www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Češi povedenou třetí třetinou přehráli v derby Slovensko

16.06.2009 | Tomáš Nejedlo

Reprezentanti České republiky i nadále na mistrovství světa v Plzni nepoznali hořkost porážky. V posledním, třetím, zápase ve skupině svěřenci trenéra Leoše Raka narazili v derby bývalé společné federace na celek Slovenska a především díky povedené třetí třetině ho dokázali zdolat v poměru 2:0. Gólman Petr Šulan i ve svém druhém zápase na letošním mistrovství světa neobdržel branku a především ve druhé třetině, kdy se lámal pomyslný chléb, byl týmu skutečnou oporou.

 
 
 
Zápas č. 22   •   aA   •   út 16.6.2009   •   17:00   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Česká republika 2:0Slovensko
(0:0, 0:0, 2:0)
Šulan (Šindelář) - Pospíšil, Střeška, Rejthar, Kadaně, Hodovník, Výborný, Příhoda, Růžička, Trčka, Sýkora, Tyburec, Topolánek, Novák, Bacovský, Kubeš, Kypet, Švancar, Kejř, Lendl, Oliverius.Petrík (Komenda) - Giba, Minarík, Kapánek, Filip, Danko, Haring, Blahút, Varga, Kanich, Škvaridlo, Rímský, Hrivňák, Pobeha, Dubec, Lajciak, Tóth, Románek, Polák, Ladiver, Svitaňa.
Branky a asistence: 33. Novák (Bacovský, Střeska), 43. Bacovský (Kejř).
Střely: 35:16 (12:7, 9:6, 14:3). Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Grewal, Mintz. Diváků: 4816.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Češi se do slovenského týmu pustili od začátku se vší vervou a během první minuty si gólman Petrík připsal pět zákroků. Čeští reprezentanti si v první pětiminutovce vybojovali na hřišti respekt a důrazným presingem nutili Slováky k chybám v rozehrávce. V první desetiminutovce se hrál hokejbal nahoru dolů, oba gólmani však kralovali. O trochu vzruchu se postaral ve 12. minutě mostecký Aleš Kypet, když se pokoušel dorazit volný míček do sítě, ale Petrík byl na svém místě. Kypet to poté přehnal s aktivitou a při jeho vyloučení trefil Petr Tóth od modré čáry dokonce tyč Šulanovy branky. Ze svých tří čtvrtin zaplněná plzeňská ČEZ aréna tak v první periodě branku neviděla.

Hned v úvodu druhého dějství měli čeští reprezentanti k dispozici dvě po sobě jdoucí přesilovky, ale ani jednu z nich se Rakovým svěřencům využít nepodařilo. Míček do sítě naopak na druhé straně mohl dopravit Michal Hřivnám, tygřím skokem k tyči domácí zachránil gólman Šulan. Slováci však dostali možnost hrát dvojnásobnou přesilovku, ale hráči v červených dresech v čele s Šulanem svědomitě tuto situaci ubránili. Tyburce při hře ve čtyřech vychytal dobře se přesunující Petrík, na nějž si nepřišel ani Kubeš se svou střelou z mezikruží. Čechům hodně zatrnulo po střele slovenského kapitána Mariána Giby z levého kruhu, vše s menšími obtížemi vyřešil bezchybný Šulan. Diváky v aréně pobavil na konci druhé části hry brankář Petr Šulan, jenž po lehkém nárazu slovenského hráče efektně vyskočil na mantinel, aby se následně odrazil zpět do svého brankoviště. Když se neprosadil ani ve 29. minutě útočící bek Pospíšil, byl stav po dvou třetinách stále bezbrankový.

Nástup do poslední patnáctiminutovky měli Češi jako z říše snů. V čase 32:22 přiťukl na modré čáře Jan Bacovský míček na hokejku Petr Nováka, jenž ostrou ranou prostřelil Petríka mezi betony – 1:0. Po vstřelené brance Čechům narostla křídla, ale Trčka zcela sám před prázdnou brankou minul cíl. Prakticky totožná situace se před slovenskou brankou naskytla o tři minuty později. Hlavním aktérem tentokrát byl českolipský hokejista Michal Oliverius a ani jemu se z bekhendové strany nepodařilo zasunout puk za ležícího Petríka. Se vstřelenou brankou se neprobudili pouze hokejbalisté, ale také diváci, kterých se do ČEZ arény přišlo na tento zápas podívat prozatím rekordních 4816. Na útočný výlet se ve 49. minutě vydal obránce Tomáš Rejthar, ale na jeho pokus o dlouhou kličku se obrana našich východních sousedů nachytat nenechala. Slováci pochopitelně v závěru vsadili vše na útok a pozapomněli na zadní vrátka, kde se objevila dvojice Ondřej Kejř a zakončující Jan Bacovský, jenž polovysokou střelou uzavřel gólový účet derby - 2:0.

Autor: Tomáš Nejedlo

Ohlasy

Leoš Rak (trenér České republiky): "My jsme nastupovali do tohoto zápasu s podvědomím, že nesmíme prohrát. Rozhodující moment zápasu byla ubráněná dvojnásobná přesilovka ve druhé třetině a ve třetí části jsme dvěma brankami rozhodli."

Roman Török (trenér Slovenska): "Myslím si, že dnešní zápas byl ozdobou světového hokejbalu, oba soupeři potvrdili, že patří do světové špičky. Český tým měl více střeleckých pokusů, my jsme měli spíše vyložené šance. Celý zápas jsme se snažili hlídat českého kapitána Nováka a shodou okolností, tento hráč utkání rozhodl."

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies