www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Češky roznesly Řekyně na kopytech

17.06.2009 | Ondřej Kalát

Hokejbalové mistrovství světa žen zatím nepřineslo vyrovnaný duel. Všechna utkání skončila jasným vítězstvím favoritek turnaje. Výjimkou nebylo ani druhé představení českých reprezentantek, které zostudily hokejbalistky Řecka v poměru 11:O. Úspěšně tak udělaly další krok za postupem ze skupiny.

 
 
 
Zápas č. 6   •   6   •   st 17.6.2009   •   11:00   •   Hokejbalová aréna   •   Rozpis a výsledky
Česká republika 11:0Řecko
(4:0, 5:0, 2:0)
Hůlková (Kopecká) - Mannová, Fričová, Pekárková, Pešková, Herzigová, Krauzová, Horálková, Manhartová, Palová, Bogliová, Křupková, Fialová, Kroutilová, Němcová, Malinská, Outlá, Jedličková, Kuželová Afouxenidouová (Lavdová T.) - Alexandriová, Sarriová, Lavdová M., Proimouová T., Zacharakiová, Proimouová G., Papakonstantiouová, Asimakopoulouová, Pachouová, Chronopoulouová, Neofytouová
Branky a asistence: 3. Kroutilová (Outlá), 8. Malinská (Herzigová), 10. Křupková (Pekárková, Kuželová), 14. Outlá (Horálková, Krauzová), 18. Pešková, 21. Pešková (Jedličková), 21. Jedličková (Pešková), 23. Kuželová (Manhartová), 28. Pešková (Outlá), 36. Manhartová (Němcová, Pešková), 37. Němcová (Palová, Manhartová)
Střely: 76:2 (24:1, 28:1, 24:0). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0.
Rozhodčí: Bežo, Bosse.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Řecko nemělo v zápase vůbec žádnou šanci a rozdíl mezi nimi a hráčkami České republiky byl takřka propastný. Hokejbalistky reprezentující Řecko zaostávaly za svým soupeřem ve všech herních činnostech od rychlosti přes střelbu až po vhazování. První branky se zcela zaplněná hala dočkala v čase 2.08, kdy se po rychlé souhře trefila Mirka Kroutilová. Druhý gól přidala Petra Malinská a na 3:0 upravila minutu a půl před koncem první třetiny dorážkou Martina Křupková.

Ve druhé třetině už Řekyně fyzicky odešly a byly rády, když vůbec dostaly míček ze svého obranného pásma. S přibývajícími minutami rostl i počet branek v síti bezmocné řecké brankářky VictorieAfouxenidouové. Nejaktivnější střelkyní českého výběru byla Laura Pešková, která nasázela celkem 3 branky a zejména dvě bomby od modré čáry z 18. a 21. minuty stály za to. „Jako obránkyně hodně trénuji střelbu od modré „golfem“ i příklepem, takže mám tyto situace nacvičené,“ přiznala česká střelkyně. Hokejbalistky České republiky si nakonec s chutí zastřílely a naopak Řekyně musely skousnout už druhou drtivou prohru v turnaji. „Sice prohráváme velkým rozdílem, ale na naši psychiku to nepůsobí nijak negativním dojmem. Hrajeme totiž se světovou špičkou a u nás v Řecku žádnou ligou ani hřiště nemáme. Holky dva měsíce běhaly a pak měly pár tréninků na basketbalovém hřišti, kde se hokejbal moc hrát nedá. Když potom prohrajete s jedním z nejlepších týmů světa 0:11, tak se to dá považovat za úspěch. Takovýmto rozdílem totiž prohrávají i týmy jako Švýcarsko a Rakousko, které mají domácí ligu,“ připustil česky mluvící řecký trenér Panagiotis Efkarpidis.

Ohlasy

Karel Manhart (Česká republika): Dnešní utkání bylo pro nás z kategorie těch jednodušších. Od začátku jsme ovšem neplnili stanovenou taktiku. Přesto jsme se brzo ujali vedení a nakonec zcela zaslouženě zvítězili.

Panagiotis Efkarpidis (Řecko): Myslím, že dnes to bylo daleko lepší než včera. Holky se už pomalu dostávají do hry. Trénujeme pouze 3 týdny, z toho v této hale pouze tři dny. Předtím jsme trénovali pouze na ledě. Zatím jenom bráníme, ale věřím, že příští rok to už bude lepší a holky si i zaútočí.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies