www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

České hokejbalistky neštastně prohrály se Švýcarskem

17.06.2009 | Daniel Bartonec

První pocit prohry na mistrovství světa v Plzni dnes zažily svěřenkyně kouče Manharta. Proti Švýcarsku v odpoledním zápase si sice dokázaly vypracovat v závěru utkání veliký tlak, ale vyrovnat z 1:2 na 2:2 se jim nepodařilo. Češky sice byly jednoznačně lepší ve střelecké produktivitě, ale na tu se nehraje. Další zápas mají naše reprezentantky na programu zítra od 14:00, kdy vyzvou tým Slovenska.

 
 
 
Zápas č. 9   •   9   •   st 17.6.2009   •   17:00   •   Hokejbalová aréna   •   Rozpis a výsledky
Švýcarsko 2:1Česká republika
(1:1, 1:0, 0:0)
Pysarevitschová (Graberová) - Berchtoldová, Chavaillazová, Grädelová, Hoferová, Jacotová, Wetterová, Salmová, Rütimannová, Hoferová, Jacotová, Wetterová - Salmová, Apothélozová, Blarerová, Bruttinová, Darbellayová, Fialová, Gänsslenová, Jancisová, Keiserová, Mazzoleniová, Portmannová, Praplanová, ReveyováBečevová (Hůlková) - Mannová, Fričová, Pekárková, Pešková, Herzigová, Krauzová, Horálková, Manhartová, Palová, Bogliová, Křupková, Fialová, Kroutilová, Němcová, Malinská, Outlá, Jedličková, Kuželová
Branky a asistence: 8. Fialová (Chavaillazová), 17. Salmová (Fialová) - 13. Manhartová
Střely: 11:38 (4:9, 5:22, 2:7). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Bežo, Neczli. Diváků: 120.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Utkání mezi českými a švýcarskými hokejbalistkami bylo vyrovnané od úvodního hvizdu. Z první branky se v 8. minutě radovali hráčky helvetského kříže. Z pravého kruhu se střelou švihem prosadila Drahomíra Fialová. Česká odpověď však nenechala na sebe dlouho čekat. Běžela 13. minuta, když po samostatném úniku srovnala Lucie Manhartová – 1:1.

Nástup do prostřední části se však svěřenkyním kouče Manharta nepovedl. Hned po dvou minutách druhé třetiny se totiž v přesilovce prosadily dnes podruhé hostující hráčky. Přihrávku Fialové usměrnila Lilian Salmová za záda zkoprnělé Bečevové v české brance. České hokejbalistky však jakoby tento gól nabudil a byly to právě ony, které v dalších minutách hry udávaly tempo. V 19. minutě se k dorážkám dostaly Palová a Andrea Fialová, jenže ani jedna z nich nedokázala míček propasírovat do švýcarské svatyně. Češky v závěru této třetiny ještě více vystupňovaly tlak, ale vyrovnávající gól stále ne a ne přijít. Blízko k němu byla znovu Palová, zasunout puk do téměř prázdné švýcarské klece se jí ovšem nepodařilo. „Šance na vyrovnání jsme si dokázaly vypracovat. Ve velkých příležitostech jsme ovšem vždy nastřelily jen gólmanku. Poslední třetina toho byla jasným důkazem,“ uvedla nejlepší česká hráčka v zápase Petra Malinská.

České reprezentantky od prvních minut poslední třetiny toužily skóre z 1:2 srovnat na 2:2. Špatná koncovka však srážela svěřenkyně kouče Manharta do kolen. To co nedaly Manhartová a posléze z dorážky Pešková, je toho jasným důkazem. Poslední obrovskou příležitost v zápase si český tým vypracoval pár vteřin před závěrečnou sirénou. Fričová ovšem ve stoprocentní pozici ani netrefila branku. Z výhry se tedy nakonec radovaly hráčky helvestkého kříže. „Nádhera! Je to překrásný pocit. Jsem ráda, že jsme vyhrály právě proti Česku. Vůbec mi to ale nevadí, že jsme porazily právě moji rodnou zemi!,“ zhodnotila zápas švýcarská forvardka Drahomíra Fialová.

Autor: Daniel Bartonec

Ohlasy

Oliver Marty (trenér Švýcarska): Bylo to velmi namáhavé utkání, ale jsme velice rádi, že se nám ho povedlo zvládnout. Jsem nesmírně šťastný, odehráli jsme nejlepší utkání tady na turnaji. Česká republika má mnoho dobrých hráček, proti kterým se výhra nerodila lehce.

Karel Manhart (trenér České republiky): Dnes máme velmi špatný den. Myslím, že jsme byli výrazně lepší, ale bohužel jsme nedali branky. Na zítra se z toho musíme vyspat a jít do zápasu se Slovenskem s čistou hlavou. Naší povinností je jedině výhra.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies