci prezentoval přesným zakončením pod horní tyčku Arnettovy branky – 0:9. Také Británie se nakonec dočkala čestného úspěchu – v početní převaze vsítil jedinou branku svého celku Chahal – 1:9. Stejným stavem nakonec celé utkání skončilo.

Autor: Petr Košatka

Ohlasy

Daniel Medeiros (Portugalsko): "Jsme rádi, že jsme utkání zvládli bez větších problémů a můžeme se připravovat na čtvrtfinále. Teď už jen budeme čekat, na koho narazíme. Nicméně musím říct, že i když tomu výsledek neodpovídá, Britové hráli opravdu dobře a my jim přejeme, aby se pro příští rok udrželi v elitní skupině."

Carl Woods (Velké Británie): „Já myslím, že to pro nás nebylo tak špatné utkání. Vstřelili jsme branku a dostali jsme méně než deset gólů, takže jsme celkem spokojení.“

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies