www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Spojené státy smetly odevzdané Rakušany

16.06.2009 | Jakub Mezlík

Spojené státy potvrdily v souboji s Rakouskem roli favorita a bez větších problémů svého soupeře porazily. I když Rakušané dokázali dvě třetiny alespoň částečně vzdorovat, v poslední patnáctiminutovce naprosto odpadli, inkasovali sedm branek a nakonec vysoko prohráli 1:11.

 
 
 
Zápas č. 23   •   bD   •   út 16.6.2009   •   17:30   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
USA 11:1Rakousko
(3:1, 1:0, 7:0)
Schreib - Tarantino, Hildreth, Hadley, Zimmick, Molitierno, Sholtz, Saulnier - Housser, Nickel, Lajoie, Leveseque, Gregory, Sullivan, Allen, Sweat, Hughes, Fortunato, Gazzo, SchlegalDel Fabro (35. Maier) - Aalai, Neugebauer, M. Raffl, Schumnig, Wildmann, Weinzierl, Untersteiner - Edlinger, Essinger, Ettlmayr, Gappitz, Grünwald, Hassler, Raffl Thomas, Petrik, Petrini, Fanftl, Skreinig, Stanossek, Tschernutter, Wildmann
Branky a asistence: 4. Schlegal (Lajoie), 5. Sweat, 14. Housser (Lajoie), 22. Moliterno (Schlegal), 34. Hildreth (Levesque, Schlegal), 35. Nickel (Sullivan), 35. Hadley (Housser, Moliterno), 38. Gazzo (Schlegal, Zimmick), 40. Gregory (Allen), 42. Sullivan (Sweat, Hildreth), 45. Hadley (Allen, Nickel) - 15. Ranftl (Raffl M.)
Střely: 40:8 (13:3, 10:2, 17:3). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Gareis, Sorapperra. Diváků: 70.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Američané už od začátku zápasu nechtěli ponechat nic náhodě a na svého soupeře doslova vlétli. Po třech minutách byla jejich snaha odměněna prvním gólem. Denny Schlegal se výborně zorientoval v brankovišti a poslal balonek za záda Del Fabra. Neuběhla ani minuta a půl a Američané zvýšili svůj náskok. Opět předvedli skvělý přehled před brankou, tentokrát se prosadil Coby Sweat.

Na další gól se pak čekalo až do poloviny čtrnácté minuty, a znovu byl podobný jak ty předchozí. Po střele Lajoieho dostal míček do branky Bobby Houser. Těsně před koncem první třetiny dostali Rakušané výhodu přesilové hry a povedlo se jim okamžitě zkorigovat skóre Alessandro Rantfl vystřelil perfektně z prostoru mezi kruhy a nedal Schreibovi šanci.

Američany jako by rakouský gól nabudil a po přestávce vlétli na svého soupeře opět zostra a vážnost jejich šancí se stupňovala. Ve dvacáté minutě v obrovské šanci před odkrytou brankou selhal Hughes, v polovině dvaadvacáté minuty už ale slavili čtvrtý gól. David Moliterno z mezikruží propálil Del Fabra. Zbytek druhé třetiny se pak nesl ve znamení zmařených amerických šancí.

Ve třetí třetině Spojené státy už jen potvrzovaly svoji vládu nad zápasem. Ve 34. minutě se prosadil díky důrazu v brankovišti Andrew Hildreth, za další minutu propálil Del Fabra Doug Nickel. A skóre i nadále hrozivě narůstalo. Odevzdaní Rakušané inkasovali jednu branku za druhou. Ještě během 35. minuty se prosadil Joe Hadley, na 8:1 pak zvyšoval Brandon Gazzo. Střeleckou exhibici Spojené státy poté ještě završily dalšími třemi brankami, postupně se trefili Steve Gregory, Bill Sullivan, Joe Hadley.

Autor: Jakub Mezlík

Ohlasy

Chris Housser (trenér USA): "Víme, že Rakousko má několik dobrých hráčů, proto jsme na ně chtěli už od začátku zatlačit a nechtěli jim půjčit balonek. Pro ně byla nejlepší druhá třetina, my jsme ale hráli po celý zápas zodpovědně a velmi dobře."
Harald Pschering (trenér Rakouska): "Byl to absolutně nejhorší zápas, který jsme na světovém šampionátu odehráli. Nikdy jsem neviděl náš tým takhle hrát, nebyl v tom vůbec žádný život, žádná touha vyhrát zápas."
Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies