www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Češky na úvod porazily silné USA

16.06.2009 | Jiří Rada

V hokejbalové hale dnes vypuklo Mistrovství světa žen, ve kterém nechybí výběr České republiky. Na úvod český výběr čekal tým USA, který ale nakonec svěřenky trenéra Manharta přehrály 3:0.

 
 
 
Zápas č. 2   •   2   •   út 16.6.2009   •   13:00   •   Hokejbalová aréna   •   Rozpis a výsledky
USA 0:3Česká republika
(0:1, 0:1, 0:1)
Ciambrová (Kingová ) - Bacová , Bilgerová , D´Amarová , Naaszová, Percyová, Petryová Y., Petryová L., Aubeová, Bradleyová, Churchová, Doriaová, Dossicková, Gayleová, Gitlinová, Housserová, Kingová, McGowanová, RajaratnamováBočevova (Hůlková) - Mannová C, Fričová, Pekárková, Pešková, Herzigová, Horálková, Manhartová, Palová, Bogliová, Křupková, Fialová, Kroutilová, Němcová, Malinská, Outlá, Jedličková, Kuželová
Branky a asistence: 8. Pekárková (Kuželová), 29. Křupková (Outlá), 35. Křupková (Outlá)
Střely: 20:36 (5:14, 9:11, 6:11). Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Coombes, Neczli.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

České hráčky vstoupily do utkání aktivněji a již ve čtvrté minutě měla gól na hokejce Manhartová, ta ale jen těsně minula branku. O několik málo okamžiků déle mohla vstřelit branku Fričová, ale její střela od modré byla zblokována. V osmé minutě se již zcela zaplněná hokejbalová hala mohla radovat. Po nahrávce Kuželové otevřela skóre utkání Barbora Pekárková 0:1. Američanky se více tlačily k české brance, ale skvělá česká obrana pracovala na výbornou. Ke konci první třetiny bylo vidět několik přesilových her na obou stranách, žádná z nich ale nebyla proměněna.

Začátek druhé třetiny poznamenalo opět několik vyloučení jak na straně Ameriky, tak na straně Česka. Hráčky Ameriky čím dál více zkoušely pozornost české brankářky Bečevové, ale neúspěšně. V krátkém sledu za sebou bylo vidět několik pohledných akcích na obou stranách. Jedna z nich ovšem byla gólová a to ta na české straně - po tvrdé střele Outlé dorazila balónek za Ciambraovou Křupková - 0:2

Do posledního dějství vstoupili české reprezentantky jako hurikán. Na americkou branku se řítila osamocená Fialová, ale poslední bránicí hráčka ji stačila míček odebrat. V 36. minutě se plzeňské publikum radovalo potřetí a to zásluhou Křupkové, která využila přesilovou hru českého národního týmu – 0:3. Ani po třetí brance české hráčky nepolevily a hnaly se dopředu. Američanky se snažili ještě skóre otočit, ale české hráčky hrály v obraně zodpovědně a dotáhly první zápas na šampionátu do vítězného konce.

Nejlepší hráčkou USA byla vyhlášena Gina D´Amarová a z českého týmu si pro ocenění došla Laura Pešková.

Autor: Jiří Rada

Ohlasy

JJ Deviney (trenér USA): Při utkání byla fantastická atmosféra, která domácímu týmu pomohla. Už před zápasem jsme věděli, že Češky jsou dobrý tým. A to se i ukázalo. Přehrály nás hlavně díky lepší fyzické kondici.

Karel Manhart (trenér České republiky): Na tým USA jsme šli s tím, že jsme nevěděli, co můžeme čekat. Podepsala se na nich únava z cestování, přesto jsem byl trochu nervózní z vstupu do utkání, ale zvládli jsme to. Chtěl bych pochválit zejména naši brankářku, protože ve chvíli, kdy jsme trochu polevili, brankářka nás podržela.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies