www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Slovenky si smlsly na Švýcarsku

17.06.2009 | Ondřej Kalát

Druhé představení hokejbalistek Slovenska na ženském mistrovství světa bylo více než jasnou záležitostí. Švýcarkám sice nešla upřít snaha, ale na slovenský výběr zkrátka neměly. Slovenky si na své konto připsaly druhé povinné vítězství, ale ty nejtěžší souboje je ještě čekají. Uvidíme, jak si poradí v 15 hodin s dalším papírově slabším soupeřem z Rakouska.

 
 
 
Zápas č. 5   •   5   •   st 17.6.2009   •   09:00   •   Hokejbalová aréna   •   Rozpis a výsledky
Slovensko 6:0Švýcarsko
(2:0, 3:0, 1:0)
Tomčiková (Zuziaková) - Gajdošová I., Petrovičová, Matějová, Karafiátová, Gajdošová M., Kolčunová, Kežmarská, Pavlovičová, Sabolová, Findová, Dudasová, Zetková, Pravliková, Veličková, Jurcová, Stofaniková J., Stofaniková S., Stašová, Šroková, Vulganová Graberová (Pysarevitschová) - Berchtoldová, Chavaillazová, Grädelová, Hoferová, Jacotová, Wetterová, Salmová, Rütimannová, Hoferová, Jacotová, Wetterová - Salmová, Apothélozová, Blarerová, Bruttinová, Darbellayová, Fialová, Gänsslenová, Jancisová, Keiserová, Mazzoleniová, Portmannová, Praplanová, Reveyová
Branky a asistence: 2. Gajdošová I., 15. Karafiatová (Gajdošová I.), 19. Gajdošová I. (Pavlovičová), 23. Veličková (Karafiátová), 26. Gajdošová I. (Pavlovičová, Veličková), 43. Sabolová (Stašová, Jurcová)
Střely: 36:10 (9:4, 14:2, 13:4). Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0.
Rozhodčí: Koskuba, Bosse.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Už od prvních sekund byly svěřenky Jaroslava Kobilika aktivnějším týmem a po 90 vteřinách hry jim navíc darovala švýcarská brankářka Jasmine Graberová první gól, když za svá záda propustila lehké nahození Ivany Gajdošové. Švýcarky se v průběhu první patnáctiminutovky lehce osmělily a mohly dokonce vyrovnat. Fialová se v 8. minutě řítila sama na slovenskou brankářku, ta však pohotovým rozklekem svůj tým podržela. Poté, co půl minuty před první sirénou zvýšila prudkou střelou k tyči Iveta Karafiátová, nikdo v hale už neměl pochyby, kdo si z tohoto utkání odnese 2 body za výhru.

Švýcarky totiž ve druhé třetině působily značně odevzdaným dojmem a vystřídaná brankářka Jessica Pysarevitchová musela ze své sítě lovit jeden míček za druhým. „V první třetině byla naše hra hodně rozháraná díky třem oslabením, která eliminovala naši hru založenou na útočení, od druhé části už to bylo o hodně lepší,“ řekl po zápase lodivod slovenských hokejbalistek Jaroslav Kolibik. Počet slovenských branek se nakonec zastavil na čísle 6. Reprezentantky Slovenska se tak mohly zaslouženě radovat z druhé výhry ve skupině. „Myslím, že dnes jsme předvedly velmi kolektivní výkon s častou střelbou. Teď chceme hlavně zvládnout třetí zápas a postoupit ze skupiny. Potom už to bude o štěstí, ale tajně doufáme v medaili, v nejlepším případě zlatou,“ hodnotila ambice slovenských reprezentantek Martina Velicková.

Ohlasy

Jaroslav Kolibik (Slovensko): K zápasu jsme se připravili velmi svědomitě a děvčata plnila všechny taktické pokyny. První třetina nám moc nevyšla, ale ve druhé části jsme se zlepšili a musím děvčatům za předvedený výkon poděkovat.

Oliver Marty (Švýcarsko): Myslím si, že rozhodující byl nešťastný první gól v úvodu utkání. Kdyby ho Slovenky nedaly, mohlo to vypadat úplně jinak. Naše holky předvedly dobrý výkon a se sehranějším soupeřem jsme podle mě odehráli velice slušné utkání. Rozhodující byly také vynikající slovenské přesilovky.


 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies