www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Kanaďané zvládli i třetí zápas ve skupině, v poklidu porazili Itálii

16.06.2009 | Tomáš Nejedlo

V posledním zápase základních skupin se střetly celky Kanady a Itálie. Ve včerejším zápase se Itálii zranil brankář Dinaro, a proto se do branky postavil Raffaele Pellicori, který si vedl velmi zdatně. Ani on však nedokázal zabránit kanadským gólům, kterých bylo celkem šest. Javorové listy tak bez problémů dokráčely k třetí výhře na turnaji a základní skupinu tak zakončily bez ztráty bodu na prvním místě. Italové se musí spokojit se třetí pozicí.

 
 
 
Zápas č. 24   •   aB   •   út 16.6.2009   •   19:30   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Kanada 6:0Itálie
(3:0, 1:0, 2:0)
Aumais (Cameron) - Musto, Pynn, Parravano, Nowakowski, Roy, Corbeil, Faubert, Fontaine, Morrelo, Daoust, Ferone, Daniele, Bishop, Ryan, Russo, Kelly, Labonte, Cook, Courtney, Frechette.Pellicori (Dinardo) - Conte, Contento, Mittone, Palermo, Scarlato, Verrelli, Defina, Divizo, Ferlisi, Fiaconi, Giummarra, Miceli, Tomasicchio, Venier, Ventullo, Vero, Peragine, Giordano, Andreacchi
Branky a asistence: 4. Frechette (Morello), 8. Frechette (Daniele), 12. Musto (Labonte), 21. Labonte (Cook), 38. Russo (Chouinard)
Střely: 22:9 (8:2, 8:6, 6:1). Vyloučení: 5:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Čačko, Jahoda. Diváků: 397.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Kanada je tým světového formátu, o tom není třeba dlouze polemizovat. Na vlastní kůži se o tom přesvědčila Itálie. "Kanaďané vždy hráli za svou zemi, hokejbal má v zámoří tradici," uvedl pozdější hrdina zápasu brankář Raffaele Pellicori. Po osmi minutách hry totiž javorové listy vedly již 2:0 a obě branky byly na chlup stejné, měly i stejného autora Martina Frecheteho. Třetí branku přidal umístěnou střelou od modré čáry bek Paolo Musto.

Marně se gólman Pellicori překonával, čtvrté brance ve své síti stejně nezabránil. Nutno zde však podotknout, že trefa Yannicka Labonteho patřila opět do kategorie výstavních, stejně jako většina kanadských gólů. "Nastoupili jsem proti jednomu z nejlepších týmů světa a to byla pro nás velká výzva. Kanaďané hráli výborně, byli lepším týmem," vysekl soupeři poklonu podsaditý italský brankář. I Italové měli možnost alespoň zkorigovat stav utkání, ale promarnili dvojnásobnou přesilovku.

Na počátku třetí třetiny se již Kanaďané radovali ze vstřelené branky, ale rozhodčí stál blízko, a protože míček nepřešel svým celým objemem brankovou čáru, rozpažil a domnělou branku neuznal. Regulérní branky se Kanada dočkala v 38. minutě, to přesně zacílil Johny Russo a Dustin Kelly uzavřel na konečných 6:0.

Autor: Tomáš Nejedlo

Ohlasy

George Gortsos (trenér Kanady): "S výkonem svého týmu jsem spokojen, kluci makali na sto procent, protože věděli, že Itálie je dobrý a těžký soupeř. Ohlížíme se pouze na čtvrtfinále, kde můžeme dostat USA nebo Švýcarsko, což jsou silné týmy, a my ten zápas musíme zvládnout."

Lino Chioma (trenér Itálie): "V zápase rozhodla disciplína. Soupeř využil přesilovky ke vstřelení branek, což se nakonec ukázalo jak rozhodující."

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies