www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Kanada si zatrénovala s Řeckem a vyhrála skupinu

18.06.2009 | Radek Barkman

Hokejbalistky Kanady zakončily své účinkování v základní skupině MS duelem proti Řecku. Asi nikdo před zápasem nepochyboval, kdo je favoritem. Kanaďanky jsou totiž podle mnohých nejlepším týmem na světě, Řekyně zatím pouze sbírají cenné zkušenosti. Javorové listy si zároveň zajistily postup do semifinále z prvního místa.

 
 
 
Zápas č. 13   •   13   •   čt 18.6.2009   •   16:00   •   Hokejbalová aréna   •   Rozpis a výsledky
Řecko 0:15Kanada
(0:9, 0:1, 0:5)
Afouxenidouová (T.Lavdaová) - Alexandriová, Sarriová, M.Lavdoová, Proimouvá, Papakonstrantinouová, Asimakopoulová, Pachouová, Chronopoulová, Neofytouvá Reesová (Marlowová) - Van der Zelmová, Milaniová, Randleová, Smithová, Stachiwová, Leeová, Talarová, Bérubéová, Brineová, Spoonerová, Traversaová, Padmoreová, Edgarová
Branky a asistence: Branky a nahrávky: 1. Randleová (Traversaová) (CAN) 3. Padmoreová (Bérubé) (CAN) 4. Spoonerová (Milaniová) (CAN) 5. Padmoreová (CAN) 6. Spoonerová (Milaniová) (CAN) 10. Spoonerová (Milaniová) (CAN) 10. Talarová (Edgarová) (CAN) 11. Bérubéová (CAN) 13. Stachiwová (Leeová, Spoonerová) (CAN) 17. Milaniová (Smithová) (CAN) 35. Van der Zalmová (Spoonerová, Smithová) (CAN) 39. Edgarová (Traversaová, Talarová) (CAN) 39. Bérubéová (Stawichová, Talarová) (CAN) 40. Smithová (Spoonerová) (CAN) 42. Milaniová (Brineová, Leeová) (CAN)
Střely: 1:66 (0:27, 0:19, 1:20). Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Bežo, Horský. Diváků: 80.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Utkání se taky od počátku vyvíjelo podle předpokládaného scénáře. Evropanky se vůbec nemohly dostat ze svého pásma a také branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Hned ve dvacáté vteřině se pod břevno trefila Gemma Randleová a od té chvíli to v plzeňské hokejbalové hale vypadalo jako na střelnici. "Vyzkoušely jsme různé typy kombinací a s chutí si zastřílely," vypíchla Melissa Melo Talarová. V rozmezí dalších pěti minut viděli diváci ještě tři zásahy. Dvakrát se trefily Clare Elize Padmoreová a rovněž Natalie Spoonerová. Skóre do konce třetiny úměrně narůstalo. V 10. minutě zkompletovala hattrick Spoonerová, za pouhých 24 vteřin se do střelecké listiny zapsala rovněž Melissa Melo Talarová a upravila na 7:0.

Řecká brankářka Afouxenidouová už během úvodní patnáctiminutovky musela čelit sedmadvaceti kanadským střelám. Skóre po první části hry ještě svými zásahy upravily Caroline Berúbeová a Jessica Stachiwová. Poté se příval gólů zastavil a hráčky Javorových listů viditelně šetřily síly před zítřejším semifinále. Desátou trefu přidala před necelou stovkou diváků Linda Carol Milaniová, což ale byl jediný kanadský gól v prostřední dvacetiminutovce. Brankový účet v závěrečné části načala svou první trefou Adriana van der Zalmová, zanedlouho se prosadila také Michelle Edgarová a upravila na 12:0. Po těchto brankách se vše vrátilo zpět do starých kolejí a Kanada střílela jednu branku za druhou. Po krásné kombinaci se prosadila Caroline Berúbeová, svůj první gól vzápětí zaznamenala Danika Francesca Smithová. Jubilejní patnáctý gól pak vstřelila Milaniová a uzavřela skóre na konečných 15:0.

Autor: Radek Barkman

Ohlasy

Efkarpidis Panagiotis (trenér Řecka) : Naše hráčky jsou už unavené a pomalu čekají na konec turnaje. Děkujeme Kanadě za to, že nás ušetřila ještě větší porážky.

Christine Pellerin (trenérka Kanady): Dnešní zápas jsme si užily. Hodně jsme si zaběhaly, zastřílely a bavily se hokejbalem. Obdivuju Řekyně za to, s jakou chutí dohrávaly tento zápas.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies