www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Američanky si hladce poradily s Rakušankami a postupují do semifinále

18.06.2009 | Tomáš Nejedlo

Poslední zápas základní skupiny ženského mistrovství světa mezi sebe svedl celky USA a Rakouska. Na Rakušankách se v zápase projevila únava a prakticky od začátku Američanky diktovaly tempo. Vše podtrhly také celkem šesti vstřelenými brankami a v poklidu dokráčely do semifinále, kde se v prestižním derby střetnou s Kanadou, která si ve skupině vybojovala prvenství.

 
 
 
Zápas č. 14   •   14   •   čt 18.6.2009   •   18:00   •   Hokejbalová aréna   •   Rozpis a výsledky
Rakousko 0:6USA
(0:2, 0:4, 0:0)
Feebergerová - Bacherová, M. Brunnerová, N. Brunnerová, Fürstová, Gramová, M. Kienzerová, T. Kienzerová, Klemmová, Kobanová, Kreutzová, Loninová, Lopezová, Walderová, Obermayrová, Rothböcková Ciambraová (31. Kingová) - Bacová, Bilgerová, D´Amarová, Naaszová, Percyová, Petryová, Aubeová, Bradleyová, Churchová, Doriová, Dossicková, Gayleová, Gitlinová, Housserová, McGowanová, Rajamatnaová, Connerová
Branky a asistence: 6. Dossicková (Bacová, Aubeová), 7. Rajaratnamová, 18. Dossicková (Bacová), 20. Aubeová (Bradleyová, Dossicková), 29. Gayelová (Karenová, Callieová), 30. Gitlinová (Jodiová)
Střely: 6:54 (1:17, 0:25, 5:12). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Koskuba (ČR), Coombes (Kan.). Diváků: 72.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Mírnými favority tohoto utkání byly hráčky Spojených států a tyto předpoklady naplnily již od počátku utkání. Terry Dossicková zúročila tlak z úvodu zápasu a střelou z mezikruží poslala Ameriku do vedení. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Neuběhla ani minuta po první brance a Trista Rajaratnamová upravila na 2:0.

V přesilové hře na modré čáře napřáhla Lisa Baková, ale trefila tyčku. Do černého zamířila o několik sekund později Terry Dossicková a svým druhým gólem v zápase tak zvýšila již na 3:0. Aube Heatherová čtvrtou brankou potvrdila nadvládu USA a změnila zápas v jasnou záležitost celku ze zámoří. "Jsme rádi, že se nám utkání podařilo takto brzy rozhodnout a získat důležité body pro postup do semifinále," pravila Yvonne Percy, obránkyně Američanek. U páté vstřelené branky USA Jennifer Gayleová vzplály na střídačce Rakušanů emoce. "Tento gól byl do branky kopnut nohou, ale rozhodčí tento moment zřejmě neviděl,"čertil se vedoucí družstva Rakušanů Michael Löschnig. Šestá branka již zcela regulérní byla. Vstřelila ji Stacy Gitlinová.

Třetí třetina se hrála spíše jen z povinnosti. "Utkání se proměnilo v jednoznačnou záležitost Američanek, které šly za vítězstvím a postupem do semifinále," uvedl vedoucí boxu časoměřičů v hokejbalové aréně Václav Böhm.

Autor: Tomáš Nejedlo

Ohlasy

JJ Devieny (trenér USA): „Utkání nám vyšlo podle našich představ. Od začátku jsme šli za vítězstvím, což se nám nakonec vyplatilo. Zítra nás čeká daleko těžší zápas, na který se musíme dobře připravit.“

Waltrer Grud (trenér Rakouska): „Sehráli jsem proti Americe dobré utkání, věděli jsme, že soupeř je favoritem utkání. Touto cestou mu musíme pogratulovat k výhře i k postupu do semifinále.“

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies