www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Úvodní utkání MS žen se změnilo v kanadskou brankovou smršť

16.06.2009 | Iva Janoušková

V úvodním utkání Mistrovství světa žen, které se premiérově koná souběžně s Mistrovstvím světa mužů, proti sobě nastoupila mužstva Švýcarska a Kanady. Utkání skončilo jednoznačně rozdílem deseti branek, přičemž brankářka Kanady Jennifer Priceová musela zasahovat za celé utkání pouze sedmkrát.

 
 
 
Zápas č. 1   •   1   •   út 16.6.2009   •   11:00   •   Hokejbalová aréna   •   Rozpis a výsledky
Švýcarsko 0:10Kanada
(0:2, 0:3, 0:5)
Pysarevitschová (Locatelliová) - Berchtoldová, Chavaillazová, Grädelová, Hoferová, Jacotová, Wetterová, Salmová, Rütimannová, Hoferová, Jacotová, Wetterová - Salmová, Apothélozová, Blarerová, Bruttinová, Darbellayová, Fialová, Gänsslenová, Jancisová, Keiserová, Mazzoleniová, Portmannová, Praplanová, ReveyováPriceová (Marlowová) - Van der Zelmová, Milaniová, Randleová, Smithová, Adamsová, Stachiwová, Leeová - Talarová, Bérubéová, Brineová, MacLeanová, Binningová, Shirriffová, Spoonerová, Traversaová, Websterová, Padmoreová, Edgarová
Branky a asistence: 3. Padmoreová (Brineová), 8. Websterová (Traversaová), 17. Spoonerová (Binningová), 20. Edgarová (Talarová, Milaniová), 25. Bérubéová (Milaniová, Padmoreová), 34. Brineová (MacLeanová), 35. Binningová (Traversaová), 36. Shirriffová (Websterová, Smithová), 43. Leeová (Bérubéová, Traversaová)
Střely: 7:51 (1:19, 3:18, 3:14). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Bežo, Horský.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Kanada ovládala utkání prakticky od úvodního buly. První gól vstřelila na konci třetí minuty Padmoreová. Švýcarky se k útoku dostaly až k páté minutě, kde jim ale více než kombinování nedovolila pevná kanadská obrana. Další výbuch radosti na kanadské střídačce přišel v osmé minutě, kdy druhý gól přidala Websterová.

Stejně tak druhá i třetí třetina byla plně v režii kanadských žen, které postupně přidaly osm branek. Smutně skončilo utkání pro Švýcarku Chavaillazovou, která si v úvodu třetí třetiny poranila nohu. Ta jí musela být zafixována a utkání pro ni tak nedobrovolně skončilo. Kanaďanky si tak vcelku lehce připsaly první vítězství a mohly se připravovat na odpolední utkání proti výběru Rakušanek.

Nejlepšími hráčkami utkání byly vyhlášeny švýcarská brankářka Jessica Pysarewitchová a kanadská útočnice Caroline Bérubeová.

Autor: Iva Janoušková

Ohlasy

Marty Oliver (trenér Švýcarska): Bylo to rychlé a pohledné utkání, které se líbilo divákům, hlavně díky kvalitním kanadským hráčkám. Kdybychom o trochu více bojovali, tak by výsledek nemusel vypadat tak hrozivě.
Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies