www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Američanky se poprvé na turnaji gólově prosadily, proti Švýcarsku rovnou desetkrát

18.06.2009 | Michal Miškovský

Po dvou zápasech, v nichž nedokázaly svým soupeřkám vstřelit jedinou branku, se Američanky konečně dočkaly gólové radosti. Ve čtvrtečním duelu se Švýcarskem sice brzy prohrávaly, už v páté minutě otevřela skóre Reveyová, ale to bylo z útočné strany týmu helvétského kříže prakticky vše. V dalším průběhu už pálily do černého především Američanky, a to konkrétně hned desetkrát.

 
 
 
Zápas č. 11   •   11   •   čt 18.6.2009   •   12:00   •   Hokejbalová aréna   •   Rozpis a výsledky
USA 10:2Švýcarsko
(3:1, 6:0, 1:1)
Ciambraová (31. Kingová) - Bacová, Bilgerová, D´Amarová, Naaszová, Percyová, Petryová, Aubeová, Bradleyová, Churchová, Doriová, Dossicková, Gayleová, Gitlinová, Housserová, McGowanová, Rajamatnaová, Connerová. Pysarevitchová (19. Graberová) - Berchtoldová, Chavaillazová, Grädelová, Hoferová, Jacotová, Wetterová, Salmová, Rütimannová, Apothélozová, Blarerová, Bruttinová, Darbellayová, Fialová, Gänsslenová, Janjicová, Keiserová, Mazzoleniová, Portmannová, Praplanová, Reveyová.
Branky a asistence: 6. Petryová, 6. Percyová, 11. Petryová (Rajaratnamová), 18. Bradleyová (McGowanová), 19. Doriaová (Housserová, Gayleová), 27. Gayleová, 24. Aubová (Bradleyová), 30. Bacová (D´Amarová), 30. Dossicková (Bradleyová), 42. Doriová (Housserová) - 5. Reveyová (Praplanová , Bruttinová), 38. Reveyová
Střely: 36:25 (7:9, 18:5, 11:11). Vyloučení: 6:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Koskuba (CZE), Neczli (SVK). Diváků: 159.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Důležitým momentem duelu byl samotný začátek. Na trefu Švýcarky Reveyové totiž odpověděly hned v šesté minutě dvěma brankami Lizová s Yvonneovou. Od té doby se to se Švýcarkami vezlo a ještě do první přestávky upravila na 3:1 po zmatku před brankou Petryová.

Jestli Švýcarky před druhou třetinou myslely na zvrat, pak pro ně byl velkou čárou přes rozpočet úvod prostředního dějství. V 19. minutě, po dalších dvou zásazích Američanek, totiž prohrávaly už 1:5. Odpor svěřenců Martyho Olivera to definitivně zlomilo a zámořský výběr si mohl dělat na hřišti prakticky vše, co chtěl. Důkazem jsou další čtyři góly ve švýcarské síti ještě do konce druhé patnáctiminutovky.

Ve třetí třetině už Američanky především šetřily síly, a tak měly Švýcarky jednodušší pozici. Podruhé v utkání se trefila Reveyová. Osmibrankový rozdíl však na konci přeci jen platil. Na 10:2 završila skóre ve 42. minutě Američanka Doriová.

Autor: Michal Miškovský

Ohlasy

JJ Devieny (trenér USA): „Byl to náš nejlepší zápas na turnaji a s tímto výkonem máme šanci uspět i v dalších utkáních.“

Oliver Marty (trenér Švýcarska): „Z tohoto utkání opravdu nemůžeme být šťastní, protože výsledek není moc pěkný. Dělali jsme příliš mnoho chyb. Musíme věřit, že vyhrajeme příští dva zápasy.“

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies